تاریخ خبر: کد خبر: 6475

پس از برگزاری مسابقه کتابخوانی چندصدهزار نفری از محتوای کتاب «من زنده ام» و «خانواده»/

آغاز سومین دوره مسابقه «کتاب و زندگی» با کتاب «دختر ِشینا» +مراکز فروش در مشهد

دختر شینا در چاپ تازه خود جدای از تغییر جلد با کاهش قیمت ۱۴۰۰۰ تومانی برای هر نسخه، با قیمت ۷۵۰۰ تومان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

به گزارش «قاصدنیوز»، کتاب «دختر شینا» شامل خاطرات قدم خیر محمدی کنعان به روایت بهناز ضرابی‌زاده پس از دو مرحله برگزاری مسابقه از محتوای کتاب «من زنده ام» و «خانواده» و استقبال چندصدهزار نفری مردم، به عنوان سومین کتاب مسابقه «کتاب و زندگی» انتخاب شده است.

 

این کتاب که از تولیدات انتشارات سوره مهر به شمار می‌رود داستان زندگی همسر سردار شهید ستار ابراهیمی هژیر است. بهناز ضرابی‌زاده در «دختر شینا» قدم به قدم وارد زندگی قدم‌خیر محمدی شده است تا زندگی او با سردار شهید ابراهیمی هژیر را روایت ‌کند؛ داستان روزها و شب هایی که این زن و فرزندانش وضعیت قرمز را تجربه می‌کردند و پدر در مناطق جنگی مشغول دفاع در برابر دشمن بود.

 

این کتاب خاطرات زنی را روایت می‌کند که در طول هشت سال زندگی با یکی از سرداران دفاع‌مقدس، با دشواری‌های دوری همسر و بزرگ کردن فرزندانش، کنار آمد و به تنهایی چهار دختر و یک پسر را بزرگ می کند.

 

دختر شینا

 

«دختر شینا» از ۱۹ فصل تشکیل شده و از روایت کودکی قدم‌خیر آغاز می‌شود؛ از زمانی که نامش را به خاطر قدم خوشی که داشت «قدم خیر» گذاشتند تا زمانی که حماسه زندگی‌اش را در پشت جبهه‌ها رقم زد.

 

این کتاب پس از انتشار مورد عنایت مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است. ضرابی‌زاده در این زمنیه با ذکر خاطره دیدار خود و خانواده شهید ستار ابراهیمی با معظم له پیش از این عنوان داشته بود: مقام معظم رهبری در این دیدار پس از صحبت با پسر شهید حاج ستار ابراهیمی و جویا شدن از حال وی، فرمودند که کتابی هم از خاطرات مادر مرحومتان به چاپ رسیده، خدا رحمتشان کند. کتاب خوبی بود. و پرسیدند که آیا نویسنده نیز در این جلسه حاضر است؟ که در این زمان من از جا بلند شدم و خدمت ایشان عرض ادب کردم. مقام معظم رهبری درباره کتاب فرمودند: کتاب خوبی بود. هم داستان خوبی داشت و هم خوب به جزئیات توجه کردید. واقعاً همسران شهدا اجر فراوانی دارند و نصف اجر شهدا متعلق به همسر و خانواده آنها است.

 

انتشارات سوره مهر تاکتون چهارده نوبت از این کتاب را منتشر کرده است و تدارک انتشار ۱۰ نوبت تجدید چاپ این کتاب را که در هر نوبت شامل ۵ هزار جلد خواهد شد، برای این مسابقه دیده است.

 

این گزارش می افزاید، جزئیات برگزاری این مسابقه بزرگ کتابخوانی در هفته آتی از سوی ستاد برگزاری آن اطلاع رسانی خواهد شد.

 

دختر شینا در چاپ تازه خود جدای از تغییر جلد با کاهش قیمت ۱۴۰۰۰ تومانی برای هر نسخه، با قیمت ۷۵۰۰ تومان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

مراکز فروش در مشهد مقدس:

کتاب آفتاب: چهارراه شهدا، روبروی شیرازی 14، پاساژ رحیم‌پور تلفن 32222204

مرکز فرهنگی ولیعصر: میدان 10 دی، ابتدای امام خمینی(ره) 34 ، پلاک5 تلفن : 38534990

پاتوق کتاب : چهارراه شهدا، خ آیت‌الله بهجت، نبش بهجت 7 تلفن : 32220119

بچه‌های آفتاب : پنج راه سناباد ، جنب البسکو ، طبقه 1-  تلفن : 38469173

فروشگاه آرمان: خ حر عاملی،حر عاملی9،چهارراه دوم سمت چپ تلفن : 37272600

کتاب پایداری: چهارراه نخریسی ، مجتمع امام رضا (ع) تلفن:09304857412 

نشر شاهد :بلوار مدرس - جنب بنیاد شهید - نشر شاهد 32259638

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون