تاریخ خبر: کد خبر: 7314

نشست خبری رئیس ستاد اربعین شهرداری مشهد در نجف برگزار شد/

جابجایی220هزار زائر، جمع آوری 3900تن زباله و اسکان 155هزار نفرشب توسط شهرداری مشهد در عتبات عالیات

موسویان با اشاره به جابجایی بیش از 220 هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل شهرداری مشهد در مسیر مرز به نجف عنوان کرد: باید از مرجعیت، دولت، مردم و نیروهای حشدالشعبی عراق برای این پذیرایی مطلوب کمال تشکر را داشت.

به گزارش «قاصدنیوز»، سید وحید موسویان در نشستی مطبوعاتی که در نجف اشرف و با حضور بیش از 40 نفر از خبرنگاران ایرانی و عراقی برگزار شد، اظهارکرد: عدد چهل و اربعین در نگاه توحیدی و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) از محتوای بسیار عمیقی برخوردار بوده و اوج تجلی این عدد را در چهلم سیدالشهدا(ع) شاهد هستیم .

سید وحید موسویان

وی با بیان اینکه رنگ‌وبوی اربعین حسینی در فضای گفتمانی مردم نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است، افزود: شهرداری مشهد نیز امسال برای نخستین‌بار اقدام به راه‌اندازی ستاد اربعین کرد تا با کمیته‌های مختلفی نظیر کمیته فرهنگی و رسانه، اسکان و مواکب، خدمات شهری، حمل‌ونقل، اطلاع‌رسانی، امنیتی و پشتیبانی در کنار ستاد ملی و استانی به زائران عزادار کربلا خدمت‌رسانی مطلوبی را داشته باشد .

 

رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد با بیان اینکه موضوع حمل‌ونقل به‌ویژه حمل‌ونقل برگشت زائران از‌جمله نیازهای مهم راهپیمایی اربعین به‌شمار می‌آمد، تصریح کرد: به‌همین‌منظور تدابیر ویژه‌ای برای این موضوع مهم با اعزام 150 اتوبوس شهری و 350 راننده و پشتیبان در نظر گرفته شد .

سید وحید موسویان

وی همچنین با اشاره به اعزام حدود 500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری از 10 روز قبل از مراسم اربعین به عراق و استقرار آن‌ها در مسیر نجف به کربلا و جمع آوری 3900تن پسماند عنوان کرد: اعزام 20 دستگاه کامیون، وسایل نقلیه خدمات شهری و ١٠٨ چشمه‌ سرویس‌بهداشتی نیز از دیگر‌ برنامه‌هایی بود که در این ایام صورت پذیرفت.

 

موسویان از برپایی پنج موکب توسط این مجموعه برای زائران کربلای معلی خبر داد و گفت: موکب اول در جوار مزار شهدای شلمچه با ظرفیت 30‌‌هزار نفر شب‌ خواب ، موکب دوم در نجف با ظرفیت 60هزار نفر شب‌ خواب، موکب سوم در بین راه نجف و کربلا به ظرفیت 15‌هزار نفر شب‌ خواب، موکب چهارم در کربلا به‌استعداد 20‌هزارنفر شب خواب و موکب پنجم در کاظمین با ظرفیت 30‌هزار شب خواب استقرار پیدا کرد.

نشست خبری ستاد اربعین شهرداری

وی با بیان اینکه برای این منظور بیش از 90 هزار متر داربست از ایران راهی عراق شد، ابراز داشت: همچنین بیش از یک میلیون سوخت مورد نیاز با هزینه شهرداری مشهد تامین و به بخش‌های مختلف خدمت‌رسانی انتقال یافت.

 

رییس ستاد اربعین شهرداری مشهد با اشاره به چاپ و تهیه ویژه‌نامه جامع برای آگاهی‌بخشی بیشتر به زائران اربعین، افزود: این ویژه نامه با رویکرد نخبگانی درقالب گفتمان انقلاب اسلامی و معارف اهل‌بیت(ع) اقدام کرد که در هزاران نسخه در‌اختیار زائران اربعین گرفت.

5gkf3k4g

وی با اشاره به فعالیت‌های محتوایی ستاد اربعین شهرداری مشهد، متذکر شد: استفاده از سخنرانی و مداحی آقایان ماندگاری و سیداحمد واعظی و برگزاری هفت مراسم ویژه عزاداری ازجمله برنامه‌های مهمی است که در کنار خدمات‌رسانی به زائران اربعین انجام می‌شود.

 

موسویان با اشاره به جابجایی بیش از 220 هزار نفر توسط ناوگان حمل و نقل شهرداری مشهد در مسیر مرز به نجف عنوان کرد: باید از مرجعیت، دولت، مردم و نیروهای حشدالشعبی عراق برای این پذیرایی مطلوب کمال تشکر را داشت.

 

سید وحید موسویان

سید وحید موسویان

سید وحید موسویان

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون