تاریخ خبر: کد خبر: 557

وجود ۴۳۴ نخبه و ۴ هزار استعداد برتر در خراسان رضوی

رئیس بنیاد نخبگان خراسان رضوی از شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی برای نخبگان استان به عنوان اولویت کاری این بنیاد یاد کرد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از قدس آنلاین، دکتر سرگلزایی گفت: تاکنون بانک اطلاعاتی مشخص شده ای در خصوص تعداد و نوع تخصص نخبگان در استان وجود نداشته که تهیه این آمار در بانک اطلاعاتی از اولویتهای کاری بنیاد نخبگان خراسان رضوی قرار دارد.


وی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین در تشریح برنامه های این بنیاد اظهار داشت: برنامه بعدی پس از تشکیل بانک اطلاعاتی ایجاد کارگروه‌های تخصصی است که برای دستیابی به آن با رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز علمی استان برای تعیین اعضای کارگروه‌ها جلساتی برگزار می شود.


وی اضافه کرد: گام بعدی برگزاری نشست و جلسه هم اندیشی با نخبگان استان با همراهی استاندار خراسان رضوی برای بررسی و کمک به حل مشکلات این قشر از جامعه استان است.


وی درباره نبود آمار دقیقی از تعداد نخبگان استان، اظهار داشت: تاکنون آمار مشخص شده‌ای از تعداد نخبگان استان وجود ندارد که از ابتدای شروع به کار بنیاد در خراسان رضوی مسؤولان بنیاد نخبگان خراسان جنوبی کمکهای زیادی برای دستیابی به این آمار ضروری ارایه کردند.


وی ادامه داد: طبق بانک اطلاعاتی بنیاد نخبگان خراسان جنوبی، آمار نخبگان خراسان رضوی عبارت از وجود 235 نخبه از دانشگاه فردوسی و 80 نخبه نیز از دانشگاه علوم پزشکی مشهد است. ضمن اینکه در سطح استان 119 نخبه دیگر وجود دارد، با این احتساب در مجموع باید گفت، تعداد نخبگان خراسان رضوی که بانک اطلاعاتی آنان در بنیاد ملی نخبگان خراسان جنوبی وجود دارد 434 نفر است.


وی درباره آمارهای مطرح شده در خصوص تعداد نخبگان استان از جمله جامعه هفت هزار نفری نخبگان خراسان رضوی تصریح کرد: آمارهایی که در خصوص وجود تعداد نخبگان در استان ارایه می شود، از جمله جامعه چهار هزار نفری با احتساب افراد نخبه افزون بر استعدادهای برتر استان است .


وی از تمام افرادی که نخبه یا جزو استعدادهای برتر استان هستند، خواست مدارک خود را به بنیاد ملی نخبگان برای احراز نخبگی یا استعداد برتر ارایه دهند تا پس از تأیید طبق ضوابط از حمایتهای بنیاد ملی نخبگان خراسان رضوی بهره مند شوند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون