تاریخ خبر: کد خبر: 634

اخبار ویژه روزنامه های چهارشنبه

به انگلیسی‌ها رو بدهید برای رضا پالانی هم غرامت می‌خواهند،دومین اعتراض اصلاح‌طلبان به نامزدی هاشمی در انتخابات 84،صدور مجوز فروش 10 ساختمان بزرگ دولتي در پايتخت،تجلیل از سناتور حقه باز طاغوت در روزنامه اجاره‌ای،آگهی فروش بنز 5 میلیاردی در ایران،نیمی از شهرهای کشور تشنه اند و ...از جمله خبر ویژه های برخی روزنامه های چهارشنبه هستند که میتوانید اینجا بخوانید.

*کیهان

به انگلیسی‌ها رو بدهید برای رضا پالانی هم غرامت می‌خواهند

یک روزنامه انگلیسی مدعی شد لندن می‌خواهد به خاطر آسیب دیدن برخی آثار هنری در جریان حمله دانشجویان معترض به سفارت این کشور، از ایران غرامت بگیرد.دیلی تلگراف نوشت: دولت انگلیس برای نخستین بار لیستی را منتشر کرده که حاوی مشخصات نقاشی‌هایی است که در جریان حمله به سفارت این کشور در تهران نابود شد.این روزنامه در خصوص ادعای مربوط به تابلوها و آثار مفقود یا تخریب شده ادعا کرد: تابلوی نقاشی به ارزش یک میلیون پوند، فقط یکی از شش آثار هنری است که انگلیس، سه سال پیش هنگام زیر و رو شدن سفارت خود در تهران، آنها را از دست داد. این تابلو از چهره فتحعلی‌شاه، دومین پادشاه سلسله قاجار در ایران است که در فاصله سالهای 1797 تا 1834 میلادی حکومت می‌کرده است. کار تکمیل این تابلوی نقاشی در سال 1823 میلادی به پایان رسید. این نقاشی رنگ روغن به ابعاد یک و نیم متر را شخص پادشاه ایران در اوایل سده نوزده میلادی به سفیر وقت انگلیس در کشورش اهداء کرده بود.

یک سخنگوی دولت انگلیس گفت: ارزیابی دقیق میزان آسیب وارده به آثار هنری سفارت باید توسط متخصصان صورت بگیرد. با این حال ما این ارزیابی را هر چه زودتر  انجام خواهیم داد.وی افزود: ما به ایران اعلام کرده‌ایم که بهبود روابط نیازمند حل مسئله غرامت به منظور جبران آسیب وارده به سفارت است.کاردار غیردائم ما در حال گفت‌وگو با همتای ایرانی خود در این زمینه است.در همین خصوص مجید تخت‌روانچی در گفت‌وگو با «نسیم» و در پاسخ به این سوال که آیا قرار است به انگلیسی‌ها غرامتی پرداخت شود اظهار داشت: بحثی تحت عنوان «غرامت» مطرح نیست بلکه بحث «خسارت» است که هنوز در مورد آن با طرف مقابل نه صحبتی صورت گرفته و نه پرداختی انجام شده است.معاون وزیر امور خارجه با بیان این مطلب البته گفت: اگر موضوع از سرگیری روابط ایران و انگلیس به مرحله عملی برسد، در زمان خودش به این مسئله نیز پرداخته خواهد شد که تاکنون اتفاق و تحول جدیدی در این زمینه رخ نداده است.

گستاخی رژیم انگلیس در مطالبه خسارت و غرامت از ایران در حالی است که این رژیم در طول دو قرن گذشته بارها در حق ملت ایران ظلم کرده، از حکام مستبد جانبداری نموده، هرات را اشغال و از خاک کشورمان جدا کرده، در سرکوب و انحراف نهضت مشروطه نقش‌آفرین بوده، با کودتا رژیم منحوس پهلوی را به مدت 54 سال به ملت ایران تحمیل کرده، به واسطه مشارکت در اشغال ایران در جنگ جهانی باعث قحطی و مرگ‌ومیر صدها هزار نفر شده و بالاخره پس از پیروزی انقلاب نیز در تجهیز و تحریک رژیم بعثی علیه ایران، حمایت از گروهک‌های برانداز و فشار اقتصادی علیه ملت ایران ایفای نقش کرده است. هم‌اکنون نیز به اعتبار تحریم‌ها که رژیم انگلیس از عوامل اصلی پایه‌گذاری آن بود، بالغ بر صد میلیارد دلار از اموال ملت ایران در خارج بلوکه شده و اگر بنا بر غرامت گرفتن باشد، انگلیسی‌ها باید خاک خود را بفروشند تا بتوانند غرامت همه جنایت‌ها را بپردازند.اما اگر طنز مطالبه غرامت و خسارت برای تابلوی چهره فتحعلی‌شاه را جدی بگیریم، احتمالا انگلیسی‌ها باید به خاطر سرنگونی رژیم پهلوی، طلب‌های بزرگ‌تری از ملت ایران داشته باشند!

دومین اعتراض اصلاح‌طلبان به نامزدی هاشمی در انتخابات 84

«اگر در انتخابات 84 هاشمی انصراف می‌داد، کروبی رئیس جمهور می‌شد».روزنامه مردم‌سالاری ضمن انتشار مطلب فوق نوشت: هم‌چنین اگر آرای نامزدهای اصلاح‌طلب براساس بررسی‌های جامعه‌شناختی بررسی گردد، مشخص می‌شود که آرای بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان جامعه نه میان دکتر معین و حجت‌الاسلام کروبی که اتفاقاً میان دکتر معین و دکتر قالیباف تقسیم شد. زیرا کسانی که به حجت‌الاسلام کروبی رأی دادند، از اقشاری محروم و ضعیف اقتصادی بودند که به دلیل شعارهای عوام‌پسندانه وی به او رأی دادند ولی بخشی از طبقه متوسط شهری که عمدتاً رأی خود را به نام اصلاح‌طلبان به صندوق می‌انداخت، خسته از شعار زدگی برخی از اصلاح‌طلبان؛ به دلیل وجهه تکنوکرات و مدیریتی دکتر قالیباف، به او رأی دادند.این روزنامه اصلاح‌طلب افزود: در این حالت، تنها راه راهیابی یکی از دو نامزد اصلاح‌طلب، انصراف معین به نفع کروبی در روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی بود، زیرا در صورت انصراف کروبی، آرای وی نه به سبد معین که برعکس به سبد احمدی‌نژاد منتقل می‌شد.

مردم‌سالاری خاطرنشان کرد: پیش از برگزاری مرحله دوم انتخابات نهم، برای برخی از تحلیل‌گران سیاسی از پیش روشن بود که نگرش اکثریت جامعه ایران به آیت‌الله هاشمی، مثبت نیست. اما حامیان آیت‌الله دچار این گمان نادرست شدند که چون اکثر نامزدهای دور اول از وی حمایت کرده‌اند، پس لزوماً آرای آن نامزدها نیز به نام ایشان به صندوق واریز خواهد شد، غافل از آن که هر یک از آرای اجتماعی با دلایل، خواست‌ها و انگیزه‌های متفاوتی به نامزدی اختصاص می‌یابد و در نبود نظام حزبی در کشور، نمی‌توان به این آرا جهت داد و آن‌ها را هدایت نمود. در این وضعیت بار دیگر راهی برای جلوگیری از پیروزی احمدی‌نژاد وجود داشت و آن کناره‌گیری آیت‌الله هاشمی از عرصه انتخابات و ورود کروبی به عرصه دومین دوره از انتخابات بود.انتشار این تحلیل اعتراضی در حالی است که چند روز قبل محمد صدر مشاور خاتمی در مصاحبه با نامه نیوز تصریح کرد: نامزدی هاشمی در انتخابات سال 84، اصلاح‌طلبان را بازنده کرد.مانور مردم‌سالاری روی محبوبیت کروبی در حالی است که وی در انتخابات سال 88 بیش از 330 هزار رأی را کسب نکرد و در رقابت با آرای باطله ناکام ماند.

چه کسی پاسخگوی بلبشو در دانشگاه آزاد است

رئیس مرکز حراست دانشگاه آزاد در نامه‌ای به مدیران و رؤسای دفاتر حراست واحدهای دانشگاه آزاد، دستورالعمل تعجب برانگیزی را ابلاغ کرد.
به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران؛ در این نامه از حراست واحدهای دانشگاه آزاد خواسته شده است از هرگونه مداخله در موضوع حجاب و عفاف (حتی در صورت مشاهده تخلفات) خودداری کنند.رئيس حراست دانشگاه آزاد مدعی شده مقوله حجاب و عفاف موضوع فرهنگی بوده و نیاز به برنامه‌ها و راهکارهای خاص و تخصصی فرهنگی دارد!این نامه می‌افزاید: در صورت مشاهده هرگونه دخالت بی‌مورد دفاتر حراست در موضوع صدرالاشاره طبق مقررات با افراد خاطی برخورد انضباطی خواهد شد.جالب اینکه در این دستورالعمل تامل برانگیز خطاب به حراست واحدهای دانشگاهی آمده در صورت تمایل ریاست واحد یا شورای فرهنگی جهت مداخله و یا مشارکت حراست در اجرای برنامه‌های مرتبط با مسئله حجاب و عفاف، می‌بایست موضوع به صورت مکتوب با ذکر حدود اختیارات و شرح وظایف خاص به حراست واحد ابلاغ و حراست نیز پس از انجام هرگونه اقدامی گزارش عملکرد خود را برای این مرکز ارسال نماید.

شیرین‌کاری حراست دانشگاه آزاد در حالی است که چندی پیش عبدالحسین هراتی از وابستگان به باند مهدی هاشمی و نهضت آزادی با وجود هتاکی به حضرت امام به هنگام حضور در خارج کشور (پناهندگی)، به عنوان مدیرکل اسناد دانشگاه آزاد منصوب شد اما با اعتراض گسترده شخصیت‌ها و رسانه‌ها عزل گردید. نامبرده در عین حال در دیدار هاشمی با هيئت پارلمانی ایتالیایی حضور داشت اما هاشمی به دنبال اعتراض‌ها اعلام کرد «ایشان در دوران ریاست جمهوری بنده بدون هیچ سابقه سوء مدتی در اواخر دوره با معاونت اجرایی ریاست جمهوری همکاری انتشاراتی داشت که البته بنده هم حکم نداده بودم. بعد از پایان آن دوره وی منفصل و مدت‌ها از وی بی‌خبر بودیم تا این‌که اخیراً با مراجعه به رئيس دفتر اینجانب و اعلام آمادگی برای همکاری و خدمت به نظام، بدون اطلاع از سوابق چند سال گذشته ایشان، در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به کار شد که بلافاصله پس از افشای مقاله هتاکانه، از مسئولیت چند روزه خود عزل شد و در دفتر هم من حکم نداده بودم و مشاور بنده هم نبود و در دفتر بنده هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد»!

نامبرده مدتی پناهنده و شهروند استرالیا بود وکشف چنین عتیقه‌ای و انتصاب وی در دانشگاه آزاد جای تأمل دارد.با تشکیل دولت یازدهم، هیئت امنای دانشگاه آزاد تغییر کرد و میرزاده رئيس دانشگاه شد. با این وصف، هیئت امنای جدید در قبال برخی ناهنجاری‌های بزرگ سیاسی و فرهنگی مسئول است.این نکته نیز گفتنی است که ظاهراً خط قرمز مدیریت دانشگاه آزاد به جای انقلاب و ارزش‌های اسلامی، خود آقای هاشمی است چرا که اخیراً رئيس دانشگاه آزاد واحد شیراز صرفاً به خاطر اینکه اجازه داده حمید روحانی در این دانشگاه سخنرانی کرده و از هاشمی انتقاد کند، از کار برکنار شد.

تجلیل از سناتور حقه باز طاغوت در روزنامه اجاره‌ای

یک روزنامه زنجیره‌ای به بهانه چهلمین سال درگذشت سناتور مسعودی، به تجلیل از این کارگزار فراماسونر رژيم طاغوت پرداخت.به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی دانا، روزنامه اعتماد مطلبی به بهانه چهلمین سال درگذشت «عباس مسعودی» وی را شخصیتی بزرگ معرفی کرد.روزنامه اعتماد از سناتوری تجلیل کرده که از نزدیکان دربار شاه بوده و پرونده وی نشان می‌دهد سرسپردگی وی به اجانب و رژيم طاغوتی بیش از تعهد وی به کشور بوده است.سرزمین بحرین که در تقسیمات کشوری ایران به‌عنوان چهاردهمین استان ایران شناخته شده بود، در اردیبهشت 1349 با خیانت حکومت پهلوی، از ایران جدا شد و با این رویداد برگ دیگری به پرونده بی‌کفایتی شاهان حاکم بر ایران در حفظ تمامیت ارضی کشور افزوده شد. یکی از عناصری که در این تراژدی نقش مؤثری ایفا کرد، عباس مسعودی بود.

ساواک در سند زندگینامه مسعودی، وی را اهل زد و بند، حقه باز، هزار‌رنگ، جاسوس‌صفت، غیرقابل اعتماد و مورد تنفر عامه مردم معرفی کرده است.از اواسط سال 1320 روزنامه مسعودی طرفدار مصدق شد اما پس از کودتا وی به دربار و انگلیس نزدیک شد. وی عضو جمعیت فراماسونری لژ ایران و از افراد مؤثر در تشکیل کلوپ روتاری و عضو کلوپ روتاری تهران بود.بنا بر اسناد تاریخی، سناتور مسعودی به خاطر انتشار سلسله مقالاتی در توجیه جدایی بحرین از ایران، مبلغ 15 میلیون دلار از شیخ بحرین رشوه گرفت.یادآور می‌شود الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد، همزمان مدیر مسئول روزنامه اقتصادی تعادل می‌باشد و در عین حال در شمال شهر نیز رستوران‌داری می‌کند. اعتماد تا مدت‌ها گزارش‌ها و تحلیل‌های جهت‌دار شبکه بی‌بی سی را به نام خود منتشر می‌کرد. مدیر مسئول اعتماد در عین حال مورد التفات شهرام جزایری مفسد اقتصادی دوره اصلاحات بود.

چند شغله‌ای که ستاد تنظیم بازار را به اغما برد

یک انتصاب در معاونت اجرایی و وزارت جهاد کشاورزی موجب شده تا وزیر صنعت، معدن و تجارت با محمد شریعتمداری معاون رئیس‌جمهور و وزیر جهاد کشاورزی دچار اختلاف شود و ستاد تنظیم بازار در سکون و اغما بماند.به گزارش «خبرگزاری دانشجو»، در ابتدای دولت یازدهم، با سفارش محمد شریعتمداری و اصلاح‌طلبان، نعمت‌زاده برای حسن یونس‌سینکی به‌عنوان «معاونت توسعه بازرگانی داخلی» حکم زد لیکن به دلیل نگاه تجاری و بازرگانی سینکی و نگاه صنعتی و تولیدی نعمت‌زاده این دو، دچار مشکل شدند به طوری که نعمت‌زاده، عملکرد سینکی در حوزه بازرگانی داخلی و تنظیم بازار را خلاف تولید داخل ارزیابی می‌کرد. بر همین اساس، سینکی در جلسه‌ای نعمت‌زاده را تهدید به استعفا کرد و نعمت‌زاده نیز تهدید را تبدیل به فرصت و وی را ترغیب به استعفا کرد.

سینکی که در دوران حاکمیت جبهه دوم خرداد در دولت هشتم و نهم، معاون وزیر بازرگانی وقت (محمد شریعتمداری) بود بعد از جدایی از نعمت‌زاده در دولت یازدهم، از سوی شریعتمداری معاون اجرایی حسن روحانی، در دو تاریخ متفاوت، دو حکم با عنوان «دبیری ستاد هدفمندی یارانه‌ها» و «دبیری ستاد تنظیم بازار» را دریافت کرد. از طرف دیگر، ستاد انتصابات اصلاح‌طلبان نیز که ارتباط نزدیکی با محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی دارد خواستار حضور سینکی در این وزارتخانه شدند. در نهایت وی به عنوان قائم‌مقام وزیر جهاد کشاورزی در امور بازرگانی منصوب شد.پستی که تاکنون در وزارت جهاد کشاورزی سابقه‌ای نداشته است.این گزارش می‌افزاید: انتصاب حسن یونسی‌سینکی توسط شریعتمداری و حجتی موجب دلخوری نعمت‌زاده و برخی تولیدکنندگان شد و اکنون ضلع اصلی ستاد تنظیم بازار یعنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل این دلخوری، دچار مشکل شده و بعد از کنترل‌های شخصی رئيس جمهور، عملاً این ستاد از اواسط اردیبهشت به اغما رفته است.از طرف دیگر بعد از اکبر ترکان و محمدباقر نوبخت که شغل‌های مختلفی دارند این روزها حسن یونسی‌سینکی نیز سومین پست همزمان خود را (قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی، دبیری ستاد هدفمندی یارانه‌ها، دبیری ستاد تنظیم بازار) تجربه می‌کند.

*خراسان
 

صدور مجوز فروش 10 ساختمان بزرگ دولتي در پايتخت

بر اساس مصوبه هفته هاي اخير هيئت وزيران که به استناد ماده ۱۱۵ قانون محاسبات عمومي کشور توسط معاون اول رييس جمهور ابلاغ شده است، مقرر شده بيش از 10 ساختمان و املاک بزرگ متعلق به دستگاههاي دولتي با رعايت قوانين و مقررات مربوطه فروخته شده و اعتبار به دست آمده صرف تکميل پروژه  هاي نيمه  تمام مصوب يا خريد ملک جايگزين در مناطق مورد نياز اين دستگاه ها شود.

 

دستور ديوان محاسبات به وزارت اقتصاد درباره يک ابهام قانوني

درج عباراتي در بند "ب" ماده 20 قانون برنامه پنجم توسعه مبني بر اينکه دانشگاهها و مراکز و مؤسسات آموزش عالي و پژوهشي فقط در چهارچوب مصوبات و آئين  نامه  هاي مالي و معاملاتي و اداري مصوب هيأت امناي خود عمل مي  کنند، باعث بروز اختلافاتي در زمينه تعيين ذي حساب براي دانشگاه ها توسط وزارت اقتصاد شده بود که ديوان محاسبات طي روزهاي اخير با صدور دستوري به وزارت اقتصاد، تاکيد کرده است که ذي حساب هاي دانشگاهها بايد از طرف وزارت اقتصاد منصوب شود و ماده قانوني مذکور، نافي چنين موضوعي ني

*جمهوری اسلامی

* قرضاوي با اعتراف به همراهي بعثي‌ها با داعش، خواهان گفت و گو ميان شيعيان و اهل تسنن عراق شد. به گزارش رويترز، يوسف قرضاوي، رئيس اتحاديه جهاني علماي مسلمين در كنفرانسي خبري، در دوحه پايتخت قطر مدعي شد: شكي نيست كه اهل سنت در اقصي نقاط جهان با سركوب گري‌هايي مواجه هستند اما آنها در سايه رهبري شيعيان در عراق در آماج سركوب‌گري‌هاي بيشتري قرار دارند! وي در عين حال گفت فقط مذاكرات مي‌تواند بحران عراق را حل كند و بايد از تشديد تنش‌ها پرهيز كرد. وي اعتراف كرد كه برخي از گروه‌هاي اهل تسنن در كنار گروه دولت اسلامي عراق و شام موسوم به "داعش" مي‌جنگند كه از جمله اين گروه‌ها اعضاي حزب بعث هستند.

* ياسر لطيف الحمداني، نويسنده پاكستاني در مقاله‌اي در روزنامه "ديلي نيوز" اين كشور با عنوان "جنگ سعودداي در عراق و درس‌هايي براي پاكستان"، در مورد تكرار توطئه سعودي در كشور پاكستان مبني بر پشتيباني از داعش براي حمله به عراق هشر داد. اين نويسنده پاكستاني در مقاله خود نوشت: سعودي مدتهاست كه خودش را پيشگام اسلام وهابي مي‌داند و اكنون درحال مقابله با مشكل شيعي خود در نقاط مختلف جهان اسلام است. سعودي برنامه‌اي دراز مدت براي گسترش ايدئولوژي خود با سرمايه هنگفتي كه در اختيار دارد در نظر گرفته است. در ادامه اين مقاله آمده است: نقطه مشتركي كه تمام گروهك‌هاي تروريستي در نيجريه، سوريه،‌ عراق، افغانستان و پاكستان را به هم پيوند مي‌دهد اين است كه از سوي سعودي تغذيه مي‌شوند. ياسر لطيف الحمداني در مقاله خود بر ضرورت اتخاذ يك موضع استراتژيك توسط انديشمندان پاكستان در قبال اقدامات داعش در موصل عراق فرا مي‌خواند و مي‌افزايد: پاكستان بايد بداند كه از نظر جمعيت شيعه، دومين كشور جهان است و بايد خودش را از اين جنگ دور نگه دارد و اولين قدم آن است كه به سعودي اعلام كنيم در امور داخلي ما دخالت نكند.

*قدس

ظهارات مشکوک یک مقام سعودی

فارس: یک مقام نفتی عربستان سعودی در اظهاراتی مشکوک اعلام کرد که ریاض آماده تأمین بازار نفت به حد کافی است. وی گفته که اگر افزایش تقاضا یا وقفه در عرصه تولید نفت خام ایجاد شود، عربستان سعودی قادر به تأمین بازار خواهد بود.

در دانشگاه آزاد مسؤولیتی ندارم

ایسنا: مهدی هاشمی در واکنش به اخبار برخی رسانه‌ها درباره مأموریت جدید او در دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی هیچ مسؤولیتی ندارم و اخبار این سایتها کذب است. وی افزود: وقتی برخی اخبار درباره خود یا اعضای خانواده‌ام را می‌خوانم، از خود می‌پرسم جایگاه اخلاق و اسلام در منطق این رسانه‌ها چگونه است؟ اما به پاسخ مشخصی نمی‌رسم.

آگهی فروش بنز 5 میلیاردی در ایران

قدس آنلاین: در آگهی فروش یک مرسدس بنز SLS در تهران تأکید شده که قیمت خودرو در حدود سه میلیارد و 800 میلیون تومان است که در حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومان نیز باید برای مجوز پلاک ملی آن پرداخت شود.

وزیر کشور خبرمعاونش را تکذیب کرد

فارس: ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس از قول وزیر کشور، اظهارات معاون وزیر کشور مبنی بر تقسیم ایران به پنج منطقه را تکذیب کرد.

هواپیماهای بالای 20 سال زمینگیر شدند

شبکه خبر: جهانگیریان رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در تمامی پروازها نظارت خواهد شد تا از پرواز هواپیماهای بالای 20 سال جلوگیری شود.

نیمی از شهرهای کشور تشنه اند

ایرنا: مرکز آمار براساس سرشماری سال 1390، تعداد شهرهای کشور را یک هزار و331 شهر اعلام کرده که با توجه به اظهارات مدیرعامل آبفای کشور مبنی بر مواجهه 517 شهر با کم آبی و خشکسالی، این امر نشانگر وجود تنش آبی در نیمی از شهرهای کشور است.

«روسف» هم پا به توپ شد!

گروه سیاسی: بتازگی خانم «دیلما روسف» رئیس جمهور برزیل برای روحیه دادن به بازیکنان تیم ملی کشورش در یکی از تمرینهای تیم ملی برزیل شرکت کرده و با بازیکنان این تیم به تمرین پرداخته است.

خرید وفروش قبرهای 700میلیونی در تهران

مهر: مهدی چمران عضو شورای شهر تهران خواستار استفاده از ظرفیت گورستانهای متروک فعلی پایتخت شد و گفت: باید امکان دفن اموات در صحن امامزاده هایی مانند امامزاده عبدا... یا امامزاده ابن بابویه فراهم شود. مجتبی شاکری عضو دیگر شورای شهر نیز در این زمینه گفت: نرخ قبر در بعضی گورستانها بسیار بالاست، به طور مثال در امامزاده صالح قبر به قیمت 700 میلیون تومان خرید و فروش می شود و بهتر است ما به دنبال مکان یابی برای گورستانهای جدید پایتخت باشیم.

هشدار قیامت درخصوص داروهای زیرزمینی

تسنیم: محمد مهدی قیامت معاون نظام پزشکی تهران با اشاره به اینکه حدود 30 درصد داروهای لاغری، زیبایی و محصولات آرایشی تقلبی هستند، نسبت به دستهای پشت پرده در واردات و توزیع این محصولات که حاصل تولیدات کارگاه‌های زیرزمینی هند، چین و پاکستان است، هشدار داد.

هشدار معاون لاریجانی به کارچاق‌کن‌ها 

فارس: حجت‌الاسلام و المسلمین هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ‌بسیاری از آن چیزهایی که بر سر زبانها افتاده و به قضات نسبت می‌دهند، صحت ندارد، چرا که بیشتر این اعمال را واسطه‌ها و یا کارچاق‌کنها انجام داده تا کلاه مردم را بردارند. وی افزود: البته مواردی از تخلف قضات نیز وجود دارد، اما درصدش کمتر از آنی است که در اذهان مردم وجود دارد.

نظر بشار اسد درباره سردار سلیمانی

جهان: در دیدار نمایندگان مجلس ایران با بشار اسد، وی در بخشی از سخنانش در خصوص سردار سلیمانی می گوید: سردار سلیمانی در قلب من جای دارد. اگر او می آمد با من رقابت می کرد پیروز انتخابات سوریه می شد، مردم سوریه او را خیلی دوست دارند.

تعبیر جالب المالکی از رفتار قرضاوی

پارسینه: «حسن بن فرحان المالکی»، روحانی سعودی اعلام کرد که ما نمی‌خواهیم زمام خودمان را به کسانی مانند قرضاوی و عرعور (دو مفتی وهابی‌) بدهیم که مانند پنکه‌های آلمانی به هر طرف می‌چرخند.


آب در کرج جیره‌بندی شد

ایسنا: با توجه به اینکه کلانشهر کرج، امسال جزو 12 کلانشهر با وضعیت تنش آبی اعلام شده، شرکت آب وفاضلاب استان البرز برنامه زمانی نوبت‌بندی قطع آب دربرخی مناطق کرج را اعلام کرد.

چهار برابر یک نماینده حقوق می گیرند

مهر: علیرضا منادی نماینده مجلس گفت: در شرکتهای دولتی، اعضای هیأت مدیره پولهای سه تا چهار برابر حقوق یک نماینده می گیرند که این سوای پاداشهاست. این تبعیضها باید کنار گذاشته شود.

آزمایش جدید سامانه موشکی آمریکا

فارس: روزنامه کره‌ای چوسان خبر داد که آمریکا اعلام کرده، سامانه جدید رهگیری موشکهای قاره پیما را برای مقابله با موشکهای بالستیک ایران و کره شمالی آزمایش کرده است.

حرک دیپلماتیک برای خلاصی رانندگان ایرانی

گروه سیاسی: بدنبال تجمع اعتراض‌آمیز خانواده‌های رانندگان ایرانی دربند در زندانهای ترکمنستان در برابر کنسولگری این کشور در مشهد که روز دوشنبه انجام و منجر به حضور پلیس و نمایندگان وزارت خارجه شد، دیروز نمایندگان این خانواده‌ها به دعوت دفتر نمایندگی وزارت خارجه در شمال شرق کشور در محل این دفتر در مشهد، به بیان درخواستهای خود از مسؤولان دستگاه دیپلماسی کشور پرداختند. به نظر می‌رسد وقت آن فرا رسیده که وزارت خارجه برای حل مشکل این خانواده‌ها که سرپرستانشان سالهاست در شرایط بسیار بدی در زندانهای ترکمنستان به سر می‌برند، تحرک بیشتری نشان دهد.

توقف پخش «ستایش2» را تایید نمی‌کنم

مهر: سید تقی سهرابی مدیرکل روابط عمومی صداوسیما درباره خبرهای تایید نشده از توقف پخش سریال «ستایش 2» با دستور عزت الله ضرغامی رییس صداوسیما به دلیل کیفیت پایین اثر گفت: این موضوع را تایید نمی‌کنم.

 

 
مطالب مرتبط :

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون