تاریخ خبر: کد خبر: 1124

واکنش کیهان به اظهارات سیدهادی خامنه ای در باره شعار"نه غزه، نه لبنان،..."

نکته ديگر آنکه تکذيب حوادث روز قدس سال 88 و آنچه که توسط ده‌ها رسانه داخلي و خارجي ثبت شده، جز فرافکني و چون کبک سر بر برف فرو بردن تاويلي نخواهد داشت. لذا بهتر است اين افراد به جاي انکار حقيقت از ملت ايران عذرخواهي کرده و به خاطر خطا‌ها و جرائمشان و حتي سکوت بي‌محلشان طلب عفو نمايند.

کیهان نوشت:

 

حجت‌الا‌سلام سيدهادي خامنه‌اي در مراسم شب بيست و سوم ماه رمضان در حسينيه دارالزهرا(س)، گفت: امروز شاهديم که دنياي اسلام با بليه بسيار بزرگي روبه روست و من تاکيد دارم که همه ما با سهم‌هاي مختلف در مشکلات امروز جهان اسلام سهيم هستيم.


وي با تاکيد بر لزوم محکوم کردن فجايع غزه گفت: «عده‌اي گفتند فلان جريان وابسته به اصلاحات شعار "نه غزه، نه لبنان، جانم فداي ايران" سر داده است. اين يک دروغ شاخدار است زيرا هيچ‌کس از وابستگان به اصلاحات و کساني که به مردم و انقلاب ايمان دارند، چنين عقيده‌اي ندارند... اين دروغي است که به اصلاح‌طلبان بسته‌اند مثل همه حرف‌هاي ديگري که زده‌اند و ما بايد با اظهاراتمان، با بيانيه‌‌ها و ابزارهايي که در اختيار داريم اين دروغ را تکذيب کنيم، به مظلومان کمک کنيم و نشان دهيم آنچه که برخي مغرضان مي‌گويند، دروغ است.»


او با تاکيد بر ضرورت حمايت از مردم غزه، گفت:‌ «ما بايد از چند بابت از مردم غزه حمايت کنيم؛ يکي وابستگي انساني است به اين معنا که سرنوشت همه ما به هم متصل است و ديگر اين که امنيت ما از امنيت مردم فلسطين جدا نيست.»
انتشار چنين خبري بدون شک از چند جهت داراي اهميت است:


1- اينکه فردي چون آقاي سيدهادي خامنه‌اي بعد از 5 سال مجددا در دفاع از ملت مظلوم غزه و ضرورت مبارزه با رژيم صهيونيستي سخن مي‌گويد، اقدام مثبتي است که بايد آن را به فال نيک گرفت و از آن استقبال نمود. واقعيت آن است که انتظار از همه نيروهايي که ادعاي پيروي از خط امام(ره) را دارند آن بوده که در مسير حمايت از آرمان‌هاي مسلم انقلاب اسلامي - که از جمله آنان دفاع از ملت مظلوم فلسطين است - ثابت قدم باشند.


2- اما گلايه جدي ملت ايران از اصلاح طلبان مدعي خط امام آن است که چرا در زماني که بايد حرف حق را زده و در برابر انحرافات ايجاد شده توسط منسوبين به اين جريان بايستند، سکوت اختيار کرده و با سکوتشان مويد آن شعارهايي شدند که توسط رسانه‌هاي صهيونيستي بر زبان فتنه‌گران گذاشته شده بود!


3- نکته ديگر آنکه تکذيب حوادث روز قدس سال 88 و آنچه که توسط ده‌ها رسانه داخلي و خارجي ثبت شده، جز فرافکني و چون کبک سر بر برف فرو بردن تاويلي نخواهد داشت. لذا بهتر است اين افراد به جاي انکار حقيقت از ملت ايران عذرخواهي کرده و به خاطر خطا‌ها و جرائمشان و حتي سکوت بي‌محلشان طلب عفو نمايند.


4- البته از منظري ديگر و با نوعي نگاه که بر خطاپوشي تاکيد دارد، مي‌توان همين تکذيب را نيز نوعي برائت از شعارهاي انحرافي روز قدس 88 دانست که توسط دبيرکل مجمع نيروهاي خط امام (ره) به نمايندگي از بخشی از اصلاح‌طلبان بر زبان آمده است! اين عذرخواهي و برائت هرچند خيلي دير! و هرچند غيرمستقيم! صورت پذيرفته است، اما آن را مي‌توان سرآغاز اعتراف به خطاهايي دانست که اصلاح طلبان و فتنه‌گران همچنان به ملت ايران بدهکارند! اميد آنکه اين برائت‌‌ها و عذرخواهي‌‌ها در قبال همه اقدامات ناصواب در سال 88 ادامه يابد تا شايد بخشي از آبروي از دست رفته اين جريان سياسي نزد ملت ترميم گردد!

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون