تاریخ خبر: کد خبر: 3769

دو تصویر دردناک از رویکرد غیرانسانی غرب در سوریه

شرایط سخت پناهجویان سوری و عراقی در حالی است که آمریکا و کشورهای اروپایی، همچنان از گروه‌های مسلح تکفیری _ تروریستی در سوریه و عراق حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند آتش جنگ تمام شود.

به گزارش قاصدنیوز، این تصویر که یک کودک سوری آزرده از برف و سرما را نشان می‌دهد؛ در بخش تصاویر هفتگی خبرگزاری رویترز منتشر شده است.
 
http://www.jahannews.com/images/docs/files/000401/nf00401003-1.jpg


رویترز در توضیح عکس فوق نوشته است: واکنش پسربچه پناه‌جوی سوری به ایستادن پابرهنه بر روی برف در خارج از چادر در یک اردوگاه پناهندگان _ منطقه بقاع لبنان.

تصویر زیر هم که سایت شهدای ایران آنرا منتشر کرد مربوط به روزهای اخیر است.
 

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000401/nf00401003-2.jpg


عکس بالا یک پدر سوری را نشان می‌دهد که جنازه پسر بچه‌اش که از سرما یخ زده است را حمل می‌کند.

شرایط سرما و برف در مناطقی که آوارگان سوری به آنها پناه پرده‌اند از جمله در منطقه شبعا و المجدلیون در نزدیکی بعلبک(لبنان) و مناطقی از ترکیه بحرانی است.

یک پناه‌جوی سوری در همین زمینه به رسانه‌ها گفته است: مواد غذایی و وسایل گرمایشی کم است. از سازمان‌های غیر دولتی می‌خواهیم به ما کمک کنند چون کولاک به حدی است که امکان دارد حتی چادرها زیر بار برف فرو ریزند.

شرایط سخت پناهجویان سوری و عراقی در حالی است که آمریکا و کشورهای اروپایی، همچنان از گروه‌های مسلح تکفیری _ تروریستی در سوریه و عراق حمایت می‌کنند و نمی‌گذارند آتش جنگ تمام شود.

این در حالی است که این حمایت‌ها اگرچه در قبال سوریه علنی و در کشور عراق مخفی است اما افکار عمومی می‌دانند که عوامل همه‌ی این مصائب، در کاخ‌های ریاست‌جمهوری آمریکا و کشورهای اروپایی نشسته‌اند و شاید برای دیدن این صحنه‌ها در نابینایی به سر می‌برند.

چندی قبل نیز خبر و تصویر جنازه نوزاد یک خانواده آواره عراقی که بر اثر سرما درگذشته بود در رسانه‌ها منتشر شد.

گفتنیست، رئیس‌جمهور آمریکا اخیراً با یکی از مقامات پادشاهی انگلیس جلسه‌ای مشترک و البته رسمی را درباره حمایت از حیوانات! برگزار کرد.
منبع:فارس

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون