تاریخ خبر: کد خبر: 895

علم الهدی: دولت سیاستش را در مورد حجاب مشخص کند

امام جمعه مشهد گفت: دولت سیاستش را در مورد حجاب مشخص و قانون عفاف و حجاب را اجرایی کند.

علم الهدی: دولت سیاستش را در مورد حجاب مشخص کند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر،  آیت‌الله احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مشهد اظهار کرد: از دولت دو چیز می‌خواهیم اول اینکه سیاستش را در مورد حجاب مشخص کند دوم اینکه قانون عفاف و حجاب را که از سال 85 تصویب شده و الان هشت سال است خاک می‌خورد اجرایی کند.

وی به حادثه مسجد گوهرشاد در سال 1314 و به شهادت رسیدن عده ای از مردم مشهد اشاره کرد و گفت: در سال 1314 قریب به پنج هزار نفر از مردم این شهر در حرم مطهر امام رضا(ع) توسط عوامل رضاخان به گلوله بسته شدند.

آیت‌الله علم‌الهدی در بیان این واقعه توضیح داد: پس از ارتکاب این جنایت 56 کامیون اجساد کشته‌شده‌ها و زخمی‌ها را به  اطراف شهر منتقل و در زیر خاک مدفون کردند.

وی گفت: رضاخان و این جریان رضاخانی نکته‌ای را به اثبات رساند و اینکه بی‌حجابی برای کسی که می‌خواهد دین را براندازد ابزار قدرتمندی محسوب می شود.

امام جمعه مشهد یادآور شد: جریان‌هایی که می‌خواهند با دین مبارزه کنند در صدد گسترش بی‌حجابی در کشورند و افرادی را که می خواهند در برابر بی‌حجابی عکس العمل نشان دهند و از حجاب دفاع کنند تندرو می خوانند.

وی افزود: در زمان رضاخان نیز گفته می‌شد حجاب مانع پیشرفت کشور است و مردم ما در آن زمان سوژه این رفتار رضاخانی شدند و هیچ عکس‌العملی نشان ندادند.

آیت الله علم الهدی گفت: عجیب است که در یک دانشگاه وقتی ما می‌گوییم چرا مقابله با بی‌حجابی تعطیل می‌شود می‌گویند این‌ها یک طوفان سیاسی علیه دانشگاه راه انداخته‌اند.

امام جمعه مشهد ابراز تاسف کرد از اینکه ‌امروز برخی جریان‌های سیاسی کشور بعد از 80 سال پایشان را جای پای رضاخان می‌گذارند و  افزود: اینکه عده‌ای برای خرید آراء‌شان، بی‌حجابی در کشور راه بیندازند باید گفت این افراد پیرو سیاست رضاخانی در مملکت هستند.

آیت الله علم‌الهدی گفت: چه طوفان سیاسی؟ مگر ما گفتیم با دانشگاه آزاد مخالفیم؟ شما می‌گویید در فضای علمی و مقدس بی‌حجابی و ولنگاری آزاد باشد و ما می‌گوییم با بی‌عفتی در این فضا مخالفیم.

وی گفت: رهبر انقلاب نیز سپس در دیدار چند روز گذشته شان با مسئولان نظام اظهار داشتند که مراقب باشید که برخی با شعار اعتدال جریان‌های مومن را کنار نزنند زیرا همین جریان‌های مومن هستند که در مواقع خطر سینه سپر می‌کنند.

وی افزود:‌ مقام معظم رهبری بچه‌های بسیجی و مومن را جریان‌های مومن نامیدند چون اینها به انقلاب و نظام ایمان دارند و نکته بعدی اینکه هر کسی امر به معروف می‌کرد وی را افراطی می‌نامیدند که رهبری در بیاناتشان فرمودند نهی از منکر و استکبارستیزی عین اسلام است.

امام جمعه مشهد به بخش هایی از وصیت نامه امام اشاره کرد و گفت: اگر امام و رهبری و اسلام را قبول دارید نظر ایشان همین است که رهبری فرمودند و در وصیت‌نامه امام هم به آن اشاره شده است.

وی گفت: ما از شما مردم و جوانان می‌خواهیم در مقابل ناهنجاری اول به قانون مراجعه کنید و از دولت دو چیز می‌خواهیم اول اینکه سیاستش را در مورد حجاب مشخص کند دوم اینکه قانون عفاف و حجاب را که از سال 85 تصویب شده و الان هشت سال است خاک می‌خورد اجرایی شود.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون