تاریخ خبر: کد خبر: 613

دو شهید گمنام مدفون در خراسان شناسایی شدند

مشاور استاندار خراسان رضوی در امور ایثارگران گفت: هویت شهیدان "اصغر سمیعی" و "مجیدرضا حکمت‌پور" پس از آزمایشات DNA توسط پزشکان شناسایی شد.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، محمد احراری صبح امروز در جمع خبرنگاران، در ارتباط با تشخیص هویت دو تن از شهدای گمنام هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: به دنبال آزمایشات صورت گرفته DNA بر روی عبدالله سمیعی پدر شیهد و عذرا سمیعی خواهر شهید اصغر سمیعی که از شهدای لشکر 88 زاهدان بوده و در تاریخ 26 شهریور 66 در منطقه سومار به شهادت رسیده است پیکر مطهر این شهید بزرگوار پس از تائیدات مراجع پزشکی مشخص و خبر این تشخیص به خانواده‌ وی ابلاغ شد.

 

احراری عنوان کرد: پیکر شهید اصغر سمیعی که اهل سرایان خراسان جنوبی است پیش از این در تاریخ 14 بهمن ماه سال 89 در قطعه شهدای گمنام شهرستان تایباد دفن شده‌ بود و اکنون هویت آن پس از انجام آزمایشات پزشکی مشخص شده است.

 

وی افزود: در همین راستا پس از انجام آزمایشات پزشکی و نمونه‌گیری خونی از مادر، برادر و خواهر شهید مجیدرضا حکمت‌پور مشخص شد که پیکر این شهید بزرگوار مشهدی که در سال 85 در خراسان جنوبی و منطقه آریانشهر بیرجند به خاک سپرده شده متعلق به این خانواده ساکن مشهد است؛ شهید مجیدرضا حکمت‌پور فرزند رجبعلی در تاریخ 9 اسفند ماه 1362 و در عملیات خیبر مفقود شده و اکنون در منطقه آریانشهر بیرجند در کنار همرزمان دلیرش آرمیده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون