تاریخ خبر: کد خبر: 863

مدیرعامل به‌ نشر: استفاده از نظرات کودکان و نوجوانان برای تولید آثار

مدیرعامل به‌ نشر: استفاده از نظرات کودکان و نوجوانان برای تولید آثار

به گزارش قاصدنیوز به نقل از شهرآرا، مدیرعامل به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) گفت: بخش کودک‌ونوجوان به‌نشر با سابقه ٢٠ساله، ارتباطی موثر و مناسب با نویسندگان، شاعران و تصویرگران حوزه کودک سراسر کشور داشته و محصولات متنوعی در این حوزه به چاپ رسانده است.


جواد محمدزاده‌مقدم با اشاره به اینکه به‌نشر تاکنون حدود ٥٢٠عنوان کتاب در حوزه کودک‌ونوجوان با عنوان کتاب‌های «پروانه» منتشرکرده است، ادامه داد: بیش از نیمی از این تعداد به چاپ‌های دوم و بیشتر رسیده و کتاب‌های زیادی نیز در این انتشارات موفق به دریافت جایزه از جشنواره‌های کتاب کشور شده است.


وی با بیان اینکه حدود ١١٠نویسنده، ٣٠مترجم و ١٠٠تصویرگر با گروه کودک‌ونوجوان انتشارات آستان قدس رضوی همکاری داشته و دارند، اظهار داشت: از حدود ٥٢٠عنوان کتاب کودک‌ونوجوان چاپ‌شده در به‌نشر، ١٢٠عنوان ترجمه و بقیه تالیف است.


مدیرعامل به‌نشر درباره شیوه همکاری با نویسندگان در حوزه کودک‌ونوجوان تصریح کرد: نویسندگان باید با دغدغه‌ها و نیازهای کودکان آشنا باشند و همچنین سیره عملی حضرت رضا(ع) را بشناسند تا بتوانند اثری شاخص بیافرینند؛ همچنین سابقه همکاری قبلی آنان با به‌نشر و آثار چاپ‌شده ایشان، سوابق آثار چاپ‌شده توسط ناشران دیگر، سطح کشوری نویسنده و آشنایی نویسنده با رویکردهای آستان قدس رضوی از دیگر اولویت‌های همکاری به‌نشر با نویسندگان و شاعران حوزه کودک‌ونوجوان است.


وی ادامه داد: انطباق با معیارهای دینی‌مذهبی، انطباق با فرهنگ ایرانی‌اسلامی و بومی جامعه، شیوایی متن و قدرت نویسنده در بیان و تفهیم موضوع به کودک یا نوجوان، انطباق با برنامه چاپ اول و تامین کمبودهای کتاب‌های پروانه، تامین رسالت رضوی و دینی مطابق با افق آستان قدس رضوی، جذابیت اثر برای گروه سنی خاص آن و تضمین فروش مناسب از دیگر ویژگی‌های یک کتاب خوب برای کودک‌ونوجوان از دیدگاه مسئولان به‌نشر است.


محمدزاده‌مقدم خاطرنشان کرد: استفاده از نظرات کودکان و نوجوانان در تهیه و تولید آثار مربوط به این نسل نیز تا حدودی در به‌نشر انجام می‌شود، اما امید است با راه اندازی شبکه مخاطبان، این امر در آینده روند افزایشی داشته باشد.


گفتنی است؛ «به‌نشر» (انتشارات آستان قدس رضوی) یکی از پرکارترین و موفق‌ترین سازمان‌های انتشاراتی کشور است که به‌شکلی تخصصی و فراگیر با شاعران و نویسندگان حوزه کودک‌ونوجوان فعالیت می‌کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون