تاریخ خبر: کد خبر: 893

موحدی: حجاب، جزئی از عفاف است

موحدی با اشاره به اهمیت تقویت اعتقادات در جامعه، انس با خدا، احیای مراکز فرهنگی و ترویج تفریحات سالم را از راهکارهای زیرساختی اشاعه عفاف و حجاب دانست و گفت: اگر تقویت زیرساخت ها نباشد، تلاش ما برای اصلاح ظاهر، بیهوده خواهد بود.

موحدی: حجاب، جزئی از عفاف است

به گزارش قاصدنیوز به نقل از رسا، خلیل موحدی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد شب گذشته در مراسم بزرگداشت روز عفاف و حجاب در کانون فرهنگی تخصصی حجاب و عفاف علم الهدی گفت: عفاف و حجاب از مفاهیم والای دین است که پایه های قوام دین و جامعه را رقم می زند.

 

وی با اشاره به توصیه قرآن کریم نسبت به تأمل در احوالات گذشتگان و عاقبت ایشان، افزود: امروز سندهای روشنی از نتایج فاصله گرفتن بشر از دین را شاهد هستیم؛ کشورهایی که تکنولوژی برتر دنیا را دارند در سطحی ترین مسائل روحی و روانی انسان به استیصال رسیده اند.

 

موحدی اظهار کرد: اینکه برخی کشورها از جمله انگلستان هم جنس بازی را به رسمیت می شناسد، حاصل فروپاشی کانون خانواده و بی توجهی به جایگاه آن است؛ آنان طبق نظر فروید، جذابیتی را که خداوند در دو جنس مخالف قرار داده است، برای دستیابی به پیشرفت اقتصادی(نیروی کار ارزان)، از بین برده اند و امروز نه تنها ازدواج با همجنس را جایز می دانند بلکه اخیرا ازدواج با حیوان را نیز مطرح می کنند.

 

کلید حل مسأله حجاب و عفاف، شناخت حدود و مرزهای آن است

 عضو شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: انسان عاقلی که دلسوز خود باشد افسار خود را به دست هر فرد یا مکتب بی تجربه ای نمی دهد بلکه خدا وخالق خود را شناخته و خود را در اختیار او و برنامه او قرار می دهد.

 

وی تصریح کرد: کلید حل مسأله حجاب و عفاف، شناخت حدود و مرزهای آن است؛ حجاب، جزئی از عفاف است و داشتن حجاب لزوما به معنای داشتن عفاف نیست.

 

موحدی با بیان این که از بین بردن حیا و عفت، راهی برای مقابله با رشد و گسترش اسلام است، یادآور شد: چنان که خداوند نیز، امر به معروف را بر نهی از منکر مقدم داشته است، در گام نخست می بایست اثبات و تبیین معروف و جایگاه آن صورت گیرد و سپس نهی از منکر.

 

وی با اشاره به این که دو هزار آیه در قرآن کریم به معرفی خداوند، دوهزار آیه مربوط به معرفی انبیا و امامت ودوهزار آیه نیز در خصوص قیامت است، تصریح کرد: این صورت ظاهری قرآن نقشه راه ما است که بدانیم هر جا در زندگی به انحراف رفتیم به دلیل اشکال در توحید، نبوت و معاد است.

 

شناساندن خدا و تبیین صفات او در جامعه، یک اصل در ترویج حجاب و عفاف است

این فعال فرهنگی و جانباز جنگ تحمیلی، با تأکید بر این که اصل کار در ترویج حجاب و عفاف، شناساندن خدا و تبیین صفات او در جامعه است، افزود: امروز دشمنان با تضعیف اعتقادات، در پی نابودی مقدسات ما هستند چرا که قدرت ایمان به خدا را به خوبی لمس کرده و دیده اند که با این قدرت می توان هشت سال با دست خالی مقابل دنیا ایستاد لذا امروز به شلیک های بی صدا روی آورده اند.

 

موحدی با بیان این که اگر بنیان های ایمانی خود را تقویت نکنیم نبرد را باخته ایم، انس با خدا، احیای مراکز فرهنگی و ترویج تفریحات سالم را از راهکارهای زیرساختی اشاعه عفاف وحجاب دانست و گفت: اگر تقویت زیرساخت ها نباشد، تلاش ما برای اصلاح ظاهر، بیهوده خواهد بود.

 

وی خاطرنشان کرد: می بایست امر به معروف را از خانواده خود شروع کنیم و گستره آن را تا سطح فراملی و جهانی ادامه دهیم زیرا در برابر همه این ها مسؤول هستیم.

 

عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به آیه شریفه «إن الذین قالوا ربُنا الله ثم استقاموا تتنزّل علیهم الملائکة ألّا تخافوا و لاتحزنوا....»، تأکید کرد: در قیام برای خدا، تعداد مهم نیست.

 

گفتنی است در آغاز این مراسم، وحید نوا، مدیر کانون فرهنگی تخصصی حجاب و عفاف علم الهدی با اشاره به آغاز به کار ستاد مردمی ترویج فرهنگ عفاف وحجاب از سال 1385، گزینش، جذب و آموزش نیرو در عرصه فرهنگ، شناسایی مناطق آسیب پذیر و اثرگذاری در آن ها و مقابله به شیوه های مختلف هنری وفرهنگی را از اهداف این ستاد برشمرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون