تاریخ خبر: کد خبر: 927

خون شهدا و تفکر بسیجی منجر به قداست جبهه‌های جنگ تحمیلی شده است

استاد حوزه و دانشگاه گفت: خون شهدا و تفکر بسیجی منجر به قداست سرزمین‌های جنگ تحمیلی در جنوب و غرب ایران شده است.

خون شهدا و تفکر بسیجی منجر به قداست جبهه‌های جنگ تحمیلی شده است

به گزارش قاصدنیوز به نقل از فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری شامگاه دوشنبه در جمع بسیجیان حفاظت از حرم مطهر رضوی، اظهار داشت: بسیجیان حفاظت از حرم رضوی توفیق یافته‌اند تا نگهبان در بهشت باشند چرا که حرم مطهر امام رضا (ع) قطعه‌ای از بهشت است.

 

وی با اشاره به اینکه توفیق، رفیقی است که به هر فردی داده نمی‌شود و این توفیق شامل حال بسیجیان حفاظت از حرم مطهر رضوی شده است؛ افزود: سرزمین حرم مطهر رضوی مقدس است و روایات بسیاری از پیامبر اسلام (ص) تا امام زمان (عج) در رابطه با این سرزمین نقل شده است.

 

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه بسیجی یعنی منتظر شهادت و منتظران شهادت را افرادی که با شهادت پرواز کرده‌اند و افرادی که با فرهنگ شهادت زندگی می‌کنند، تشکیل می‌دهند؛ گفت: ارزشمندی و برکت تفکر بسیجی و انتظار شهادت منجر به قداست سرزمین جبهه‌های جنگ تحمیلی در جنوب و غرب ایران شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: اکنون این تفکر بسیجی و فرهنگ تقدس‌زا در سرزمینی ارائه خدمت می‌کند که از گذشته‌های دور به برکت امام رضا (ع) دارای تقدسی خاص بوده است.

 

ماندگاری با تأکید بر اینکه خون شهیدان خاک را مطهر می‌‌کند و خاک شلمچه با خون شهدا و قدم بسیجیان مقدس شده است؛ گفت: مقام معظم رهبری پس از تشرف در شلمچه خاک آن را به لحاظ قداست بوسیدند.

 

وی در ادامه به مجاهدت، مراقبت و گمنامی به عنوان وظایف بسیجیان حرم مطهر رضوی اشاره کرد و افزود: مجاهدت یعنی قرارداد فرد با خداوند منان و امام رضا (ع) بسته شود و تنها برای این مدیران تلاش صورت گیرد و تنها رضای احدیت و امام معصوم (ع) مدنظر باشد.

 

ماندگاری همچنین در ارتباط با مراقبت به عنوان یکی دیگر از وظایف بسیجیان حریم رضوی تصریح کرد: به عنوان دربان، بسیجیان این حرم، نخستین افرادی هستند که با زائران امام رضا (ع) برخورد می‌کنند و باید مراقب کلام، فکر، دل، لقمه، نگاه و... خویش باشند.

وی با تأکید بر اینکه بسیجیان حریم رضوی باید به گمنامی به عنوان یکی از زیباترین ویژگی‌های خود توجه داشته باشند؛ خاطرنشان کرد: یک بسیجی خدمتگذار حریم مطهر رضوی تنها به فکر یافتن جایی در دل امام رضا (ع) بوده و به اینکه دیگران بدانند او در کجا مشغول به خدمت است و... توجهی ندارد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون