تاریخ خبر: کد خبر: 4702

گزارشی از جشن پرشور «دانش و اقتدار در ایران هسته‌ای» در مشهد مقدس/

فرمانده عراقی: با رهبری آیت الله خامنه ای توانستیم دشمن را دور کنیم

میهمانان ویژه این مراسم حجت الاسلام قرائتی، دکتر بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری، همسر شهید توسلی فرمانده تیپ فاطمیون مدافع حرم، بهروز شعیبی کارگردان سریال پرده نشین، بابک حمیدیان بازیگر فیلم «چ»، سیدمحمود رضوی تهیه کننده و فالح حسن نماینده مجلس نواب عراق و فرمانده کتائب سیدالشهداء(ع) بودند.

به گزارش «قاصدنیوز» شامگاه چهارشنبه جشن بزرگ «دانش و اقتدار در ایران هسته‌ای» همزمان با روز ملی فناوری هسته ای و به مناسبت اختتامیه دومین مسابقه ملی «انقلاب من، آرمان من» در سالن شهید بهشتی مشهدمقدس برگزار شد. میهمانان ویژه این مراسم حجت الاسلام قرائتی، دکتر بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری، همسر شهید توسلی فرمانده تیپ فاطمیون مدافع حرم، بهروز شعیبی کارگردان سریال پرده نشین، بابک حمیدیان بازیگر فیلم «چ»، سیدمحمود رضوی تهیه کننده و فالح حسن نماینده مجلس نواب عراق و فرمانده کتائب سیدالشهداء(ع) بودند.

جشن اقتدار

در ابتدای این جشن مدیرعامل موسسه جوانان آستان قدس رضوی اظهار کرد: در دومین مسابقه ملی «انقلاب من، آرمان من» بیش از 700هزار شرکت کننده از اقصی نقاط کشور با بیان آرمان مورد نظر خود به صورت شعار در این پویش اجتماعی شرکت کردند.

 

وی در جمع بیش از ۵هزار نفر از این جوانان و با اشاره به برگزاری این مسابقه بزرگ در ۲۶۰ شهر و با محوریت ۳۰۰ تشکل مردمی، افزود: مسابقه ملی «انقلاب من، آرمان من» با موضوع تبیین بایدها و نبایدهای هسته‌ای از دیدگاه جوانان از دهه فجر ۹۳ آغاز و در روز نوزدهم فروردین سال جاری شاهد اختتامیه آن هستیم.

 

خوراکیان در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: جوانان با تشکر از فرزندان انقلاب در مذاکرات هسته‌ای اخیر، پشتیبانی لازم و همه جانبه خود را از دولتمردان برای احقاق حقوق هسته‌ای مردم ایران را وظیفه خود می‌دانند.

رضا خوراکیان

مدیر عامل موسسه جوانان آستان قدس دستاوردهای علمی و پیروزی‌های سیاسی به دست آمده حاصل مقاومت و آرمان‌خواهی برخاسته از اصول ملت  عنوان کرد و ادامه داد: اگر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بطور کامل سرلوحه کار مسئولان قرار می‌گرفت، امروز شاهد موفقیت‌های بیشتری می‌بودیم.

 

خوراکیان در انتها یادآور شد: جوانان با اعلام حمایت مجدد از مسئولان به دستیابی کامل بر صنعت پرسود هسته‌ای که به ویژه نیاز مبرم نسل آتی است تأکید و اصرار می‌کنند و هیچ قدرت یا توافق نامه‌ای نمی‌تواند آن‌ها را از رشد مستمر علمی باز دارد.

 

قرائتی

همچنین حجت‌الاسلام و ‌المسلمین محسن قرائتی در این برنامه به ضرورت علم اندوزی توأم با تقوا و ایمان تأکید کرد.


حجت الاسلام و‌المسلمین قرائتی ادامه داد: جوانان برای حفظ آرمان‌های انقلاب، باید قله‌های علم و دانش را فتح کنند.


وی اظهار داشت: آمریکا هرگز دستاوردهای علمی خود را در اختیار ایران قرار نمی‌دهد اما فیلم‌های مبتذل و اسباب لهو و لعب را به وفور در اختیار جوانان قرار می‌دهد لذا باید در این زمینه هوشیار بود.


این کارشناس مذهبی با بیان اینکه تمام کمالات در نماز وجود دارد، عنوان کرد: بیش از 130 نوع کمال انسانی در نماز وجود دارد لذا اگر دختران و پسران نماز را به صورت کامل اقامه کنند به تمامی کمالات دست خواهند یافت.


حجت الاسلام و‌المسلمین قرائتی در ادامه و در خصوص موضوع تقلید ابراز داشت: تقلید به معنای رجوع به کارشناس است. همانگونه که ما در تمامی امور و فعالیت ها به کارشناس رجوع می‌کنیم در مورد مسائل دینی نیز باید به مجتهدین و علماء مراجعه کرد.


وی با طرح این سوال که چرا کشورهای اسلامی با وجود پایندی به اصول دینی از کشورهای غربی عقب تر هستند، عنوان کرد: قرآن کریم در کنار عبادت افراد را به علم‌آموزی و کسب دانش دعوت می‌کند لذا تنها پرداختن به امور دینی نمی‌تواند بشر را به پیشرفت و سعادت برساند.


رییس ستاد اقامه نماز کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: در شرایط کنونی کشور، فکر کردن درباره استخدام در دستگاههای دولتی کاری بیهوده است لذا جوانان باید در پی یادگیری هنر یا کسب مهارت در کارهای فنی باشند.


وی بیان کرد: وزارتخانه‌های آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری باید در زمینه هنرآموزی و کسب مهارت جوانان در یک رشته فنی تدبیر کنند تا جوانان در کنار مهارت علمی به مهارت‌های فنی و هنری نیز مجهز باشند.

 

بهجت قاسمی شهریاری

دکتر بهجت قاسمی در جشن بزرگ «دانش و اقتدار در ایران هسته‌ای» خاطرنشان کرد: قدرت و اقتدار هر ملتی در گرو دانش آن‌هاست زیرا دانش قدرت را به همراه خواهد داشت.

 

همسر شهید شهریاری خطاب به جوانان و نوجوانان گفت: شما حافظان اقتدار میهن اسلامی هستید زیرا نقشِ نسل سوم و چهارم انقلاب در این دوران، دستیابی به دانش بیشتر و حفظ اقتدار کشور است.

 

این استاد دانشگاه عنوان کرد: هر ملتی پیشرفت خود را در شرایطی خاص آغاز می‌کند و دستاوردهای آن ملت از نسلی به نسل بعد منتقل می شود.

 

دکتر قاسمی با تأکید بر این مطلب که حفظ دستاوردهای علمی، صنعتی و .. بر عهده نسل جوان است، اذعان داشت: جوانان بایستی در این راه هزینه کنند؛ قطعا اگر عاشورایی اتفاق نمی‌افتاد امروز شیعه‌ای وجود نداشت.

 

به گفته همسر شهید شهریاری از شهدای گرانقدر هسته‌ای کشور، تاریخ به ما درس هزینه کردن برای حفظ آرمان‌ها داده است لذا برای برافراشته نگه داشتن پرچم ایران اسلامی باید هزینه کرد.

 

این استاد دانشگاه گفت: آنچه که امروز به دست جوانان این مرز و بوم رسیده است، بسیار گران بهاء است زیرا با خون پاک شهدا آمیخته است لذا با تمام وجود باید از آن پاسداری و نگهدای کرد تا از دست نرود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش در جمع جوان مشهدی درباره نحوه زندگی خود با شهید دکتر شهریاری بیان کرد: به‌رغم اینکه گروه منافقین و موساد تمام اطلاعات شخصی و کاری شهید را به دست آورده بودند و زندگی ایشان هر لحظه در معرض خطر بود اما زندگی من با ایشان سراسر محبت، لذت بخش، هدف مند و بسیار زیبا بود.

 

به گفته این همسر شهید، شیوه نگاه افراد به زندگی، نوع اهداف و زندگی آن‌ها را تعریف می‌کند لذا با دیدگاه مثبت به زندگی می‌توان منشأ خیر و برکت برای جامعه بود.

 

 فالح حسن

فالح حسن خزعلی هم در جشن بزرگ «دانش و اقتدار در ایران هسته‌ای» اظهار داشت: موفقیت های جمهوری اسلامی ایران مرهون خون شهدا و پایداری فرزندان این مرز و بوم است که با درایت حضرت آیت الله خامنه ای همچنان رو به پیشرفت است.

 

فرمانده گردان های کتائب سیدالشهدا با اشاره به درگیری با تروریست ها در مرز سوریه افزود: تروریسم مخلوق دست آمریکا و اسرائیل است، امروز در حال دفاع از حرمی هستیم که همه آن را می شناسند و برخورد امام حسین (علیه السلام) با حضرت زینب (سلام الله علیها) در روز عاشورا را شنیده اند، همان زینبی که حجاب ایشان نزد سید الشهدا از جان حضرت علی اکبر (علیه السلام) مهمتر بود.

 

این مدافع حرم  در عراق اذعان کرد: هنگامی که برای دفاع از حرم حضرت زینب (سلام الله علیها) به شهر رسیدیم تعداد نفرات کمی برای دفاع وجود داشت، در آن لحظه جنگ تا سیصد متری حرم حضرت زینب رسیده و دشمن معتقد بود که بعد از این زینبی وجود نخواهد داشت.

 

وی اضافه کرد: اما در نهایت به اراده امام علی (علیه السلام) و به خواست و اراده امام حسین (علیه السلام) و صلابت حضرت اباالفضل (علیه السلام) و شهدا و همچنین به رهبری آیت الله خامنه ای، توانستیم دشمن را از حرم دور کرده و آن ها را تا نزدیکی مرز عقب برانیم.

 

فالح حسن خزعلی ابراز داشت:  حدود دو سال پیش و در روز دهم محرم خطاب به حضرت زینب (سلام الله علیها) عرض کردم، ای دختر علی اگر در روز عاشورا نبودیم که شما را یاری کنیم امروز تا آخرین قطره خون از شما دفاع خواهیم کرد.

جشن دانش و اقتدار

وی با بیان این که هر فردی که در جنگ با تروریست ها حضور داشت نام حضرت علی (علیه السلام) را زمزمه می کرد گفت: به لطف خدا امروز خیمه های زینب (سلام الله علیها) در خاک وآش نمی سوزد و تا اندازه ای پیشروی داشتیم که جوانان ما 20 کیلومتر با اسرائیل فاصله دارند.

 

سخنگوی رسمی کتائب سیدالشهدا (علیه السلام) کشور عراق گفت: نیروهای مومن از تمامی کشورهای اسلامی برای دفاع از حرم حضرت زینب حاضر هستند و در سوریه حضور دارند و حتی در بین آنان براداران اهل تسنن نیز هستند که یکصدا فریاد می زنند، زینب برای بار دیگر اسیر نخواهد شد.

 

وی از کمک های ایران به عراق سپاسگزاری کرد و افزود: از جمهوری اسلامی ایران به خاطر همراهی با ملت عراق و حضور در تمامی میدان ها تشکر می کنیم، به ویژه از سردار قاسم سلیمانی، زیرا که تا قبل از این حمایت ها جنگ به 40 کیلومتری کربلا و 15 متری حرم عسگرین در سامرا و 20 کیلومتری کاظمین رسیده بود که به اراده و پایداری شیعیان و مسلمانان تمام این مناطق پاکسازی شد.

 

نماینده مجلس نواب از طرف مقاومت اسلامی گفت: به لطف خداوند و به واسطه خون شهدا، سرزمین های اشغال شده آزاد شدند و از خداوند خواستاریم تا بتوانیم بر عهدی که با شهدا بستیم پایدار بمانیم.

 

قابل ذکر است در این برنامه حامد زمانی و گروه موسیقی نبض به اجرای برنامه پرداختند.

 

گروه نبض

 

جشن اقتدار

 

حامد زمانی

جشن دانش و اقتدار

رضوی شعیبی حمیدیان

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون