تاریخ خبر: کد خبر: 5621

موشن‌گرافیکی زیبا از فواید اقتصادی انرژی هسته‌ای

با سود حاصل از برق هسته ای می‌توان گواردیولا مربی معروف فوتبال را برای 625 سال به استخدام تیم ملی درآورد!

مدت زیادی تا پایان ضرب الاجل تعیین شده در دهم تیر ماه باقی نمانده است و اخبار مذاکرات، حالا به داغ‌ترین خبرهای رسانه‌ها تبدیل شده است. اما در این میان، هنر انقلاب نیز بیکار نمانده و گام‌های مهمی در جهت تبیین موضع به حق کشورمان در مذاکرات و اهمیت انرژی هسته‌ای برداشته است.

 

به گزارش رجانیوز، از مستندهای هسته‌ای سه گانه و موثر برنامه‌ی ثریا وکارهای سریالی تولید شده توسط موسسه سفیر (داستان اعتماد، دونقطه و ...) و مستندهای تولیدی معاونت خبر سیما گرفته تا موشن گرافیک‌های خانه طراحان انقلاب اسلامی و انیمیشن‌های مرکز رقومی بسیج و آثار مدرسه‌ی فیلمسازی عمار، همگی رویش‌هایی از هنر انقلاب اسلامی با موضوع انرژی هسته‌ای هستند که طی یکی دو ماهه‌ی اخیر به یاری افکار عمومی در تبیین مهم‌ترین موضوع این روزهای کشور در برهه‌ی حساس مذاکرات آمده‌اند. 

 

اما حالا حوزه‌ی هنری سازمان تبلیغات اسلامی هم به عنوان یکی از قدیمی‌ترین نهادهای هنر انقلاب که معمولاً جای خالی آثارش در مباحث روز انقلاب احساس می‌شد، این بار پای در میدان گذشته و با موشن گرافیک‌های جذاب و دیدنی‌ تولید شده در مرکز مستند سوره، سعی در تبیین فواید انرژی هسته‌ای کرده است. موردی که شاید رسانه‌هایی چون صداوسیما باید ده یا دوازده ساله پیش آن را شرح می‌دادند تا کار به توضیح فواید هسته‌ای توسط شخص مقام معظم رهبری پس از این همه سال نکشد. اما هر چه هست، حالا «مرکز مستند سوره» جور این کم کاری را کشیده و سعی دارد تا با مجموعه موشن گرافیک‌های «انرژی برد- برد»، فواید مختلف انرژی هسته‌ای را در شاخه‌های گوناگونی چون پزشکی، برق هسته‌ای و ... توضیح دهد.

 

دو ویدئوی زیر، دو قسمت از این مجموعه‌ی موشن گرافیک هسته‌ای هستند که می‌توانید با یک کلیک، به دیدن آنها بنشینید:

 

انرژی برد برد- قسمت یک؛ برق هسته‌ای

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون