تاریخ خبر: کد خبر: 397

ماهواره‌ها مردم ما را مثل خوره می‌خورند

ماهواره‌ها مردم ما را مثل خوره می‌خورند

به گزارش قاصدنیوز به نقل از ایسنا رسول نجفیان، بازیگر سریال طنز «شاهگوش» گفت: به‌ندرت اثری در شبکه نمایش خانگی می‌بینیم که ارزش‌ هنری داشته باشد. میرباقری همیشه می‌گفت، ابتذال دارد شبکه نمایش خانگی را می‌گیرد و باید خودش بیاید کار طنزی، آن هم در اوج ارزش ارائه دهد. چنین کاری خطرناک است، برای همین است که میرباقری در کارش وسواس دارد و معتقد است که اگر وارد شبکه نمایش خانگی می‌شود، باید از نظر فرهنگی و ارزشی کاملا مسلح باشد.


این بازیگر به اینکه برخی با فروش فیلم‌ها و سریال‌ها در سوپر‌مارکت‌ها مخالف هستند، انتقاد کرد و گفت: برخلاف تصور برخی روشن‌فکر‌نماها، خیلی زیباست که خانواده‌ای در کنار کشک و دوغ و پفک، آثار فرهنگی را هم در سبد خریدش بگذارد.


رسول نجفیان در ادامه گفتگوی خود کمبود بودجه را علت کاهش آثار طنز خوب در تلویزیون دانست و افزود: مدیران با دست بسته نمی‌توانند کاری کنند، در چنین شرایطی صداوسیما چطور می‌تواند کار ارزشمندی بسازد؟ اما با این‌همه از دوستان عزیزم که به هر طریقی چه با کمک اسپانسر چه به‌تنهایی آثار باارزشی می‌سازند، تقدیر می‌کنم.


وی درباره‌ لزوم تأسیس شبکه‌های جدید در شرایطی که صداوسیما مشکل کمبود بودجه دارد، نیز به ایسنا گفت: قطعا دوستان این درایت و آگاهی را دارند که توضیح قانع‌کننده‌ای برای این سؤال داشته باشند، اما برای من هم این اقدام علامت سؤال است؛ البته این مسئله هم درست است که ماهواره‌ها مردم ما را مثل خوره می‌خورند و به‌راحتی می‌توان به سریال‌های مبتذل دست پیدا کرد. متأسفانه بسیاری از خانواده‌ها شبکه‌های تلویزیونی خودمان را نمی‌بینند و این خیلی تلخ است.


بازیگر «شاهگوش» تاکید کرد: فقط و فقط با برنامه‌سازی و عبور از بسیاری وسواس‌ها و سانسورهای سلیقه‌ای، تلویزیون ما باید به جایی برسد که مخاطب به طرف ماهواره نرود و سریال‌های خودمان را نگاه کند. ان‌شاءا... با رسیدن بودجه و با تولید آثار فاخر پیشرفتی در صداوسیما ایجاد شود که دیگر مخاطب به طرف ماهواره و ابتذال ماهواره‌ای نرود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون