تاریخ خبر: کد خبر: 7033

حرکت قابل تقدیر امام جمعه مشهد در مقابل یک هتاکی جاهلانه/ جریان منتسب به تشیع لندنی به‌دنبال جنجال آفرینی

با وجود حضور آیت الله علم الهدی به عنوان امام جمعه شهر مقدس مشهد در بطن این موضوع، برخی عناصر منتسب به جریان تشیع لندنی سعی در برگزاری تجمعی در مقابل دانشگاه آزاد در اعتراض به این هتاکی جاهلانه دارند که این خود باعث دامن زدن به موضوع خواهد شد.

به گزارش «قاصدنیوز»، در طی چندروز اخیر، فایلی صوتی منتسب به یکی از اساتید دانشکده تربیت بدنی دانشگاه آزاد مشهد منتشر شد که در آن پیرامون حضرت زهرا(سلام الله علیها) مباحثی مطرح و این فرد به صورت هتاکانه سخنانی را بر زبان جاری می‌کند.

 

با انتشار این خبر موجی از واکنش‌ها به وجود آمد و عده‌ای در حد تکفیر و افرادی دیگر به توجیه و تشکیک اقدام این استاد معلوم الحال پرداختند. روابط عمومی دانشگاه آزاد مشهد به جای پاسخگویی شفاف و آرام کردن فضا، در فرار به جلویی آشکار اعلام کرد طی تماس با استاد مربوطه وی این سخنان را تکذیب کرد و اعلام کرد که موضوع را از طریق پلیس فتا نیز پیگیری و شکایت خواهد کرد.

 

این تکذیبیه مجدداً خشم عموم عناصر دغدغه‌مند را نسبت به هتاکی صورت گرفته برافروخت. در این بین آیت‌الله علم‌الهدی ضمن تاکید بر لزوم پیگیری‌های مقتضی و قانونی، کتاب«زهرا(سلام الله علیها)، مولود وحی»  که در دهه هفتاد توسط ایشان در باب ادله شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) و نحوه آن نوشته شده است را جهت اهدا به استاد هتاک به مسئول بسیج دانشجویی این دانشگاه تحویل داد.

 

علم الهدی

آیت‌الله علم الهدی در ضمن این اقدام از طریق بسیج دانشجویی این دانشگاه به استاد مورد نظر پیغام داد : "اینکه ما مدعی هستیم حضرت زهرا (سلام الله علیها) به این نحو به شهادت رسیده اند سند و مدرکش را در این کتاب از منابع معتبر شیعه و عامه ملاحظه می کنید. اما اینکه شما مدعی هستید حضرت زهرا (سلام الله علیها) بر اثر بیماری کبد جان باخته است چه سند و مدرکی دارد؟"

 

ابراز ندامت استاد هتاک از اقدام جاهلانه خود/ ناخواسته باعث آزردگی روح دلسوختگان شده‌ام

دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد نیز در طی مراسمی این کتاب را به استاد مورد نظر اهدا نمودند . علی سلطانی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد مشهد در این جلسه گفت: با توجه به شرایط و هجمه‌هایی که پس از انتشار این فایل صوتی پیش آمد سعی کردیم تا فضای موجود را به یک فضا آرام برای گفت‌وگو و تبادل نظر تبدیل کنیم.

هتاکی دانشگاه آزاد

وی خطاب به این استاد با اشاره به این‌که فایل منتشر شده از شما بازتاب‌هایی را در میان جامعه دانشگاهی و نخبگانی ما ایجاد کرده است، تصریح کرد: ما دوست داشتیم شما در ابتدا به جای تکذیب در خبرگزاری ها، صادقانه اشتباه خود را می‌پذیرفتید و از ما و مردم عذرخواهی می کردید و می‌گفتید که اشتباه شده است نه این‌که آن را تکذیب کنید تا وقتی کار به اینجا می رسد، اکنون ابراز ندامت کنید.

 

این فعال دانشجویی تصریح کرد: تا کنون از این قبیل اتفاقات از جانب برخی چهره های مسئول استانی و کشوری بسیار رخ داده است و رافت اسلامی تا کنون مشمول حال این آقایان بوده، به گونه ای که شاهد محاکمه و برخورد فیزیکی با آنان نبودیم؛ اما با توجه به این‌که شما بدون هیچ گرایش فکری چنین شائبه‌ای را مطرح کردید بسیار بهتر بود که فضا را آرام می‌کردید و نه به آن دامن بزنید.

 

سلطانی ضمن تاکید بر قانون‌مداری بدنه دانشجویی، برخورد انقلابی را در صحنه های حساس از روحیات مطالبه گری دانشجو دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که طرح و ایجاد چنین فضاهایی برای نظام و کشور هزینه‌ بردار است، باید مراقب بود که هجمه ایجاد نشود.

هتاکی دانشگاه آزاد

 

در ادامه «ص- ن»، استاد دانشگاه آزاد مشهد گفت: ما بچه مسلمان هستیم و یکی از مهمترین سرگرمی‌های من در دوران کودکی مطالعه بوده است؛ البته در زمینه دینی تخصص نداریم؛ اما از دوران کودکی مطالعات در این زمینه داشته‌ام.

 

وی ادامه داد: من ناخواسته باعث آزردگی روح دلسوختگان شده‌ام و خودم این را می‌فهمم. وقتی اتفاقی رخ می‌دهد و توهینی می‌شود گذشته از این که علاقمند به اهل بیت و شیعه هستیم، اصول و خط قرمزهایی داریم. من در این جامعه زندگی می کنم اهل نماز و روزه هستم و فرزندم را با تربیت اسلامی بزرگ کرده‌ام.

 

ارجاع پرونده به هیات انتظامی دانشگاه آزاد

در همین حال دانشگاه آزاد مشهد روز پنجشنبه در طی اطلاعیه‌ای در خصوص پخش فایل صوتی منتسب به استاد تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد گفت: به اطلاع می‌رساند ، پرونده استاد مورد نظر جهت بررسی و انجام اقدامات لازم و اجرای مراحل قانونی به هیات انتظامی هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد ارجاع شده است.

 

با وجود حضور آیت الله علم الهدی به عنوان امام جمعه شهر مقدس مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری در بطن این موضوع، برخی عناصر وابسته به جریان تشیع لندنی سعی در برگزاری تجمعی در مقابل دانشگاه آزاد در اعتراض به این هتاکی جاهلانه دارند که این خود باعث دامن زدن به موضوع خواهد شد.

 

تاکید می گردد متأسفانه تکرار این دست از مسائل در حمله به ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی، در طی چند سال گذشته که قطعاً تنها تعداد معدودی از آن‌ها رسانه‌ای شده، زنگ خطر ضعف در بخش گزینش اساتید دانشگاهی خصوصاً در دانشگاه آزاد را به صدا درآورده، فرآیندی که به نظر می‌رسد باید هرچه سریع‌تر نسبت به آن تجدیدنظر کرد. از این منظر حقیقتاً توجیهی برای استفاده ازاین‌دست اساتید با وجود خیل عظیم تحصیل‌کردگان متدیّن و مناسب برای تدریس وجود ندارد.

کلمات کلیدی

 • عليرضا 10 0

  من واقعا از جناب آقاي علم الهدي تشكر مي كنم كه در اين خصوص يك رفتار بسيار مناسب داشتند و برخورد و جهت گيري ايشان فرهنگي و اشادي است. راستش تصور من اين بود كه ايشان حتما موضوع مي گيرند وحتي در خطبه هيا نماز جمعه عليه اين استاد صحبت مي كنند اما ديدم كه ايشان با يك برخورد پدرانه ارشادي آن استاد و همه كساني كه حرف هاي شبهه دار در باره اهل يت عليم السلام را مي زنند را به مطالعه و تحقيق دعوت كردند كه از اصول دين همين تحقيق و تدبر و مطالعه است. خدا به آقاي علم الهدي عمر طولاني و با عزت بدهد.

  • 1 2

   کاش همیشه اینجوری برخورد کنند!!!!

 • مهدی 1 7

  آیا امام جمعه محترم در مواجهه با توهین به امام خمینی واهل بیت ایشان ویا مقام معظم رهبری هم همین برخورد را دارند؟

  • اصفهاني 1 0

   چه ربطي داشت؟

 • 0 0

  ممنون

ارسال نظر

تریبون