تاریخ خبر: کد خبر: 786

آیت الله علم الهدی: ای کاش پسوند اسلامی را از دانشگاه آزاد بر‌دار‌ند

آیت الله علم الهدی: ای کاش پسوند اسلامی را از دانشگاه آزاد بر‌دار‌ند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، آیت‌الله سید احمد علم الهدی ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس که در جوار بارگاه منور حضرت رضا(ع) برگزار شد گفت:

 

 •  جریان باروری در مسئله زندگی هر فرد نقش موثری را ایفا می کند.فلسفه تشکیل خانواده در این است که این موضوع به تشکیل یک جامعه کوچک شباهت پیدا می‌کند و به طور قطع باید دانست که با ازدواج یک زوج و پیدایش فرزند در سایه مدیریت آن دو یک جامعه کوچک دینی اسلامی ایجاد می‌شود.

 

 • این چنین هسته‌های اجتماعی هر کجا که افزوده شود به رشد جامعه دینی کمک می‌کند و البته این موضوع را نباید فراموش کرد که پیدایش فرزند در آرامشگاه بودن زندگی زناشویی بسیار موثر است.

 

 •  در تمام فصول زندگی اولاد در کانون خانواده نقش آفرین است. اگر خانواده بدون فرزند باشد یک جریان بی اصل و یک حرکت بدون فلسفه در وجود هستی انسان شکل می‌گیرد، امیدوار هستیم که مسئله باروری به عنوان یک مفهوم ارزشمند در چارچوب مفاهیم و مبانی اسلام برای زوج‌های جوان به عنوان موضوعی اساسی به حساب آید.

 

 •  در سال 201 هجری در روز ششم ماه رمضان یعنی امروز،ولایت عهدی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) به ایشان اعطا شد. مرحوم محدث قمی امروز را که روز قبول ولایت عهدی امام رضا (ع)است را روز زیارتی مخصوص این امام بزرگوار یادآور شده است و این سعادت به شما زائران این حضرت داده شده که در این چنین روزی در کنار بارگاه منور رضوی قرار داشته باشید.

 

 •  جریان ولایت عهدی امام رضا(ع) مقارن با شهادت ایشان است چراکه رنجی که آن حضرت در طول ولایت عهدی خود دیده اند در طول شهادت خود این رنج را حس نکرده اند و باید دانست که دوران قبول ولایت عهدی لحظه شروع سختی‌ها و ناملایمات زندگی حضرت بوده است.

 

 • دشمن در آنجایی که با توطئه و فتنه وارد می‌شود به مراتب کوبنده تر از زمانی است که سرکوب گرانه و با هجمه فراوان وارد می‌شود. ما باید از تمامی رفتار و برخوردهای امامان معصوم (ع)درس عبرت بگیریم تا به راحتی در مقابل فتنه‌های دشمن بایستیم.

 

 • آیت الله علم الهدی با اشاره به دیدار روز گذشته رهبر فرزانه انقلاب با اساتید دانشگاه‌های کشور افزود: ایشان این چنین فرموده‌اند که برخی درباره استفاده از کلمه دشمن حساسیت نشان می‌دهند و باید دانست که غفلت از دشمن بیرونی خطای عظیمی در راه برد کشور است، به طور قطع ما باید این سخن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

 

 • دشمن با به کارگیری فتنه و توطئه به پیشروی و نفوذ می‌پردازد، حال اگر ما زمینه را برای نفوذ دشمن در جامعه و خانواده خود فراهم کنیم اگر نگوییم ناجوانمردی نیست به طور قطع غفلتی بزرگ است.

 

 • یکی از جدیدترین زمینه‌های نفوذ و ورود دشمن به کارگیری حربه ناهنجاری‌های فرهنگی است.

 

 • در یکی از دانشگاه‌های بزرگ کشور که پسوند اسلامی دارد و ای کاش آن پسوند را برمی داشتند، چرا باید مسئول حراست آن دانشگاه دستوری را مبنی بر اینکه کسی حق ندارد در مقابل بی حجابی‌ها بایستد را صادر کند؟ متاسفانه این روند نابجا تا به جایی پیش رفت که امور فرهنگی آن دانشگاه از حراست آنجا هم تشکر کرده است.

 

 • موضوع حجاب و ترویج و ارتقا آن یک موضوع مهم فرهنگی است ما باید بدانیم که بی‌حجابی یک ناهنجاری اجتماعی است که باید با آن مقابله کرد. آیا حراست یک دانشگاه با این عظمت در مقابل ناهنجاری‌هایی که در دانشگاه روی می‌دهد بی مسئولیت است؟

 

 • ما نباید این چنین دروازه های ورود دشمن را باز گذاریم،که حالا متاسفانه این چنین یک فضای فرهنگی و علمی مقابل پای دشمن قرار داده شود تا از آن بهره ببرد؛ ما باید این گونه زمینه‌ها را برای ورود دشمنان مسدود کنیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون