تاریخ خبر: کد خبر: 555

فرهنگسرای زیارت باید کارکرد عملیاتی پیدا کند

شهردار مشهد گفت: کارکرد فرهنگسرای زیارت باید کارکرد عملیاتی باشد زائرانی که وارد مشهد مقدس می‌شوند باید بستری را فراهم کنند که در فرهنگسرای زیارت حضور پیدا کرده و با فرهنگ زیارت و فرصت زیارت امام معصوم (ع) آشنا شوند.

فرهنگسرای زیارت باید کارکرد عملیاتی پیدا کند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از تسنیم، سیدصولت مرتضوی صبح امروز در حاشیه بازدید از فرهنگسرا و بوستان موضوعی زیارت اظهار کرد: کارکرد فرهنگسرای زیارت باید کارکرد عملیاتی باشد به طوری که فرهنگسرا برای زائرانی که وارد مشهد مقدس می‌شوند باید بستری را فراهم شود تا در فرهنگسرای زیارت حضور یابند و احکام زیارت، آداب زیارت برای آنان تبیین شود.

 

مرتضوی تصریح کرد: زیارت حضرت رضا (ع) مانند تغییر لباس بوده یعنی لباس‌های قدیمی را درآورند و لباس نو به منظور تقرب خداوند بپوشند.

 

وی در ارتباط با برنامه‌های دهه مهدویت فرهنگسرای انتظار گفت: برنامه‌های بسیار خوبی از این فرهنگسرا در سطح شهر برگزار شده که با استقبال حداکثری مردمی همراه بوده است.

 

شهردار مشهد با موثر دانستن فعالیت‌های فرهنگسراهای موضوعی در ارتقای سطح فرهنگ مردم مشهد عنوان کرد: کار فرهنگی اثرگذار است و اثرات موثری در حال و آینده پایتخت معنوی ایران دارد.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون