تاریخ خبر: کد خبر: 1325

انتقاد تند زیباکلام از ادبیات روحانی

نامه سرگشاده صادق زیبا کلام به آقای روحانی در مورد حق آزادی بیان

انتقاد تند زیباکلام از ادبیات روحانی

 

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران خلدالله ملکه

 

با سلام و تحیات از برخی بیانات جنابعالی در جمع سفرا کشور خطاب به مخالفین مذاکرات هسته ایی هم شگفت زده شدم و هم متاسف.عبارات و کلماتی بکار بردید که واقعا بدور از انتظار از شما بود و بیشتر یاد آور لحن یکی از روسای جمهور سابق مان. من بنا ندارم در خصوص بکار گیری آن سخنان چیزی بنویسم.

 

تصور می کنم قبح آن اظهرمن الشمس است.بعلاوه مطمئن هستم نزدیکان باندازه کافی به حضرتعالی در خلوت انتقاد کرده باشند.ای بسا خودتان هم اکنون ترجیح می دادید آن ادبیات را بکار نمی بردید. بنده البته درد شما را درک می کنم. عده ایی نگران هستند که اگر توافق هسته ایی با آمریکا صورت بگیرد،تکیف علم و کتل آمریکا ستیزی و بساط "مرگ بر آمریکا" چه خواهد شد؟

 

اما باز هم نمی توانم با ادبیات شما همراهی کنم.بهاء ابراز آن ادبیات را شما نمی پردازید بلکه هزینه آنرا نویسندگان مستقل می پردازند.شما بنزین بر روی آتش خشونت گرایی تندروها می پاشید و شعله های بر خاسته از آن دامان اهل قلم آزاد اندیش کشور را می گیرد.

 

نکته دیگری که مجبورم کرد مصدع اوقات شوم، اتکاء و استناد جنابعالی به پشتیبانی ۹۰ درصدی مردم از مذاکرات و تلویحا توافق هسته ایی با آمریکا است. و اینکه وقتی ۹۰در صد مردم از وفاق هسته ایی پشتیبانی می کنند جایی برای ابراز مخالفت آن ده درصد باقی نمی ماند.جنب آقای رئیس جمهور،۹۰ در صد که جای خود دارد،حتی اگر ۹۹.۹۹درصد مردم از توافق هسته ایی دولت شما طرفداری می کردند، شما باز هم نمی توانستید جلوی اظهار نظر آن یکنفر را بگیرید. متاسفانه بسیاری از صاحبنظران حکومتی در ایران "لیبرالیزم" را تقلیل داده اند به همجنس بازی و آزادی های جنسی.

 

اساس و بنیان لیبرالیزم بر روی این اصل بنا شده که اگر همه ۷۵ میلیون جمعیت ایران موافق مذاکرات هسته ایی و رسیدن توافق با آمریکا باشند اما صرفا یکنفر مخالف باشد، آن ۷۵ میلیون نمی توانند مانع از اظهار نظر آن یکنفر شوند.همه لیبرالیزم یعنی اینکه آقای روحانی و ۹۰ درصد طرفدارانش نمی توانند جلوی اظهار نظر آن ۱۰ در صد را بگیرند.

 

همه لیبرالیزم یعنی اینکه آقای روحانی نمی توانند باستناد پشتیبانی اکثریت یا بخطرافتادن امنیت ملی، مصالح ملی، منافع ملی، تضعیف روحیه مردم،تشویش اذهان عمومی، تبلیغ علیه نظام،تضعیف نظام و......جلوی ابراز عقیده مخالف را بگیرند. کم نبوده اند موارد تاریخی که اکثریت بنحوهراس انگیزی در اشتباه بوده. و لیبرالیزم همواره نگران درستی عقیده صرفا به اعتبار پشتیبانی اکثریت از آن بوده.

 

ایام بکام باد
صادق زیباکلام
بیستم مردادماه یکهزاروسیصدونودوسه

منبع:خبرآنلاین

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون