تاریخ خبر: کد خبر: 399

یک‌میلیون و ۷۲۴ هزار بچه در اروپا باید پدرانشان را در بانک‌های DNA پیدا کنند!

یک‌میلیون و 724 هزار بچه از زنان ازدواج ‌نکرده در اروپا تا سال ۲۰۰۲ متولدشده است، بچه‌هایی که پدرانشان را باید در فضای فیس‌بوک، بانک‌های دی ان ای پیدا کنند. کودکانی که در خانواده های نامشروع متولد می شوند تا 73 درصد بیش تر در معرض خطر بزهکاری هستند

یک‌میلیون و ۷۲۴ هزار بچه در اروپا باید پدرانشان را در بانک‌های DNA پیدا کنند!

به گزارش قاصدنیوز به نقل از روابط عمومی موسسه جوانان آستان قدس رضوی، دکتر فرشته روح افزا استاد سابق دانشگاه منچستر انگلستان و معاون طرح و برنامه شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی در نشست بزم اندیشه که با حضور فعالان و نخبگان فرهنگی شهر مشهد در این موسسه برگزار شد به تبیین «سبک زندگی غربی؛ سبک زندگی اسلامی» پرداخت. اهم سخنان ایشان بدین شرح است:

 

  • بحث پوشش در جوامع غربی، اختلاط و عادی بودن روابط زن و مرد ، نگاه و صحبت های کنترل نشده و رفتارهای جلوه گرانه باعث شده تا زن و مرد در کانون خانواده‌ها به هم اطمینان نداشته باشند.

 

  •  عادی شدن روابط دختر و پسر در جامعه باعث  بی‌ثباتی خانواده و افزایش آمار طلاق می شود، . روابط دختر و پسر در جامعه ما در حال عادی شدن است و امروزه در مراکز تفریحی، رستوران ها و ... این امر به وضوح مشاهده می شود. جوامع غربی به این نتیجه رسیده‌اند که سبک زندگی آنان پاسخگو نیست.

 

  • در جوامع غربی زنان به ارزانی خود را عرضه می‌کنند و از طرفی به دلیل وجود اختلاط، افراد دیگر تن به ازدواج نمی‌دهند یا به صورت قراردادی با هم زندگی می‌کنند که در این نوع زن و مرد بدون عقد ازدواج با هم زندگی مشترک دارند و پس از مدتی تصمیم می‌گیرند که می توانند با یکدیگر ازدواج کنند. امروزه جوامع غربی گرفتار ابعاد مختلف جاهلیت و بی هویتی در قرن 21 شده است

 

  • وی با اشاره به آمار بالای تولد فرزندان نامشروع در جوامع غربی خاطرنشان کرد: این امر باعث شده تا شاهد کودک‌آزاری فراوانی در این جوامع باشیم به حدی که آمار کودکانی که به دست مادران خود کشته می‌شوند، در خانواده‌های غربی روز به روز در حال افزایش است.

 

  •  یک‌میلیون و 724 هزار بچه از زنان ازدواج ‌نکرده در اروپا تا سال ۲۰۰۲ متولدشده است، بچه‌هایی که پدرانشان را باید در فضای فیس‌بوک، بانک‌های دی ان ای پیدا کنند. کودکانی که در خانواده های نامشروع متولد می شوند تا 73 درصد بیش تر در معرض خطر بزهکاری هستند

 

  • غربی‌ها روسری سر کردن دختران را تجاوز به حقوق کودکان می‌دانند درحالی‌که در هالیوود کارگردانی به دختر ۸ ساله تجاوز می‌کند و او را می‌کشد اما کسی این کار را متهم نمی کند.

 

  • در ۶۰ کتاب روانشناسی غرب که مطالعه داشته ام صراحتا عنوان شده که مزایای مادر شدن از لحاظ روحی، جسمی ابتدا به نفع مادر است.

 

  • در سبک زندگی غربی گم شده ایم. آمارها حاکی از آن است میزان دختران ازدواج نکرده، 5/2 برابر پسران است و این امر ناشی از ورود سبک زندگی غربی در بین خانواده هاست.

 

  •  زوجیت از موضوعاتی است که خداوند در قرآن کریم آن را بیان کرده اند. امروزه برخی از دختران به بهانه درس خواندن و نداشتن شغل ازدواج نمی کنند و معیارهای انتخاب همسر و سبک زندگی به کلی با مبانی دینی در تضاد است.

 

  • بیش ترین آسیب خانواده ها ناشی از نادیده گرفتن الگوهای اسلامی و توجه  بیش از حد به مادیات است.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون