تاریخ خبر: کد خبر: 478

ستاد «خیرین ازدواج» در استان شکل می‌گیرد

به گزارش قاصدنیوز به نقل از شهرآرا، معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی با اشاره به پرداخت‌نکردن وام ازدواج به جوانان در سال جاری، گفت: برای حل مشکل ازدواج جوانان ستاد«خیرین ازدواج» در کشور و استان شکل می‌گیرد.

 

برگزاری اولین جلسه ستاد سامان‌دهی امور جوانان
شیخ‌زاده در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع ادغام وزارت ورزش با سازمان ملی جوانان اشاره کرد و گفت: بعداز ادغام این دوسازمان، شورایی باعنوان «شورای سامان‌دهی امور جوانان» به ریاست رئیس‌جمهور در کشور تشکیل شد. در استان خراسان‌رضوی نیز این شورا در قالب ستاد شکل گرفت که ریاست آن را استاندار برعهده دارد.

 

وی همچنین ادامه داد: وظیفه ما در معاونت جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی، پیگیری مسائل حوزه جوانان در ستاد سامان‌دهی امور جوانان است و درتلاش هستیم تا با همکاری وزارتخانه، اداره کل جوانان را به‌صورت مستقل در استان ایجاد کنیم.


وی به موضوع کلاس‌های اوقات فراغت اشاره کرد و گفت: در این زمینه هم مانند سال‌های گذشته اقداماتی انجام شده است و خانواده‌ها می‌توانند با مراجعه به سایت اوقاف فراغت استان از برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی باخبر شوند.


شیخ‌زاده با اشاره به اینکه در رسانه‌ها خوانده است که شهرداری ٢٠میلیاردتومان اعتبار برای اوقات فراغت دارد، گفت: متاسفانه اداره کل ورزش و جوانان استان در حوزه اوقات فراغت فقط ٢٠میلیون‌تومان اعتبار دارد.

 


مجوزی برای سایت‌های همسریابی صادر نشده است
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌‌‌‌‌رضوی در ادامه با اشاره‌به سایت‌های همسریابی گفت: اداره کل ورزش و جوانان استان درزمینه ایجاد سایت‌های همسریابی، هیچ‌گونه مجوزی را صادر نکرده است.


شیخ‌زاده خاطرنشان کرد: در این زمینه فقط مراکز مشاوره از اداره کل مجوز دارند و درحال حاضر نیز پیگیر ایجاد مرکز مشاوره و تحکیم خانواده در استان هستیم.


به گفته وی، در حال حاضر بیش از ٢٠مرکز مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز این اداره کل فعالیت دارند.


معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان خراسان‌رضوی با اشاره به پرداخت‌نکردن وام ازدواج در سال جاری گفت: متاسفانه دولت در بودجه سال‌٩٣ اعتباری برای پرداخت وام ازدواج به جوانان درنظر نگرفته است؛ بنابراین هیچ‌گونه وام ازدواجی در سال جاری پرداخت نمی‌شود.


شیخ‌زاده گفت: طبق اقداماتی که در وزارتخانه در حال انجام است، به‌دنبال جلب نظر خیران ازدواج، برای کمک به ازدواج جوانان هستیم.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون