تاریخ خبر: کد خبر: 609

عیادت مدیران فرهنگی مشهد از هنرمند پیشکسوت خراسانی

عیادت مدیران فرهنگی مشهد از هنرمند پیشکسوت خراسانی

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مشهدپیام، حجت‌ الاسلام نصرالله پژمان‌فر، نماینده مردم مشهد و کلات و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، یوسف امینی، معاون مدیرکل و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد، سید حمید طباطبایی، معاون هنری و امور سینمایی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی به عیادت مهدی صباغی هنرمند مشهدی تئاتر، سینما و تلویزیون که از چندی پیش به ‌دلیل سکته قلبی در بستر بیماری است، در منزل خواهرش در مشهد دیدار کردند.

 

در ابتدای این دیدار، نماینده مردم مشهد عنوان کرد: مهدی صباغی  از هنرمندان باسابقه و ارزشمند مشهد است و چه افتخاری بالاتر از اینکه توفیق هم جواری با آستان قدس رضوی را دارد.

 

نصرالله پژمان‌فر افزود: مشهد به‌عنوان پایتخت معنوی ایران و جهان اسلام، منشأ خیر و برکت است و مشهدی‌ها در همه عرصه‌ها از جمله فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و علمی پیشتازند و برای کشور افتخارآفرینی می‌کنند.

 

وی وجود هنرمندان چون مهدی صباغی را از سفیران خراسان بزرگ در پایتخت کشور دانست و گفت: این هنرمندان مشهدی مقیم تهران می‌توانند سبب گسترش فرهنگ بومی و ملی و نیز زمینه‌ساز فعالیت‌های گسترده هنرمندان شهرستانی در پایتخت باشند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی همچنین تشکیل مجمع هنرمندان خراسانی را در تهران بسیار موثر دانست و خواستار ادامه کار این مجمع شد.

 

در ادامه این دیدار یوسف امینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد عنوان کرد: مهدی صباغی از پیشکسوتان رادیو است که سال‌های متمادی به تربیت شاگردان متعهد و متخصص در حوزه صداپیشگی و بازیگری پرداخته است.

 

سیدحمید طباطبایی، معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از بهبود وضعیت این هنرمند گفت: مهدی صباغی از محدود هنرمندان تئاتر، سینما، تلویزیون و رادیو است که علاوه بر تسلط کامل به ٩لهجه محلی خراسانی، بسیاری از گویش‌های محلی کشور را با تسلط کامل بیان می‌کند و در بسیاری از برنامه‌های صداوسیما مشاور گویش‌ها و لهجه‌های محلی کشور است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون