تاریخ خبر: کد خبر: 3134

اهدای نشان مردمی به حسین علیزاده/ چه نامی را پیشنهاد می‌کنید؟

مشرق درنظر دارد از سوی مخاطبانش و از سوی تمام مردم علاقه‌مند به هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی در مورد تدارک نشانی درخور تصمیم شجاعانه حسین علیزاده و تمام اساتید آزاده فرهنگ و هنر پیشقدم شود. شما نیز برای انتخاب نامی مناسب این نشان سهیم شوید.

به گزارش قاصدنیوز، چند روز قبل حسین علیزاده آهنگساز و موسیقیدان ایرانی در یک اقدام قابل تحسین نشان شوالیه را که می توانست اعتبار مالی و جایگاه بین المللی زیادی را نصیب او کند، رد کرد و با ارسال نامه ای ضمن قدردانی از سفارت فرانسه اعلام کرد که ترجیح میدهد حسین علیزاده بماند و شوالیه نشود.

به دنبال این اقدام خوشحالی زیادی میان مردمی که حتی بعضا چندان هم اهل موسیقی نبودند به وجود آمد. شعفی که نشانه های آن را می توان در میان انبوه نظرات نوشته شده از جانب مخاطبان ذیل خبرهای مربوط به عدم دریافت نشان شوالیه از سوی علیزاده دید. انبوه نظراتی که هم در مشرق و هم در سایر خبرگزاری ها و پایگاه های خبری قابل مشاهده بود.

اما نکته قابل توجه در اغلب این پیام ها این بود که دو مطالبه از سوی اغلب بازدیدکنندگان وجود داشت: اول آنکه از سوی نهادها و ادارات و سازمان های فرهنگی و هنری تقدیر درخوری از علیزاده بابت همه سال های تلاشش برای هنر ایرانی و نیز آزادمردی او انجام شود. دوم هم این که نشانی برای ایشان و سایر افرادی که چون او آزادگی پیشه می کنند تدارک دیده شود.

 

اهداء نشان به اساتید آزاده فرهنگ و هنر/ برای نشان شایسته حسین علیزاده چه پیشنهادی دارید؟


چند پیشنهاد هم در میان نظرات قابل مشاهده بود. مواردی از جمله:«حر هنر»، نشان «حسین علیزاده»، نشان «آزادگی» و ...


به دنبال این سیل اشتیاق مردمی نسبت به اهداء نشان به بهانه تصمیم قابل تقدیر حسین علیزاده، مشرق درنظر دارد از سوی مخاطبانش و از سوی تمام مردم علاقه‌مند به هنر و فرهنگ ایرانی اسلامی  در مورد تدارک نشانی درخور و رایزنی با مقامات مسؤول برای نیل به این هدف پیشقدم شود. در این میان مرحله ابتدایی انتخاب نام این نشان است. طبیعتا از آنجا که این نشان نشانی مردمی است و ان‌شاءالله در کنار تقدیر دستگاه های مربوطه از سوی مردم به حسین علیزاده و تمام اساتید آزاده فرهنگ و هنر اهدا خواهد شد. با این مقدمه از تمام شما مخاطبان محترم و فرهنگ دوست مشرق میخواهیم تا با پیشنهاد نامی مناسب ما را در نیل به این مهم یاری رسانید. خواهشمندیم علاوه بر ذکر پیشنهاد خود ذیل این خبر و در قسمت نظرات، نام و تلفن و پیشنهادتان را هم به نشانی culture@mashreghnews.ir بفرستید تا ان‌شاءالله از نفراتی که پیشنهادهای برتر را ارائه داده اند نیز تقدیر شود.

 

منبع: مشرق نیوز

کلمات کلیدی

ارسال نظر