تاریخ خبر: کد خبر: 916

فراخوان مردمی تولید پوستر «جام جنایی»

نهضت مردمی پوستر انقلاب در جدیدترین فراخوان خود از طراحان و گرافیست های ارزشی خواست تا در آستانه یکی از گران‌قدرترین یادگارهای خمینی کبیر یعنی روز جهانی قدس توطئه‌های جدید بر ضد جهان اسلام و وحدت ملل مسلمان را تبیین نمایند.

فراخوان مردمی تولید پوستر «جام جنایی»

به گزارش قاصدنیوز، نهضت مردمی پوستر انقلاب در جدیدن ترین فراخوان خود از طراحان و گرافیست های ارزشی خواست تا در آستانه یکی از گران‌قدرترین یادگارهای خمینی کبیر یعنی روز جهانی قدس توطئه‌های جدید بر ضد جهان اسلام و وحدت ملل مسلمان را تبیین نمایند.

 

در این فراخوان آمده است: این‌روزها جهان اسلام، شاهد وقایعی است که عرق شرم بر چهره انسانیت می‌نشاند و ذهن هر اهل انصافی را به خود مشغول می‌سازد. مشتی جانی تکفیری در سوریه و عراق به نام اسلام و البته با حمایت برخی امرا و سیاستمداران فاسد و فاسق عربی و غربی دست به کشتار و تخریب می‌زنند و از سوی دیگر صهیونیست‌های غاصب در سایه سکوت و حتی حمایت همان دولتمردان عربی و غربی نسل‌کشی تازه‌ای را در فلسطین اشغالی به راه انداخته‌اند.

 

از ایده‌پردازان و طراحان گرافیک دعوت می‌شود تا با توجه به موضوعات و شعارهای ذیل، و با حرکتی سریع و انقلابی، پوستر تولیدی خود را به دبیرخانه نهضت ارسال نمایند.

 

موضوعات:

 •  داعش، توطئه غربی ـ صهیونیستی در ایجاد فتنه مذهبی و کینه و اختلاف میان فرق اسلامی و سوء استفاده از اختلافات داخلی
 • سوء استفاده صهیونیست‌ها از توجه افکار عمومی به بحران عراق
 • دعوای اصلی در عراق میان وابستگان اردوگاه آمریکا و طرفداران استقلال عراق
 • سابقه جنایات رژیم صهیونیستی در ادوار مختلف جام جهانی نسبت به فلسطینیان در سایه سرگرمی افکار عمومی
 • عربستان و دیگر دولت‌های عربی، از حمایت تکفیری‌ها تا سکوت در برابر وحشیگری اسرائیل (رحماء علی الکفار، اشداء بینهم)
 • قدس و فلسطین اولویت و مسئله اصلی جهان اسلام
 • وحدت ، بصیرت و هوشیاریملل مسلمان، راه حل عبور از بحران
 • توطئه غربی برای ناامیدی از بیداری اسلامی
 • دعوای اصلی میان شیعه وسنی نیست دعوای اصلی بین استکبار طلب و استقلال طلب است. (جبهه بندی حقیقی وظاهری)
 •  گوش به فرمان ولی فقیه بودن، وظیفه ی همیشگی و تنها راه برون رفت از این بحران ها.

 

ادبیات پیشنهادی:

 • جام جنایی
  با موضوع ((جنایات جهانی در پوشش جام جهانی فوتبال)): این واژگان تصویری می توانند کمکتان کنند: قهرمانی- فینال- فینالیست-رده بندی-فیفا-توپ-دروازه- گل-مهاجم-دروازه بان-زمین حریف-تدافعی-تهاجمی-مهاجم-خط دفاعی-برد وباخت-داور-داور چهارم-وقت اضافه-پنالتی-کارت قرمز-کارت زرد-اخراج-مصدومیت-بازی جوانمردانه-آقای گل-بازیکن اخلاق- تماشاچی-تماشاچی نما-طرفدار- تشویق و ....

 

 •  دشمن درجه یک
  با موضوع: ((مسئله‌ی اصلی قدس وفلسطین است و داعش دشمن درجه یک نیست)): این واژگان تصویری می توانند کمکتان کنند: سیبل- پلکان قهرمانی ورزش-مدال افتخار-عروسک و عروسک گردان-عروسک خیمه شبازی-طراح وطرح-برنامه نویس ونرم افزار-برنامه نویس وگیم-هدف-استتار-پوشش-تاکتیک و تکنیک-آمر و مباشر-پدرخوانده و قاتل. داعش هم پر از نمادهای تصویری است که از حوصله فراخوان خارج است.

 

ملاحظات محتوایی

محتوای پیشنهادی از طرف همسنگران می تواند ناظر به منابع قرآنی، روایی و سیره، فرمایشات و سیره امام راحل، فرمایشات رهبری، ادبیات فارسی و ... باشد.

در صورت عدم امکان استخراج محتواهای موردنظر، آدرس منبع یا منابع موردنظر نیز می تواند به سایر  همسنگران و فعالان کمک نماید.

محتواهای تولیدی به مرور در سایت قرار داده می شود و کلیه علاقمندان می توانند با مراجعه مستمر به سایت از این منابع بهره ببرند.

بدیهی است محتواهای تولیدی علاوه بر تولید پوسترهای نهضت، در اختیار سایر فعالان نیز قرار خواهد گرفت و برکاتی فراتر از نهضت خواهد داشت. (مراجعه طراحان به محتواهای تولیدی ضروری است)

 

 

ملاحظات گرافیکی

 • آثار گرافیکی باید در قالب پوستر و به صورت عمودی تولید شود. در این آثار حداکثر استفاده از زبان بصری لازم بوده و باید از قالب های تکراری یا کپی برداری شده پرهیز گردد.
 • پس از تایید آثار، طراح موظف است سایر محصولات از قبیل فایل چاپی بنر، کاغذ دیواری و کادر مربع جهت جوامع مجازی را بازطراحی و ارسال نماید.
 • ابعاد هر اثر باید 280×200 سانتی متر و با رزولوشن 72 و با فرمت jpg  و مود RGBارائه گردد.
 • همچنین ابعاد بنر 300×500 سانتی متر افقی و با رزولوشن 40 و با فرمت jpg  و مود RGBارائه گردد.

 

محصولات

در صورت رسیدن آثار به حدّ نصاب کیفی و کمّی علاوه بر ارائه آن در سایت نهضت جهت استفاده عموم مردم و اطلاع رسانی به کلیه مرتبطین درسطح کشور، در قالب‌های زیر ارائه و استفاده خواهد شد:

-    چاپ و توزیع مردم و متمرکز در راهپیمایی روز قدس

-    ترجمه و توزیع آن برای مرتبطین خارج از کشور

-    انعکاس در نرم افزار جامع آثار نهضت

 

 

 

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اینترنتی نهضت مردمی پوستر انقلاب مراجعه نمایند.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون