تاریخ خبر: کد خبر: 8474

به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی

مستند «کمی‌ تربت برای قاره سبز» پخش جهانی می‌شود

مستند «کمی تربت برای قاره سبز» تولید خانه هنرمندان مشهد که درباره یک پیتزافروش مسلمان آلمانی است که به تنهایی ۲۰۰ نفر را مسلمان کرده است، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی از سیمای جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان پخش می‌شود.

به گزارش «قاصدنیوز»، مستند «کمی تربت برای قاره سبز» تولید خانه هنرمندان مشهد که درباره یک پیتزافروش مسلمان آلمانی است که به تنهایی ۲۰۰ نفر را مسلمان کرده است، همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی از سیمای جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان پخش می‌شود.

 

مسعود حیدری، سازنده این مستند در این‌باره اعلام کرد: مستند «کمی‌تربت برای قاره سبز»، روایت یک هیئت ۲۰نفری از زائران امام حسین (ع) است که به دست این پیتزافروش٬ مسلمان شده‌اند و سال قبل موفق به حضور در مراسم اربعین حسینی شدند.

کمی تربت

وی ادامه داد: این هیئت پس از انجام مراسم اربعین راهی مشهد شدند و به زیارت امام رضا (ع) مشرف شدند، اما شخصیت اصلی داستان که همان مظفر (شاگرد پیتزا فروش) باشد نتوانست از محل کار خود مرخصی بگیرد و به همین دلیل سفر مشهد را از دست داد. اما او سرانجام در ماه رمضان موفق به حضور در مشهد و حرم امام رضا (ع) شد و در این سفر با خانواده یکی از شهدای مدافع حرم به نام سید عبدالله حسینی که یک شهید افغانستانی است آشنا شد و مهمان پدر شهید بود.

 

حیدری درباره مدت زمان ساخت این مستند هم گفت: تصویر برداری این مستند در دو فاز در ایران و عراق انجام شد اما از آنجا که شخصیت‌های داستان به زبان‌های مختلف (هلندی، آلمانی، بلژیکی، ترکی، عربی، انگلیسی و ... ) گفتگو می‌کردند کار ترجمه و تدوین اثر به درازا کشید و تقریبا یک سال به طول انجامید.

 

مستند «کمی تربت برای قاره سبز» از سه شنبه ۲۵آبان به مدت ۴روز پخش می‌شود. ساعت پخش مستند به ترتیب در ایران از شبکه سه ساعت ۷صبح، و همچنین از شبکه جهانی جام جم در اروپا ساعت ۲۱:۵۵، در آمریکا ساعت ۵:۵۵ و در آسیا هم ساعت ۱۳:۵۵ اعلام شده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون