تاریخ خبر: کد خبر: 522

برادر شهید چمران: مدیریت چمران مدیریت اداری نبود

مهدی چمران عصر چهارشنبه در نهمین همایش «مثل چمران» که به همت مجمع جوانان شهید چمران با همکاری بسیج اساتید خراسان رضوی در تالار ابن‌هیثم دانشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد، در بررسی مدیریت جهادی، حرکت مدیریتی شهید چمران را ویژه و با اصول تربیتی آمیخته دانست.

به گزارش قاصدنیوز به نقل از مهر، مهدی چمران عصر چهارشنبه در نهمین همایش «مثل چمران»  که به همت مجمع جوانان شهید چمران با همکاری بسیج اساتید خراسان رضوی در تالار ابن‌هیثم دانشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد، در بررسی  مدیریت جهادی، حرکت مدیریتی شهید چمران را ویژه و با اصول تربیتی آمیخته دانست.

 

وی همچنین تاکید کرد که مدیریت چمران  مدیریت اداری نبود بلکه مدیریتی با تربیت انسان‌ها همزمان و همراه بود.

 

و ی گفت: در سال 1351  به لبنان رفتم و به سنگرهای شهید چمران سرکشی می‌کردم و می‌دیدم که ایشان در سخت‌ترین نقاط رزمندگان لبنانی را دیدار می کند.

 

چمران افزود: شهید چمران همراه رزمندگان لبنانی  نماز می‌خواند و از همان غذای آنان استفاده می کرد و به این ترتیب بود که روش زندگی را همراه با  مدیریت آموزش می داد.

 

رئیس شورای استان هاگفت: شب عید که همه رزمندگان به دیدار خانواده‌ می‌رفتند شهید چمران به سراغ یتیم‌های شیعی لبنان می‌رفت و  آن شب را در مدرسه یتیم‌ها می‌ماند تا بچه‌های یتیم نیز از شب عید خاطره ای داشته باشند.

 

 وی تاکید کرد: مدیریت شهید چمران مدیریتی بود که با سازماندهی تشکیلات منسجمی را به وجود می‌آورد و  همین مدیریت ایشان بود که  از یتیمان لبنان جوانان مقاومت اسلامی را ساخت

.

رئیس شورای استان ها با یادآوری اینکه چمران حدود 15 سال در آمریکا زندگی کرد گفت:  او می‌توانست در آمریکا زندگی خوبی داشته باشد چون یک دانشمند نمونه بود اما وی مدت‌ها با خانواده خود در کاروان‌ها زندگی کرد چون نمی‌خواست زندگی اشرافی داشته باشد و  هدف او کارهای جهادی بود.

 

وی گفت: اقدامات جهادی شهید چمران در لبنان هسته اولیه مقاومت اسلامی شد و مقاومت اسلامی آن روز با انقلاب اسلامی تشدید و حزب‌الله لبنان را به وجود آورد

.

برادر شهید چمران تاکید کرد:  ایمان نخستین پایه حرکت جهادی شهید چمران است و  مدیریت جهادی شهید چمران علاوه بر اعتقادات دینی بر علم نیز استوار بود.

 

و ی همچنین تاکید کرد: علم این شهید بزرگوار با اخلاص و خلوص و تقوایش نیز هماهنگی داشت.

 

به گفته برادر شهید چمران، در دست‌نوشته‌های ایشان آمده که من از کسی نمی‌هراسم و وقتی از خدا می‌ترسم در برابر جباران تاریخ سخن حق را خواهم گفت.

 

وی گفت: زمانی که حادثه پاوه اتفاق افتاد کمونیست‌های ایرانی فهمیدند  که همان چمران لبنان به ایران آمده و تهمت‌ها به او زدند  اما با وجود این باز هم در مدیریت جهادی ایشان لطمه و خللی وارد نشد.

 

 رئیس شورای استان ها گفت: مدیریت شهید چمران در ارتش شامل پاکسازی و اصلاح قوانین ارتش بود که ایشان توانست حرکتی اسلامی را آغاز کند.

 

وی از مدیریت جهادی شهید چمران در زمان جنگ تحمیلی مدیریتی کامل و صدر درصدی  یاد کرد و تاکید کرد: زمانی  اهواز بمباران شد  که ایشان در آن وقت به همراه مقام معظم رهبری ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل و هر فرمانی که رهبر می‌دادند نخستین کسی که اجرا می‌کرد خود ایشان بود

.

رئیس شورای استان ها یادآور شد:  ستاد جنگ‌های نامنظم هیچ زمانی تعطیل نبود و این ستاد شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی بود.

 

برادر شهید چمران همچنین تاکید کرد: مدیریت ایشان مدیریت دستوری که بگوید چنین کن و چنان کن نبود و مدیریت ایشان نیز مدیریتی عالمانه و با تخصص بود.

 

 

 

 

 

 

همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-3 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-4 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-5 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-7 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-9 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-11 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-15 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-21 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-24 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-25 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-27 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-28 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-32 همایش-دکتر-چمران-و-مدیریت-جهادی-33

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون