تاریخ خبر: کد خبر: 7087

پول دسته گل مجالس ترحیم را برای تاسیسات درمانی هزینه کنید

رئیس دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: تاج گل پانصدهزار تومانی، مخارج چند ده میلیونی در آمرزش روح درگذشتگان ما چه تأثیر دارد؟

به گزارش قاصدنیوز، دکتر محسن عظیمی‌نژاد در گردهمایی اصناف نیشابور به به منظور کمک به گسترش فضاهای بستری بیمارانِ بیمارستان حکیم این شهرستان، افزود: نحوه برگزاری مجالس ترحیم با فرهنگ اسلامی تطابق ندارد، در فرهنگ اسلامی تا روز سوم باید به خانه میت غذا برد نه اینکه عادت شده است تا سه روز بر سر سفره بازماندگان میت می‌نشینند الان عادت شده است تاج گل از ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان اختصاص می‌دهند واقعا جای پرسش است که این مقدار هزینه چقدر برای شادی روح میت تاثیرگذار است؛ به عوض این هزینه‌ها چرا به فکر باقیات صالحات میت نیستیم؟!

 

وی یادآور شد: هر سال بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر از همشهریان نیشابور دار فانی را وداع می‌کنند و برای عموم آنها مجالس چند میلیونی و بعضی چند ده میلیون تومانی منعقد می‌شود در حالی که اگر از هر مجلسی فقط یک میلیون تومان خیرات به خرید تجهیزات و ایجاد تاسیسات درمانی اختصاص یابد هم به روح اموات بهره بیشتری می‌رسد و هم به توسعه شهرستان کمک می‌شود. عظیمی‌نژاد با بیان اینکه انتظار نداریم شما همه مشکلات را حل کنید ولی از شما انتظار مساعدت داریم، تصریح کرد: خیران بدانند اگر تامین زیرساخت‌های شهرستان کم شود وضعیت اقتصادی شهرستان مثبت می‌شود.

 

منبع: نیشابور نیوز

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون