تاریخ خبر: کد خبر: 4330

تهران ششمین شهر ارزان جهان شناخته شد

واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست با بررسی ۱۳۳ شهر مهم، پایتخت ایران را ششمین شهر ارزان جهان معرفی کرد.

تهران ششمین شهر ارزان جهان شناخته شد

به گزارش قاصدنیوز، واحد اطلاعات اقتصادی اکونومیست طی گزارشی به مقایسه 133 شهر مهم جهان از نظر قیمت کالاها و خدمات پرداخته است.

 

در این گزارش تهران به عنوان ششمین شهر ارزان جهان معرفی شده و رتبه 127 به این شهر در رده بندی شهرهای جهان از این نظر داده شده است.

 

تهران در گزارش امسال نسبت به گزارش سال پیش این مؤسسه 61 پله نزول داشته است که به معنای ارزان‌تر شدن شهر تهران نسبت به سایر شهرهای جهان است. در سال پیش رتبه این شهر در رده بندی گرانی شهرهای جهان 66 اعلام شده بود.

 

بر اساس این گزارش سنگاپور به عنوان گران‌ترین شهر جهان معرفی شده است. این شهر برای دومین سال متوالی چنین رتبه‌ای را به خود اختصاص داده است.

 

پس از سنگاپور به ترتیب، پاریس فرانسه، اسلو نروژ، زوریخ سوئیس و سیدنی استرالیا در رده‌های بعدی گران‌ترین شهرهای جهان قرار گرفته‌اند.

 

در گزارش اکونومیست 160 شاخص هزینه‌ای از جمله خدمات، قیمت کالاها شامل مواد غذایی، پوشاک و ... مورد بررسی قرار گرفته است. هزینه‌های زندگی در نیویورک به عنوان شاخص مبنا در تهیه این گزارش محسوب شده است.

 

بر این اساس کراچی پاکستان جایگاه ارزان‌ترین شهر را به خود اختصاص داده است و بنگلور هند، کاراکاس ونزوئلا، بمبئی هند، چنای و دهلی نو نیز به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم از این نظر قرار گرفته‌اند.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون