تاریخ خبر: کد خبر: 640

ولایت‌پذیری خاتمی به روایت رفسنجانی

خاتمی وزیر ارشاد دولت هاشمی اوایل سال 70 از موسسه کیهان رفته و اندکی بعد در روز 21 اردیبهشت در دیدار با رفسنجانی از کنار گذاشته شدن خود توسط رهبر معظم انقلاب، گلایه کرده است!

اکبر هاشمی رفسنجانی در بخشی از خاطرات خود در سال 70، به ماجرای استعفای خاتمی از کیهان و در نهایت کناره گیری او از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرده است.

به گزارش گروه سیاسی صراط، سید محمد خاتمی وزیر ارشاد دولت هاشمی رفسنجانی اوایل سال 70 از موسسه کیهان رفته و اندکی بعد در روز 21 اردیبهشت در دیدار با رفسنجانی از کنار گذاشته شدن خود توسط رهبر معظم انقلاب، گلایه کرده است!

رفسنجانی نوشته است: "آقای خاتمی از آیت‌الله خامنه‌ای به خاطر گرفتن موسسه کیهان از ایشان و نصب فرد دیگر گله داشت. با انتصاب مهدی نصیری آقای خاتمی استعفا داد."

هاشمی  همچنین درباره جلسه هیات دولت در روز چهارشنبه دوم مرداد، نوشته است که در جلسه مذکور "آقای خاتمی گزارش امور فرهنگی را داد و از حمله‌هایی که اخیرا علیه وزارت ارشاد می‌شود، گله کرد و چاره‌جویی نمود."

بر اساس خاطرات پرحاشیه هاشمی رفسنجانی در ۱۵ دی ماه 70، "آقای محمد خاتمی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی آمد. می‌خواست به خاطر فشارهایی که از ناحیه طرح مساله تهاجم فرهنگی ازسوی رهبری احساس می‌کند،‌ استعفا بدهد، دلداری‌اش دادم وگفتم بماند، کار کند و تحمل نماید".

با این وجود خاتمی کمتر از 5 ماه دیگر توانست در پست وزارت ارشاد دوارم بیاورد و در روز سوم خرداد سال 71 از سمت خود کناره گیری کرد.
 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون