تاریخ خبر: کد خبر: 934

نشر اندیشه های استاد صفایی حائری به واسطه یک سنت دیرینه

عادت مرحوم استاد علی صفایی حائری(ملقب به عین صاد) این بود که در تمام طول ماه مبارک رمضان در مشهد به سر می بردند.این سنت را بسیاری از شاگردان ایشان نیز تاکنون ادامه داده و تمام یا بخشی از ماه رمضان را در مشهد به سر می برند و ضمن استفاده از فضای معنوی و روحانی آن به مشتاقان اندیشه استاد صفایی نیز بهره ها می رسانند.

نشر اندیشه های استاد صفایی حائری به واسطه یک سنت دیرینه

قاصدنیوز/ عادت مرحوم استاد علی صفایی حائری(ملقب به عین صاد) این بود که حداقل هر دوماه یکبار به مشهد می آمد و روز آخر یک ماه و روز اول ماه بعد را در جوار علی ابن موسی الرضا(علیه السلام) می گذراند. همچنین ایشان در تمام طول ماه مبارک رمضان در مشهد به سر می بردند.

 

این سنت را بسیاری از شاگردان ایشان نیز تاکنون ادامه داده و تمام یا بخشی از ماه رمضان را در مشهد به سر می برند و ضمن استفاده از فضای معنوی و روحانی آن به مشتاقان اندیشه استاد صفایی نیز بهره ها می رسانند.

 

 

 

مرحوم استاد علی صفایی حائری در این خصوص می گوید:

... به ما ایراد می­گیرند که چرا این همه می ­آیید مشهد؟

چرا نیاییم؟ آدم تا نفهمد از این­ها چه گرفته، حق دارد رها کند و برود اینور و آنور، ولی وقتی که می­فهمد از این منابع چه به دست آمده و چقدر راه­ها نزدیک شده، آن موقع آدم هر کجا که ولش کنند مثل گربه مرتضی علی(ع) بر خواهد گشت اینجا!
 

من گاهی شده در قم اگر یک پنجشنبه، جمعه فرصتی باشد، یکی از دوستان ماشین داشته باشد و بگوید بیا برویم مشهد، من حتّی اگر یک هفته قبلش به مشهد رفته باشم، رویم نمی ­شود بگویم که نمی ­آیم. حتّی شده در شب، گیر می­ کردیم، راه می ­افتادیم و می ­آمدیم. عصر چهارشنبه از قم حرکت می ­کردیم و می آمدیم تهران، ده، دوازده ساعته، با چه بدبختی از آن جاده می ­آمدیم، (با داستان­ها و وضعیت هایی که بماند!) می ­رسیدیم مشهد. دو تا زیارت نکرده، دوباره غروب راه می­ افتادیم بر می ­گشتیم.
 

چرا آدم این طور می ­شود؟

ما، دربدری­ های دیگر را ندیده ­ایم. ما دویست سال دربدری سلمان را هنوز نفهمیده ­ایم. این است که برایمان سخت است که دو روز در بیابان­ها برویم.
 

چرا به مشهد می رویم؟! چرا نرویم؟!

اگر بدانیم از این بیت چه به ما رسیده، آنوقت، باور کنید مدهوش می ­شویم. ما هنوز از فضل و عنایتی که اینها داشته­ اند در خوابیم و هنوز بیدار نشده ­ایم که ببینیم چه داریم. نمی­ دانیم عنایت ­ها چه بوده و از چه چشمه‌هایی سیرابمان کرده ­اند...
 

هنوز تشنگی را نچشیده­ ایم و  هنوز آنچه که چشیده ­ایم را نمی دانیم چقدر ارزش دارد. هنوز نفهمیده­ ایم اینجا چه بوده که ما از آن نوشیده­ ایم. این است که شاکر هم نیستیم.
 

«از گفتگوهای استاد در شب­های قدر - مشهد»

 

 

همزمان با حضور شاگردان استاد علی صفایی حائری در مشهد مقدس، حلقه های بحث و گفت و گو و سخنرانی در موضوعات مختلف، با حضور جمیع علاقمندان، به همراه برنامه ویژه شب های قدر و مراسم پانزدهمین سالگرد مرحوم استاد صفایی حائری برگزار می گردد.

 

برنامه های شاگردان استاد صفایی در مشهد

 

 

حلقه های گفتگو ویژه برادران

 

 

حلقه های گفتگو ویژه خواهران

زمان برگزاری حلقه ها: ساعت ۲۲ الی ۲۳:۳۰

محل برگزاری حلقه های گفتگو: خیابان آیت‌الله شیرازی، شیرازی۱۰ کوچه دوم سمت راست(کوچه مستشاری)، انتهای کوچه سمت راست، پلاک 15، زائرسرای اوقاف اداره استان فارس

 

 

برنامه سخنرانی ها

 

زمان برگزاری سخنرانی‌ها: ۱۶:۳۰ الی ۱۸

 محل برگزاری سخنرانی‌ها: بلوارشهید صادقی(سازمان آب)، شهیدصادقی ۱۹ شماره ۱۰۳ تلفن تماس: ۷۱۱۲۲۱۲-۰۵۱۱

 

برنامه شبهای قدر

 

 

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 09127461022 (رضوی) تماس حاصل نمایند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون