تاریخ خبر: کد خبر: 578

ظرفیت‌های کار فرهنگی در ماه مبارک رمضان تحلیل و بررسی شد

مديران، مشاوران و اعضاء فعال تشکل‌هاي فرهنگي شهر مشهد در آستانه فرا رسيدن ماه مبارک رمضان طي جلسه هم انديشي به تبيين و تحليل ظرفيت‌هاي کار فرهنگي در ماه مبارک رمضان پرداختند.

ظرفیت‌های کار فرهنگی در ماه مبارک رمضان تحلیل و بررسی شد
به گزارش قاصدنیوز به نقل از موج، سعيد قاسمي از کارشناسان حوزه مديريت برنامه ريزي فرهنگی در اين مراسم با تأکيد بر اين مطلب که کار فرهنگي نيازمند تصميم سازي و ايده پردازي است، گفت: منظور از برنامهريزي فعاليتهاي فرهنگي تعيين فعاليتهاي اثربخش در جهت تحقق هدف به بهترين شکل است.
 

به گفته اين فعال فرهنگي آينده نگري از عمده مفاهيم برنامه‌ريزي است که نقش اساسي را در اثربخشي استراتژيک به ويژه در کارهاي تشکلي که به صورت گروهي برگزار مي شود، داراست.

وي افزود: هر سازمان و تشکلي که بتواند حوادث و رويدادهاي آينده را دقيق‌تر پيش‌بيني کند، موفق‌تر است.

قاسمي بيان کرد: براي برنامه‌ريزي کار فرهنگي در ماه مبارک رمضان، بايد پيشنهادها و طرح هاي مختلف را مطرح کرد و با توجه به شرايط و اقتضائات بهترين انتخاب را کرد.

اين استاد دانشگاه «مخاطب»، «قالب» و «موضوع» را لازمه برنامه ريزي و کار فرهنگي عنوان کرد و گفت: براي انجام يک کار فرهنگي خوب بايد اين سه محور در کنار يکديگر قرار گيرند.

يادآور مي‌شود؛ موسسه جوانان آستان قدس رضوي تلاش مي‌کند با ارائه مدل‌ها و برنامه‌هاي مختلف از جمله جلسات هم انديشي مديران، مشاوران و اعضاي تشکل ها، زير نظر «مرکز تخصصي مشاوره تشکلي»، موجبات ارتقاي کارکردي و توسعه کمي و کيفي فعاليت‌هاي تشکل‌ها را فراهم کند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون