تاریخ خبر: کد خبر: 7134

رادیو اربعین آغاز به کار کرد

مراسم افتتاح رادیو اربعین که به منظور پوشش هر چه بهتر اخبار ، اطلاعات و حضور گسترده زائران در اجتماع عظیم اربعین طراحی شده است امروز با حضور رئیس رسانه ملی در حال برگزاری است.

به گزارش قاصدنیوز، به نقل از میزان، پیاده روی اربعین حسینی (ع) یکی از بزرگ‌ترین اجتماعات شیعیان، علاقه مندان و شیفتگان حسینی (ع) است که مسلمانان تا دیگر ادیان در این راهپیمایی که از نجف تا کربلا انجام می‌شود شرکت می‌کنند و هر ساله رسانه‌ها این بزرگ‌ترین تجمع انسانی دنیا را ثبت و ضبط می‌کنند.

 

شبکه رادیویی «اربعین» صبح امروز با حضور محمد سرافراز رئیس رسانه ملی و نسرین آبروانی معاون صدای رسانه ملی افتاح و فعالیت خود را آغاز کرد.

 

با توجه به اهمیت و گستردگی این مراسم معنوی، معاونت صدای رسانه ملی شبکه رادیویی جدیدی را با نام «رادیو اربعین» راه اندازی نموده است که در آستانه اربعین حسینی آغاز به کار کرده و ضمن پوشش پیاده روی زائران حسینی، از زوایای مختلف به ثبت و ضبط رویدادهای این اجتماع بزرگ می‌پردازد.

 

ارسال گزارش‌هایی از این مراسم باشکوه، گفت‌و‌گو با عزاداران حسینی (ع) و انعکاس حال و هوای آنان، روایت واقعه بزرگ عاشورا برای شنوندگان و ارائه آخرین اقدامات دستگاه‌ها و نهادهای خدمت رسان از جمله محورهای مورد توجه رادیو اربعین خواهد بود.

 

این رادیو از ۲۳ آبان ماه تا ۱۳ آذر ماه بر روی موج اف‌ام ردیف ۵/۹۵ مگاهرتز در تهران و استان‌های مرزی کشور و همچنین بر روی DVBT برای مخاطبان کل کشور و بر روی اپلیکیشن موبایل برای مخاطبان در اقصی نقاط دنیا پخش خواهد شد.

 

مدیر شبکه رادیویی «اربعین» رضا کوچک‌زاده است که مدیریت رادیو گفتگو را نیزبرعهده دارد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون