تاریخ خبر: کد خبر: 4383

مستندی از تیپ ویژه فاطمیون مدافع حرم

آنچه در ادامه می بینید مستندی است که توسط گروه روایت فتح از تیپ فاطمیون و این شهید بزرگوار تهیه شده است.

 

 

***

سردار شهید علیرضا توسلی معروف به «ابوحامد» فرمانده شجاع و حماسه آفرین شهید علیرضا توسلیتیپ فاطمیون که متشکل از نیروهای افغانی مدافع حرم حضرت زینب(سلام الله علیها) می‌باشد، در طی نبرد با «مزدوران سعودی» و پیروان اسلام آمریکایی، چندی پیش در منطقه «درعا» سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست.

 

انتشار این خبر بار دیگر نام رزمندگان دلاور افغان را که در سال‎های اخیر نبرد سوریه نقشی تعیین کننده ایفا کرده‎اند، سر زبان‎ها انداخت. این رزمنده مورد اعتماد حاج قاسم سلیمانی که در در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز در جبهه دفاع از انقلاب اسلامی حضور داشت، در نبرد با وحشیان یزیدی وظیفه سازماندهی نیروهای افغانی سرتاسرجهان بر عهده داشت.

 

شهید توسلی که چندین سال مقیم مشهدمقدس می باشد روز شنبه گذشته ۹ اسفند ٩٣، در جریان آزادسازی تپه تل قرین در حومه درعا، به دست تروریست‌های جبهه النصره به شهادت رسید.

 

اما به راستی در همزمانی روز شهادت فرمانده تیپ فاطمیون با اولین روز شروع فاطمیه چه سری نهفته است؟ سردار بزرگی که مورد وثوق حاج قاسم سلیمانی بود و سالها در سنگر مجاهدت و دفاع از ولایت بر همه سبقت گرفته بود. او که در گروههای جهادی با شوروی جنگیده بود و به دوستان می گفت همواره تلاشم این بوده که وارد هیچ حزب و گروه و دسته ای نشوم و مسیر جهاد را تا انتها بروم .

 

به گفته یکی از مطلعین، اکثر شهدای این تیپ با تاسی به مادرشان حضرت زهرا(سلام الله علیها) از ناحیه پهلو و سینه مورد اصابت گلوله قرار گرفته و به فیض شهادت نائل آمده اند.

 

شهید علیرضا توسلی

حارس یکی از رزمندگان نبرد سوریه، درباره شهید ابوحامد فرمانده تیپ فاطمیون این طور نوشته  :

پارسال در موکب حرم حضرت زینب(س) داشتم با آقای خزاعی مکتب صحبت می کردم. ناگهان حرفش را قطع کرد و داد زد: سلام دلاور سلام فرمانده دیدم دوید رفت و مردی را بغل کرد که دستش به گردنش آویزان بود و شبیه برادران افغان بود. بعد آوردش داخل موکب و برایش چای آورد. مرد هم با تواضع خاصی چای رو خورد و مثل آدم‎های خجالتی خداحافظی کرد و رفت زیارت.

 

گفتم این شخص را معرفی کنید. گفت آقای توسلی فرمانده دلاور فاطمیون.  می‎‎گفت در بزرگیش همین بس که در یک عملیات که چند گردان با هم عملیات کرده و همه گردان‎ها بجز گردان فاطمیون شکست خورده بودند، از حاج قاسم سلیمانی سوال شد که نبرد را ادامه بدهیم یا عقب‎نشینی کنیم.

 

حاج قاسم پاسخ جالب توجهی داده و پرسیده بود: آقای توسلی در عملیات هست؟ پاسخ شنیده بود: بله به عنوان فرمانده گردان فاطمیون عمل می‎کند.

 

حاج قاسم پاسخ داده بود: پس ادامه بدهید که انشاالله پیروزید.

 

فردای آن روز کنار ضریح حضرت رقیه(س) دیدمش. رفتم کنارش و به دست شکسته ش بوسه زدم و بعد از احوالپرسی آرام کنارش نشستم. داشت با بغل دستیش حرف می‎زد. می‎گفت اینجا به ما و همشهری‎های ما سیم کارت نمیدهند. می‎توانی برای ما سیم کارت تهیه کنی!؟

 

خیلی دلم سوخت. گفتم او جانش را کف دستش گرفته و حتی از یک سیم‎کارت هم محروم است. نمی دانستم که همین مظلومیتهاست که انسان را بخدا نزدیکتر می کند.

 

شهادتت مبارک ابوحامد.

کلمات کلیدی

  • امیر 0 0

    آدرس این تیپ کجاست

ارسال نظر

تریبون