تاریخ خبر: کد خبر: 812

شب شعر شعرای آئینی در حرم ‌رضوی برگزار می‌شود

شب شعر شعرای آئینی همزمان با شب ولادت باسعادت امام حسن مجتبی(ع) در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

به گزارش قاصدنیوز سید حسن ذاکرین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: از شب اول ماه مبارک رمضان برنامه‌هایی به صورت مشترک توسط بسیج مداحان، جامعه الحسین و هیئت رزمندگان خراسان رضوی در حال برگزاری است.

 

وی افزود: این برنامه‌ها از ساعت 24 تا 2 بامداد در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

 

مسئول بسیج مداحان خراسان رضوی تاکید کرد: در این مراسم از سخنرانان کشوری همچون حجت‌الاسلام آقامیری، ماندگاری و دانش و مداحی واعظی، قانع، خوش چهره بهر‌ه‌مند می‌شویم که به بیان احکام، فضایل ماه مبارک رمضان و قرائت دعاهای ابوحمزه ثمالی، سحر و غیره می‌پردازند.

 

ذاکرین گفت: همزمان با فرارسیدن شب وفات حضرت خدیجه(س) مجلس ذکر مصیبتی در همان ساعت و همان مکان برگزار می‌شود، همچنین مجلسی در جامعه الحسین مصلی برگزار می‌شود.

 

وی افزود: به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) مراسم شب شعری با حضور شعرای آئینی همزمان با شب میلاد در دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.

 

مسئول بسیج مداحان خراسان رضوی تاکید کرد: همزمان با همین مناسبت، یک دوره آموزش فشرده مداحی، دعاخوانی مقتل، فنون آواها و نواها و نغمه‌ها از ساعت 17 تا 19 در محل جامعه الحسین با حضور 100 نفر از مداحان جوان برگزار می‌شود.

 

ذاکرین با اشاره به برنامه‌های بسیج مداحان استان برای شب قدر تصریح کرد: ویژه برنامه‌ای از شب 19 تا 23 ماه مبارک رمضان به مدت 5 شب از ساعت 21.30 در جامعه الحسین واقع در مصلی 11 برگزار می‌شود.

 

وی تاکید کرد: از برنامه‌های این مراسم می‌توان به قرائت کلام الله مجید و بیان احکام و حضور حجت‌الاسلام ماندگاری و حاج احمد واعظی اشاره کرد.

 

ذاکرین گفت: دوره آموزشی فشرده مداحی نیز با حضور برداران داوطلب برگزار می‌شود و علاقمندان می‌توانند مبانی و مفاهیم قرآنی را در این جلسه طی کلاس‌های آموزشی بیاموزند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون