تاریخ خبر: کد خبر: 4020

آمار وزیر ارشاد از ایرانی‌های حاضر در «وایبر» و «فیس بوک»

وزیر ارشاد گفت: در شبکه وایبر در ایران 9.5 میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند که باید از این پدیده اجتماعی استفاده بهینه و مثبت بکنیم.

آمار وزیر ارشاد از ایرانی‌های حاضر در «وایبر» و «فیس بوک»

به گزارش قاصدنیوز، وزیر ارشاد گفت: در شبکه وایبر در ایران 9.5 میلیون نفر از آن استفاده می‌کنند که باید از این پدیده اجتماعی استفاده بهینه و مثبت بکنیم.

 

علی جنتی ظهر پنجشنبه در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر اظهار داشت: علاوه بر این میزان که از شبکه وایبر استفاده می‌کنند در کشور نزدیک به 4 الی 4.5 میلیون نفر عضو شبکه فیسبوک هستند و در شرایط کنونی استفاده از همه ابزارها اجتناب‌ناپذیر است و کسی نمی‌تواند در برابر آن بایستد.

وی ادامه داد: برخی از سایت‌های اجتماعی که هم‌اکنون فیلتر است کاربران در برابر آن از فیلترشکن استفاده می‌کنند که این یک پدیده اجتماعی است و باید دید چگونه از این پدیده استفاده کنیم.

وزیر ارشاد بیان داشت: ما می‌توانیم با استفاده از همه این ابزارها فرهنگ و هنر خودمان را به مردم دنیا معرفی کنیم و ارتباطات خودمان را گسترش دهیم که شرط آن این است که ما از نکات مثبت فرهنگی، هنری، سینمای خودمان بگوییم.

وزیر ارشاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توجه به موضوع اقتصاد خلاق بیان داشت: در موضوع اقتصاد خلاق مقصود همان تراوشات ذهنی افراد است. در این راه می‌توانیم ارزش مادی دهیم تا در نهایت بتواند نقش موثری در تولید ناخالص داخلی کشور داشته باشد.

وی بیان داشت: امروز نقش ارزشی محصولات فرهنگی و هنری که تحت عنوان اقتصاد خلاق در جهان استفاده می‌شود سالیانه 8 هزار میلیارد دلار است و باید در این زمینه کار جدی شود.

وی در ادامه سخنان خود به حوزه موسیقی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در حوزه موسیقی بحث بسیار است و از حوزه‌هایی که حدود آن روشن نمی‌باشد.

وزیر ارشاد گفت: در این حوزه نظریات فقهی متعددی داریم و علما نظرات متعددی دارند اما آنچه برای ما ملاک است نظرات مقام معظم رهبری است که هم به عنوان مرجع تقلید و هم به عنوان رهبر انقلاب و شخصی آشنا با مباحث هنری ما براساس ملاک ایشان تصمیم‌گیری و عمل می‌کنیم.

جنتی تاکید کرد: مجوزهایی که در این عرصه داده می‌شود عموما مجوزهایی است که رعایت حقوق قانونی و شرعی در آن شده است.

وزیر ارشاد بیان داشت: متاسفانه مدت‌ها بود که ارکستر ملی و ارکستر سمفونی ما تعطیل شده بود که در نهایت این موضوع هم‌اکنون در حال احیا است.

وی همچنین درخصوص اطلاعات نادرستی که درخصوص تکخوانی مطرح شده بیان داشت: متاسفانه برخی اطلاعات نادرستی را از علما مطرح می‌کنند و می‌خواهند آنگونه القا کنند که با ارزش‌های دینی فاصله گرفته‌ایم.

وزیر ارشاد بیان داشت ما به دنبال ترویج مکتب دینی خود هستیم و با تمام ابزارها دنبال هستیم که این موضوع را دنبال کنیم و در این عرصه هنر خودش یکی از رساترین ابزارهای انتقال است.

جنتی بیان داشت: تاکنون هیچ آلبومی که تکخوانی خانم‌ها در آن بوده باشد مجوز نگرفته است و اینکه آیا تکخوانی حرام است یا حلال بحث دیگری دارد که باید در جای خود درخصوص آن صحبت کرد.

وی ادامه داد: عده‌ای سازمان‌یافته راه می‌افتند البته اگر آنچه هست را با زبان انتقادی بیان کنند ما کاملا استقبال می‌کنیم یکی از خصوصیات دولت فعلی باز بودن سینه برای انتقادها است. اما جریانی دنبال تهدید با جعل و تحریف مسائل هستند مثلا می‌گویند کتاب کلنل دولت‌آبادی مجوز گرفته در صورتی که چنین نیست و یا در حوزه سینما می‌گویند فلان فیلم مجوز گرفت و اکران شد در حالی که ما خودمان خبر داریم کدام فیلم اکران می‌شود و کدام اکران نمی‌شود. در حوزه تئاتر و موسیقی هم همه موازین اخلاقی و شرعی کنترل و اعمال می‌شود و بعد از آن است که مجوز داده می‌شود با همه این حرف‌ها می‌بینیم که میدان جعل و دروغ و شایعه‌سازی باز است.

 
منبع: مهر

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون