تاریخ خبر: کد خبر: 631

دستورالعمل آیت‌الله بهجت برای کسانی که به گناهی مبتلا هستند که نمی‌توانند آن را ترک کنند

آیت‌الله قرهی‏، استاد حوزه علمیه در کتاب شریف ”دو گوهر بهشتی”‏، راهکاری را برای ترک گناهی که تبدیل به عادت شده و نمی‌توانند آن را ترک کنند، به نقل از آیت‌الله بهجت بیان می‌فرمایند.

به گزارش قاصد نیوز به نقل از «سراج24» آیت‌الله قرهی‏، استاد حوزه علمیه در کتاب شریف ”دو گوهر بهشتی”‏، راهکاری را  برای ترک گناهی که تبدیل به عادت شده و نمی‌توانند آن را ترک کنند، به نقل از آیت‌الله بهجت بیان می‌کنند.

ایشان می‌فرمایند: «آیت‌الله‌العظمی بهجت (ره)، آن بهجت‌القلوب برای کسی که به گناهی مبتلا است و نمی‌تواند آن گناه را ترک کند‏ چند دستورالعمل دادند که یکی از آنها این است:

”حداقل چهل شب جمعه یا روز جمعه بر سر قبور اولیای الهی برود و برای آنها فاتحه بخواند.”

شاید سوال شود: آنها چه نیازی دارند؟ جواب این است که اتفاقا هرکس آنجا رفت، چه خوب و چه بد نیاز دارد. آن کسی که بد بود و رفت، گرفتار است. آن کسی که خوب بود، فهمید چه خبر است و رفت، می‌گوید: ای کاش بیشتر می‌آوردم!

لذا اگر بر سر قبورشان بروید و برای آنها فاتحه بخوانید، آنها برای شما دعا می‌کنند و دعای اولیای الهی برای انسان بسیار تاثیرگذار است. چون آنها معنای «الدنیا مزرعه الآخره»‎‎ را به خوبی فهمیده‌اند. آنها «الدنیا مزرعه الآخره»‎‎ را می‌بینند اما من و شما فقط می‌شنویم و درک نمی‌کنیم.»

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون