تاریخ خبر: کد خبر: 365

جشن های مردمی دهه مهدویت از سوی ارگان خاصی مصادره نشود

حجت الاسلام سید جعفر موسوی نسب، مدیر مرکز تخصصی مهدویت خراسان رضوی دیروز در نشست خبری تشریح برنامه های دهه مهدویت بنیاد فرهنگی مهدی موعود(ع)، مرکز تخصصی مهدویت خراسان رضوی از اجتماع عظیم منتظران در صبح نیمه شعبان خبر داد

جشن های مردمی دهه مهدویت از سوی ارگان خاصی مصادره نشود

به گزارش قاصدنیوز به نقل از خبرنگار رسا در مشهد، حجت الاسلام سید جعفر موسوی نسب، مدیر مرکز تخصصی مهدویت خراسان رضوی دیروز در نشست خبری تشریح برنامه های دهه مهدویت بنیاد فرهنگی مهدی موعود(ع)، مرکز تخصصی مهدویت خراسان رضوی از اجتماع عظیم منتظران در صبح نیمه شعبان خبر داد و گفت: همزمان با ولادت با سعادت حضرت مهدی (عج)، صبح جمعه بیست و سوم خرداد ماه امسال اجتماع عظیم منتظران راس ساعت 9:30 در میدان شهدای مشهد به سمت حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

 

وی در ادامه از توزیع پنج هزار بسته فرهنگی و چهار هزار پوستر ویژه مهدویت شرکت کنندگان در راهپیمایی نیمه شعبان خبر داد.

 

حجت الاسلام موسوی به برگزاری برنامه های مهدوی از پنجم تا نیمه شعبان در سطح استان اشاره کرد و گفت: 300 کارشناس مهدوی از خواهران و برادرانی که در مرکز تخصصی مهدویت دوره های مهدویت را گذرانده اند به جشن ها و محافل مهدی سطح استان اعزام می شوند که 100 نفر آنان در سطح شهر مشهد هستند.

 

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان رضوی عنوان کرد: طراحی و چاپ 16 هزار پوستر مهدوی همراه با بسته های کارت تبریک و شکلات ویژه عید، و 10 هزار بسته فرهنگی با موضوعات متنوع مهدوی که بخش عظیمی از آن تاکنون اهدا شده است از دیگر برنامه های این ایام است.

 

وی تصریح کرد: از جمله بسته فرهنگی می توان به توزیع کتاب شمیم و مسابقه کتابخوانی اشاره کرد که نتایج آن در عید فطر اعلام می شود.

 

حجت الاسلام موسوی نسب، توزیع هزار بسته خانواده شامل چهار مجله ویژه پدر، مادر، نوجوان و کودک در جشن های این ایام بین مردم، اهدای بیش از دو هزار مجله ویژه کودک و نوجوان با عنوان‌های امان، ملیکا و ماهک به نقاط محروم با هدف آشناسازی با معارف ناب مهدویت و برپایی 500 نمایشگاه در مساجد، حسینیه‌ها، تکایا و جلسات مذهبی سطح استان و ارائه محصولات مذهبی با 20 تا 40 درصد تخفیف را از دیگر برنامه‌های ایام مهدویت برشمرد.

 

وی از برنامه ریزی های مهدوی کشورهای همجوار چون افغانستان، هندوستان و پاکستان با همکاری  و مساعدت مرکز تخصصی مهدویت خبر داد و افزود: جمعی از طلاب جامعه المصطفی مشهد که دوره مهدویت را در بنیاد فرهنگی مهدی موعود(ع) گذرانده اند، پس از فارغ التحصیلی در کشور شان ین برنامه ها اجرا می کنند.

 

جشن های مردمی از سوی ارگان ها مصادره نشود

حجت الاسلام موسوی نسب در ادامه با اشاره به صدها آیه در قرآن کریم و هزاران حدیث درباره ولادت و انتظار حضرت مهدی(ع) بر اهمیت این جریان تاکید کرد و افزود: امروز جهان تشنه معارف ناب مهدوی است و تنها راه نجات جهان ترویج معارف  و معرفت افزایی نسبت ولی عصر (عج) است.

 

وی دهه مهدویت را بهانه ای دانست تا با آیات نورانی مهدوی بیشتر آشنا شویم و مردم، مساجد، هیئات مذهبی هر یک رسالت خویش را نسبت به مهدی موعود و انتظار بشناسند و به آن عمل کنند.

 

مدیر بنیاد فرهنگی مهدی موعود(عج) خراسان رضوی افزود: رسالت حوزه و دانشگاه و نخبگان فرهنگی این است که از این فرصت به دست آمده در بحث معرفت افزایی که در آیات و احادیث بر آن تاکید شده نقش موثری ایفا کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه جشن های مردمی که به همت جوانان و نوجوانان مسجدی برپا می شود از سوی ارگان خاصی مصادره نشود، ابراز کرد: گاهی کسانی متولی مهدویت شده‌اند که خود الفبای مهدوی را نمی‌دانند، بنابراین نهادها و موسسات متولی برپایی جشن‌های مهدوی طوری عمل کنند که بودجه و سرمایه بیت‌المال به طور عادلانه بین مردم به ویژه مناطق محروم و حاشیه شهر توزیع شود.

 

حجت الاسلام موسوی نسب خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از هرگونه اسراف و مشکلی در برنامه های مهدوی پس از برگزاری جشن‌ها و مراسمات حق عالمان و رسانه هاست که با رصد جش‌ها و نظرسنجی مردمی آسیب شناسی کنند تا سال آینده نقایص رفع شود.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون