تاریخ خبر: کد خبر: 5211

رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی:

اینترنت با بالاترین قیمت و بی‌کیفیت‌ترین شکل در اختیار مردم قرار می‌گیرد

رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی گفت: این بی‌تقوایی است که بگویند ما با پهنای باند مشکل داریم در صورتی که از روز اول گفته‌ایم که با افزایش پهنای باند اینترنت مخالف نیستیم.

به گزارش قاصدنیوز، حجت‌الاسلام نصرالله پژمان فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: اینترنت در ایران با بالاترین قیمت و بی‌کیفیت‌ترین شکل ممکن در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه راه اصلی رهایی از این مشکلات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است گفت: در اکثر کشورهای دنیا دولت‌ها با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ارزان ترین و پرسرعت ترین اینترنت را در اختیار مردم قرار می‌دهند.

 

رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشورهای کره جنوبی و چین افزود: هم اکنون ما شاهد ارائه پرسرعت ترین اینترنت در کره جنوبی و ارزان ترین اینترنت در کشور چین به مردم هستیم.

 

پژمان فر ادامه داد: تنها راه نجات از این مشکلات راه اندازی شبکه ملی اطلاعات است که نه تنها مشکل اینترنت را حل می‌کند بلکه می‌تواند به واسطه خدماتی که در آن ارائه می‌شود 150 هزار شغل را نیز ایجاد کند.

 

وی تاکید کرد: بر خلاف آن چیزی که وزیر ارتباطات و وزاتخانه توضیح می‌دهند، شبکه ملی اطلاعات به معنای کابل‌ها و تجهیزات که به عنوان زیرساخت‌ها و بستر شناخته می‌شوند، نیست بلکه معنای حقیقی شبکه ملی اطلاعات، محتوای مدنظر برای قرار دادن در آن است.

 

رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بارها از مسئولان مربوطه درخواست داشته‌ام تا برای رفع این مشکل جلسه‌ای را تشکیل دهیم و در آنها به بررسی مشکلات پیش روی راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بپردازیم.

 

پژمانفر با اشاره به اینکه برخی گفته‌اند که ما با پهنای باند مشکل داریم گفت: این بی‌تقوایی است که بگویند ما با پهنای باند مشکل داریم در صورتی که از روز اول گفته‌ایم که با پهنای باند و نه اینترنت مخالف نیستیم بلکه عقیده داریم که این فضا باید به بهترین شکل ممکن رصد شود.

 

رئیس کمیته رسانه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در راستای ایجاد شبکه ملی اطلاعات، دانش و بودجه مورد نیاز همواره مهیا  است و آن چیزی که تاکنون از ایجاد آن جلوگیری کرده بود یک عزم راسخ و اراده است.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون