تاریخ خبر: کد خبر: 468

رهبر انقلاب در دیدار عوامل " شیار۱۴۳ " چه فرمودند؟

قاسمي از تمجيد مقام معظم رهبري از نگاه فيلم به مادران شهدا گفت و افزود: معظم له فرمودند، فيلم در مورد احساس مادر به فرزند شهيد بود كه يكي از اصول دفاع مقدس هم همين است. ما مادر نيستيم و نمي‌توانيم مادر باشيم و اين احساس را درك كنيم. من در اين سال‌ها با هزاران خانواده شهيد ديدار داشته‌ام و در اين مدت حتي يك بار هم از مادران شهدا گلايه نشنيده و هميشه در آنها احساس سربلندي ديده‌ام

به گزارش قاصد نیوز به نقل از مشرق - محمدحسين قاسمي، تهيه‌كننده فيلم شيار 143 پيرامون ديدار روز گذشته مي‌گويد: توفيقي بود كه با عوامل فيلم خدمت مقام معظم رهبري برسيم، ديدار صبح ديروز حدود ساعت 10:30 آغاز شد و تا اذان ظهر ادامه داشت. در اين ديدار مقام معظم رهبري فيلم شيار 143 را فيلمي خوب با كارگرداني خوب و بازي‌هاي خوب دانستند. قاسمي افزود: رهبر انقلاب فرمودند فيلم بسيار خوب بود، من به عنوان كسي كه فيلم را ديده نظر مي‌دهم. به نظر من امروز ضعفي كه در سينماي ايران داريم، ضعف داستان است، اما اين فيلم پيچ داستاني داشت كه در انتها خيلي خوب باز شد.

تهيه‌كننده فيلم شيار ادامه داد: مقام معظم رهبري با تمجيد از كارگرداني ضمن رد برخي از نظرات كه شيار 143 را فيلمي ضد ارزش عنوان مي‌كنند، بيان داشتند: كارگردان در اين فيلم سنگ تمام گذاشته است، اين فيلم ارزشمند است و چطور مي‌توانند فكر كنند كه ضد ارزش بوده است؟!
قاسمي از تمجيد مقام معظم رهبري از نگاه فيلم به مادران شهدا گفت و افزود: معظم له فرمودند، فيلم در مورد احساس مادر به فرزند شهيد بود كه يكي از اصول دفاع مقدس هم همين است. ما مادر نيستيم و نمي‌توانيم مادر باشيم و اين احساس را درك كنيم. من در اين سال‌ها با هزاران خانواده شهيد ديدار داشته‌ام و در اين مدت حتي يك بار هم از مادران شهدا گلايه نشنيده و هميشه در آنها احساس سربلندي ديده‌ام.

تهيه‌كننده فيلم شيار 143 گفت: در ادامه ديدار، رهبر انقلاب به سينماي دفاع مقدس اشاره كردند و گفتند تا به حال از ظرفيت دفاع مقدس استفاده نشده است، بايد از اين ظرفيت عظيم به خوبي استفاده شود. مواردي درباره سينماي دفاع مقدس هست، اما كم است.

به گفته وي، مقام معظم رهبري ضمن انتقاد از كساني كه مي‌گويند ديگر نبايد فيلم دفاع مقدسي ساخت، فرمودند: امريكا بعد از 100 سال كه از جنگ جهاني مي‌گذرد هنوز هم به سينماي جنگ مي‌پردازد و فيلم‌هاي جنگي درست مي‌كند.

قاسمي نگاه مقام معظم رهبري را به سينما نگاهي دقيق عنوان كرد و افزود: در اين ديدار رهبر انقلاب فرمودند فيلم شيار 143از نگاه يك مادر ديده شده و بسيار خوب است. بايد از نگاه مسجد كه نيرو به جنگ اعزام مي‌كرد يا نگاه دبيرستان كه دانش‌آموزانش به جبهه مي‌رفتند يا از نگاه يك مجموعه‌اي كه پشتيباني جنگ را برعهده دارد نيز فيلم ساخت.

مقام معظم رهبري تأكيد كردند تشييع جنازه شهدا نيز از موضوعاتي است كه مي‌توان درباره آن فيلم ساخت و اين موضوعات بايد محور فيلم‌هاي سينمايي قرار بگيرد.

وي افزود: در اين ديدار به مقام معظم رهبري عرض كردم ما در سينما مانند غربي‌ها نيازي به اسطوره‌سازي نداريم و مقام معظم رهبري فرمودند، ما هزاران اسطوره در دفاع مقدس داشته‌ايم و بايد اين اسطوره‌ها را معرفي كنيم، بايد گفت در اين باره يك قصور بزرگ اتفاق افتاده است. قاسمي افزود: مقام معظم رهبري فرمودند، فيلم شيار 143 و عوامل فيلم از رويش‌هاي انقلاب هستند.

اين تهيه‌كننده ادامه داد: در اين ديدار عرض كردم، بسياري از تماشاگران فيلم از ديدن آن متأثر شده‌اند و اشك ريختند كه مقام معظم رهبري ضمن تأييد اين موضوع فرمودند، من هم مثل بقيه مردم تحت‌تأثير فيلم قرار گرفتم و حسم مانند باقي مردم بود

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون