تاریخ خبر: کد خبر: 5254

با حضور شاعران و مداحان برجسته کشوری:

تقدیر مداحان انقلابی از حاج احمد واعظی

همزمان با ایام خجسته شعبانیه کنگره شعر «نغمه‌های فتح» با حضور مداحان و شاعران استانی و کشوری برگزار شد.

تقدیر مداحان انقلابی از حاج احمد واعظی

به گزارش قاصدنیوز، در هفتمین شب از ماه شعبان تالار نور مشهد شاهد حضور صدها شاعر و مداح اهل بیت(ع)بود.

 

دراین مراسم شاعران اهل بیت(ع) سید رضا مؤید، ابوالفضل عصمت پرست، علیرضا خاکساری، مبارز، یوسف پور، محمد ناصری، سید حسین سیدی واکبرزاده اشعار خود را در وصف امام عصر(عج) سرودند.

 

مضامینی همچون ظهور حضرت حجت، انتظار روز موعود، به سر آمدن انتظار، اعلام استغفار به درگاه ربوبیت، بیان عظمت شهدا در رسیدن به وصال حضرت حق، معنویت انقلاب اسلامی از جمله موضوعات بیان شده در اشعار شاعران و مداحان بود که به سمع علاقمندان حوزه شعر و ادب رسید و با استقبال پر شور روبه رو شد.

 

در انتهای این مراسم که به همت فرهنگ سرای انتظار برگزار می شد، نیز مداح اهل بیت حاج احمد واعظی به مدیحه سرایی پرداخت.

 

جمهوری اسلامی برخواسته از شور عدالت خواهی و استکبار ستیزی

احمد واعظی با بیان اشعاری در بیان شهادت رزمندگان دفاع مقدس و زمزمه‌های پیش از شهادت آنان اظهارداشت : ذکر پیوسته شهدا در پیش از شهادت ندای یابن الحسن و یا مهدی بوده است و همین اذکار نیز نام انقلاب اسلامی را بلند مرتبه کرد چرا که نیت آنها بزرگ بود و در عملی با اخلاص خلاصه شد.

 

واعظی تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی، انقلابی برخواسته از شور و با نیت دگرگونی جهانی و برپا کردن عدالت و استکبار ستیزی در جهان است.

 

وی بابیان اینکه انتظار ظهور آرزوی دیرینه همه مسلمانان جهان است خاطرنشان کرد: امید همه چشم انتظاران در این ایام ظهور حضرت حجت است.

 

در پایان از حاج احمد واعظی به عنوان یکی از چهره‌های مدیحه سرای مشهدی که چندی پیش نیز در مراسمی در مقابل رهبر معظم انقلاب اسلامی به ایراد مدیحه سرایی پرداخت، توسط مداحان پیشکسوت انقلابی تقدیر به عمل آمد.  

 

منبع: ستاد اطلاع رسانی تا انقلاب مهدی(عج)

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون