تاریخ خبر: کد خبر: 8327

آیا انتخاب نام شهر برای یک تیم ورزشی اتفاق عجیبی است؟

به طور معمول همه یا حداقل بخشی از نام بسیاری از تیم‌های فوتبال در جهان، از شهر یا منطقه محل تاسیس این تیم‌ها ناشی شده است.

به گزارش«قاصدنیوز»، پس از آنکه مدیرعامل باشگاه سیاه جامگان خبر از تغییر نام این تیم -به دلیل سابقه بد تاریخی ابومسلم و سیاه جامگان که با تذکر آیت الله علم الهدی مواجه شد- داد، برخی ها نسبت به انتخاب اسم «مشهد» اعتراض و آن را فاقد زیبایی و هویت دانستند.

 

این در حالی است که مطابق بررسی های «قاصدنیوز»، به طور معمول همه یا حداقل بخشی از نام بسیاری از تیم‌های فوتبال در جهان، از شهر یا منطقه محل تاسیس این تیم‌ها ناشی شده است. این مهم‌ترین منبع نام‌گذاری باشگاه‌های فوتبال در سراسر جهان به شمار می‌رود. برای مثال در کشور انگلستان تیم اول بندر لیورپول به همین نام شناخته می‌شود و ساکنان منطقه اورتون در حوالی کلیسای سن دومینگو تیمی به نام اورتون دارند.

 

تیم آبی‌پوش شهر لندن که در منطقه فولام قرار گرفته است نیز با نام چلسی که یکی از مناطق نزدیک به منطقه تاسیس خود است شناخته می‌شود. این روند در سایر کشورها نیز به وضوح قابل مشاهده است. در اسپانیا تیم‌های بارسلونا، والنسیا، سویا و … از این قاعده برای انتخاب نام بهره برده‌اند، در ایتالیا می‌توان به رم، میلان، تورینو و…اشاره کرد و در آلمان نیز تیم‌های اول شالکه و مونیخ و برلین و … نیز به نام شهر محل شکل‌گیری‌شان شناخته می‌شوند.

 

 

کلمات کلیدی

  • شاهد 0 0

    بيخيال جون مادرت ما به لحاظ فرهنگي به اندازه كافي حل شديم قرار نيست كه هر كاري اونا ميكنن ما بكنيم بعدشم خوبه خودت ميگي تيم اولشون نتام شهر گذاشته.
    نه يه تيمي يك سال اومده تازه به زور مونده تو ليگ
    آقا ما نخوايم اسم شهرمون رو اين تيم باشه بايدكيو ببينيم

ارسال نظر

تریبون