تاریخ خبر: کد خبر: 7012

حجت‌الاسلام پناهیان در هیئت رزمندگان «فاطمیون» منطقه گلشهر مشهد:

«حزب‌الله» به نیروهایشان می‌گوید از تیپ «فاطمیون» درس بگیرند

علیرضا پناهیان در دومین شب مراسم عزاداری گفت: جهاد برادران افغانستانی در سوریه سرآغاز عزت عالم اسلام است. شهیدی که برای دفاع از اسلام در خارج از وطن خود به شهادت می رسد با شهیدی که در وطن خود به شهادت رسیده تفاوت دارد و این دو شهید قابل مقایسه نیستند

«حزب‌الله» به نیروهایشان می‌گوید از تیپ «فاطمیون» درس بگیرند

به گزارش «قاصدنیوز»، شب دوم مراسم عزاداری هیئت «فاطمیون» در منطقه مهاجرنشین گلشهر مشهد با شکوه خاصی برگزار شد.

 

در این مراسم که با پیکر پاک سه جوان تازه به شهادت رسیده از لشکر پرافتخار «فاطمیون» زینت یافته بود، جمع کثیری از ایرانی‌ها و افغانستانی‌های محبت خاندان پاک عصمت و طهارت(ع) شرکت کرده بودند.

 

این آخرین وداع منطقه مهاجرنشین گلشهر با محمد رضا خاوری ، عصمت الله کریمی، سید حمید حسینی بود. جوانان پرافتخاری که آوازه دلاوری‌اش جهان را برداشته است.

 

سخنران ویژه مراسم، حجت‌الاسلام و المسلمین پناهیان بود. که در سخنان جالب توجهی، تحلیلی از وضعیت منطقه و نقش فاطمیون داشت.

 

پناهیان گفت: جهاد امروز در منطقه باعث عزت و و سربلندی کل جهان اسلام در آینده نزدیک خواهد شد و در این راه شهدای افغانستانی مدافع حرم به قطع باعث عزت تمام مردم افغانستان خواهند شد.

 

سخنران ویژه مراسم هیئت فاطمیون گفت: ممکن است در طول دوران جهاد امروز در منطقه نیش و کنایه ای هم بشنوید، اما همان همین نیش و کنایه ها خود علامت قبولی جهاد است

 

پناهیان در عین حال از دیداری با برخی فرماندهان حزب‌الله لبنان سخن گفت و شرح داد: برخی فرماندهان حزب الله لبنان در دیداری که با آنها داشتیم می‌گفتند که هر جا دشمن در سوریه مطلع می‌شود که بچه‌های فاطمیون وارد میدان نبرد شده‌اند، ترسیده و منطقه را ترک می‌کنند. این فرمانده حزب الله می گفت به بچه های حزب‌الله لبنان گفته‌ایم از روحیه و جنگ‌آوری بچه‌های فاطمیون درس بگیرند.

 

بخش پایانی سخنرانی پناهیان به وضعیت خانواده‌ شهدای افغانستانی مدافع حرم در ایران اختصاص داشت. او گفت: ممکن است تا اموز خانواده های شهدای افغانستانی مدافع حرم در ایران غریب بوده باشند اما به واسطه عزت شهیدشان امروز خانواده شهدای فاطمیون عزیز شده اند. این را باید بدانید که شهیدی که برای دفاع از اسلام در خارج از وطن خود به شهادت می رسد با شهیدی که در وطن خود به شهادت رسیده تفاوت دارد و این دو شهید قابل مقایسه نیستند

 

پناهیان در پایان اعلام کرد: جهاد برادران افغانستانی در سوریه سرآغاز عزت عالم اسلام خواهد شد.

 

 

گزارش تصویری مراسم را مشاهده می‌کنید.

139408121225483746442324

 

منبع: تسنیم

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون