تاریخ خبر: کد خبر: 527

آمادگی تبلیغات اسلامی استان برای ارزیابی عفاف و حجاب در ادارات

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي گفت:‌ توجه بيشتر به موضوع عفاف و حجاب در مشهد به عنوان پايتخت معنوي ایران اهميت ويژه اي دارد.

آمادگی تبلیغات اسلامی استان برای ارزیابی عفاف و حجاب در ادارات

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، حجت الاسلام مرويان حسيني صبح پنج شنبه در ديدار اعضاء ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان استانداري خراسان رضوي در حوزه عفاف و حجاب، اظهار كرد: برخورد دولت در دو حوزه مبارزه با مواد مخدر و هنجار شکنی در موضوع حجاب و عفاف راهبردی و مهم است و لازم است که با ظرفیت همه جانبه در این زمینه ها تلاش شود.

 

 شهداي بسياري برای تجقق عفاف تقديم كشور شده است

وي افزود:‌ تاكنون اعتبارات زيادي از سوي دولت به موضوع مهم مبارزه با مواد مخدر اختصاص داده شده و شهداي بسياري در اين راه تقديم امنيت كشور و صيانت از سلامت فدر یو اجتماعی مردم شده است ، شایسته است همانطور که برای مرزهای جغرافیایی سرمایه گذاری می شود ، برای مرزهای اخلاقی و ایمانی نیز سرمایه گذاری گردد.

 

حجت الاسلام مرويان حسيني با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري در خصوص عفاف و حجاب ادامه داد: ايشان در اين مقوله همواره مردم را به گسترش و احياي امر به معروف و نهي از منكر درجامعه دعوت مي كنند.

 

وی افزود : موثرترین و پایدارترین روش گسترش فرهنگ فرهنگ عفاف و حجاب بهره گیری از ظرفیت های مردمی ، فرهنگی و بویژه بانوان است ، بایستی عفاف گرایی مطالبه عمومی مردم بویژه زنان برای حفظ نهاد خانواده و حریم بانوان شود.

 

حجت الاسلام مرويان حسيني با ابراز خرسندي از پيگيري برنامه هاي عفاف و حجاب استانداری در ادارات در استان گفت: استانداري و ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان در اين حوزه تاكنون تلاش هایی را انجام داده است و شایسته است که به وضعیت حجاب و عفاف در ادارات بر اساس ضوابط قانونی بویژه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی عمل شود.

 

صيانت از عفاف و حجاب  مأموريت تمام دستگاه هاي دولتي

وي با بيان اهميت ارزيابي وظايف دستگاه هاي دولتي در بحث عفاف و حجاب افزود: تمامي ارگان ها و نهادهاي دولتي چه در درون سيستم خود و چه خارج از سيستم بايد صيانت از عفاف و حجاب عمومي را از مأموريت هاي الهي خود دانسته و در اين راه از هيچ تلاشي فروگذار نكنند.

 

مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي با اشاره به قوانيني كه از سوي نظام جمهوري اسلامي ايران در حفظ و صيانت از مقوله مهم عفاف و حجاب براي دستگاه هاي دولتي تدوين شده است ادامه داد:‌ گزارشات مربوط به اين بحث مهم همواره بايد از سوي نهادهاي دولتي مورد ملاحظه و ارزيابي جدي قرار گيرد.

 

رتبه بندي دستگاه هاي دولتي به لحاظ اهميت دادن به عفاف و حجاب

 حجت الاسلام مرويان حسيني با بيان اينكه دستگاه هاي دولتي بايد به لحاظ اهميت دادن به مقوله مهم عفاف و حجاب دسته بندي و رتبه بندي شوند افزود:‌ ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان در حوزه عفاف و حجاب مسئول پيگيري اين امر بوده و بايد نقاط ضعف و قوت دستگاه هاي دولتي را ياد آوري كند.

 

وي با اعلام آمادگي اداره كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي براي استقرار تيم ارزيابي عفاف و حجاب در ادارات و نهادهاي دولتي گفت: اين امر مهم از وظايف مهم سازمان تبليغات اسلامي است.

 

گفتني است اعضاء گروه بازرسي ستاد صيانت از حريم امنيت عمومي و حقوق شهروندان استانداري خراسان رضوي در حوزه عفاف و حجاب در ديدار با مدير كل تبليغات اسلامي خراسان رضوي به بررسي عملكرد، ارزيابي نقاط قوت و ضعف و تقويت برنامه هاي اداره كل تبليغات اسلامي در حوزه عفاف و حجاب پرداختند و از تلاشها و اقدامات این اداره کل تقدیر کردند.

 

بر اساس این گزارش در سال گذشته و جاری بیش از 2000 گفتمان عفاف گرایی در مشهد و شهرستانها توسط تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی و توسط اساتید خبره در آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی و برخی دیگر دستگاه ها اجراشده است .

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون