تاریخ خبر: کد خبر: 4724

حجت الاسلام رفیعی مطرح کرد:

وجود 13 میلیون نام فاطمه در ایران

حجت الاسلام رفیعی با بیان این که همه ائمه ما دختر به نام فاطمه داشته اند، گفت: بسیار خوشحال کننده است که علی رغم تبلیغات سوء دشمن نام 13 میلیون دختر و زن شیعه ایرانی هم نام حضرت فاطمه(س) و یا القاب ایشان است.

به گزارش قاصدنیوز، حجت الاسلام ناصر رفیعی، کارشناس دینی رسانه ملی شامگاه 22 فروردین ماه در حرم مطهر رضوی با بیان توصیف ویژگی‌های حضرت زهرا(س) در کلام امیرمؤمنان(ع) اظهار کرد: فاطمه جان تو عالم ترین به خدا، نیکوکارترین مردم، اکرم و گرامی نزد خداوند، تقوا پیشه و خداترس هستی.

 

وی تصریح کرد: کرامت صفت خداوند متعال، قرآن کریم، رسول خدا و فرشتگان است که به حضرت زهرا(س) داده شده است که حضرت علی(ع) فاطمه را اینگونه تعریف کرده اند: تو اکرمی پیش خداوند.

 

کارشناس دینی رسانه ملی عنوان کرد: آیه تطهیر، آیه مباهله و حدیث کساء از مصادیق گرامی داشته شدن حضرت فاطمه(س) هستند؛ حدیث کساء که محورش حضرت زهرا(س) است.

 

وی با تأکید بر این که انسان باید نسبت به همه فقیر، مهمان، خانواده، همسایه و پدر و مادر نیکوکار باشد، افزود: احترام به پدر و مادر چه در زمان مرگ و چه در زمان موت موضوعی است که همه مردم موظف به رعایت آن هستند و دربان آن نیز مؤاخذه می شوند چنان که خداوند در آیات 23 و 24 سوره اسراء بر آن تأکید ورزیده  و وظایف ایجاب و سلبی فرزندان نسبت به پدر و مادر را تعیین فرموده است.

 

استاد حوزه علمیه اظهار کرد: «و پروردگار تو مقرر کرد که جز او را نپرستید و به پدر و مادر خود احسان کنید اگر یکى از آن دو یا هر دو در کنار تو به سالخوردگى رسیدند به آنها حتی اوف مگو و به آنان پرخاش مکن و با آن ها سخنى شایسته بگوى و از سر مهربانى بال فروتنى بر آنان بگستر و بگو پروردگارا آن دو را رحمت کن چنان که مرا در خردى پروردند».

 

وی در ادامه سخنان خود گفت: همه ائمه ما دختر به نام فاطمه داشتند، امام موسی کاظم(ع) سه  دختر به نام های فاطمه کبری، فاطمه اوسط و فاطمه صغری داشتند که حضرت فاطمه معصومه(س) خواهر امام رضا(ع) نیز دختر ایشان است.

 

حجت الاسلام رفیعی ابراز کرد: علی رغم تبلیغات ضد شیعی از طریق ماهواره ها و هجمه های سنگین دشمن13 میلیون نام فاطمه و القاب حضرت زهرا(س) در کشور ما وجود دارد که جای بسی خوشحالی است.

 

کارشناس دینی رسانه ملی تأکید کرد: با تأسی به حضرت فاطمه زهرا(س) صفات علم به خدا، نیکوکاری، گرامی بودن، تقوا و ترس از خدا را تقویت کنیم.

 

منبع: رسا

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون