تاریخ خبر: کد خبر: 988

بررسی «مفاهیم قرآنی در سینمای ایران» با حضور کارگردان«سر به مهر»

نشست بررسی «مفاهیم قرآنی در سینمای ایران» با حضور هادی مقدم‌دوست، کارگردان فیلم سر به مهر ، سی ام تیر‌ماه برگزار می شود

به گزارش قاصدنیوز، علی مقدسی، مسئول کمیته فیلم نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از خراسان رضوی، با بیان اینکه امسال در نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد «مفاهیم قرآنی در سینمای ایران» مورد بررسی قرار می‌گیرد، عنوان کرد: این نشست با حضور هادی مقدم‌دوست، کارگردان فیلم سر به مهر 30 تیر‌ برگزار می‌شود.

 

وی با بیان اینکه سال گذشته این کمیته در قالب ایده‎های قرآنی در نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد حضور یافت، ادامه داد: کمیته فیلم امسال برای نخستین بار در این نمایشگاه حضور یافته است که به‌طور قطع، این کمیته برای رسیدن به جایگاه واقعی خود به زمان نیاز دارد.

 

مقدسی با اشاره به اینکه در این کمیته سعی شده فیلم‌سازان با نگاهی نو به مفاهیم قرآنی بپردازند، گفت: ما به‌دنبال ایجاد پل میان ارزش‌ها و سینما هستیم تا بتوانیم از طریق زبان تصویر، مفاهیم ارزشی را منتقل کنیم.

 

مسئول کمیته فیلم نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن و عترت مشهد با عنوان این مطلب که سینمای ما به‌سمت مفاهیم دینی و ارزشی پیش نرفته زیرا یک رسانه وارداتی است، اظهار کرد: به جای اینکه مفاهیم دینی و ارزشی خودمان به تصویر کشیده شود، بیشتر به‌سمت همان مفاهیم غربی پیش رفته‌ایم، به همین دلیل سینمای دینی ما رشد نکرده است.

 

وی با بیان اینکه می‌توان با نگرش ایرانی ـ اسلامی این محصول وارداتی را بومی کرد تا فرهنگ و آئین و رسوم ایرانی ـ اسلامی در قاب سینما نمایان شود، افزود: زبان تصویر، زبانی گویا و اثرگذار است و گاه به‌عنوان یک رهبر فرهنگی عمل می‌کند، به‌طوری که مردم از فرهنگ و ارزش‎های آن پیروی می‎کنند.

 

مقدسی با بیان اینکه امسال علاوه بر نشست «مفاهیم قرآنی در سینمای ایران»، یک فیلم کوتاه صد ثانیه‌ای در زمینه قرآنی در نمایشگاه قرآن مشهد به نمایش درمی‌آید، ادامه داد: ما به‌دنبال اکران و بررسی فیلم رستاخیز در نمایشگاه قرآن امسال هستیم و در‌نظر داریم برای آشنایی بیشتر فیلم‌سازان با مفاهیم قرآنی در سال‌های آینده کارگاه‎های نقد و بررسی را در نمایشگاه قرآن برگزار کنیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون