تاریخ خبر: کد خبر: 509

کتاب «آیین برنامه سازی درباره امام رضا(ع)» منتشر شد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومي مركز پژوهش های اسلامي صدا و سيمای خراسان رضوی، كتاب آيين برنامه سازي درباره امام رضا (ع) منتشر شد.


اين كتاب به قلم محمد رضايي آدرياني نوشته شده و توسط مركز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما منتشر شده است.


كتاب آيين برنامه سازي درباره علي بن موسي الرضا (ع) در چهار فصل اصلي زندگي، شخصيت و گاه شمار دوران امامت امام رضا (ع)، نگاهي كلي به جهان اسلام در دوران امامت امام رضا (ع)، تشيع در دوران امامت امام رضا (ع) و فصل ويژه مسئله ولايت عهدي تدوين شده است.


چكيده زندگينامه و شخصيت اجمالي امام رضا (ع)، وضعيت سياسي و اجتماعي جهان اسلام، اطلس فرقه اي جهان اسلام در دوران امامت امام رضا(ع)، فرقه ها و گرايش هاي شيعي در زمان امامت امام رضا(ع)، بازشناسي وضعيت فكري، تاريخي و اجتماعي مدرسه علمي شيعه، مسئله ولايت عهدي و شخصيت هاي برجسته شيعه و جغرافياي اقامت و فعاليت آنها از ديگر موضوعات ارائه شده در اين كتاب است.
 
 

در اين كتاب كه سومين تلاش و تجربه از پژوهش برنامه اي – مناسبتي است؛ سعي شده بر مبناي پژوهش ميان رشته اي گزارش هاي تاريخي در مورد زندگي امام رضا(ع) مورد بازخواني مجدد قرار گيرد تا زواياي جديد و كمتر گفته شده زندگاني آن حضرت مورد واكاوي قرار گيرد.

همچنين در اين كتاب تلاش شده است فرايند اين روش از پژوهش كاربردي با ايده هاي مختلف تلفيق شود تا كتاب براي پژوهشگران، كارشناسان، برنامه سازان و برنامه ريزان رسانه اي قابل استفاده بهتر و بيشتر باشد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون