تاریخ خبر: کد خبر: 2764

مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام حجتی در مشهد برگزار می‌شود

مرحوم شیخ عباس حجتی ابردهی، سال‌های سال در زمره شاگردان مرحوم میرزا جوادآقا تهرانی، ادیب نیشابوری، شیخ هاشم قزوینی و آیت‌الله میلانی بود و مدت اندکی نیز از محضر علمای ربانی همچون مرحوم میرزا مهدی اصفهانی و شیخ حسنعلی نخودکی بهره برد.

مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام حجتی در مشهد برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام محمدجواد قاسم‌پور در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد: به مناسبت چهارمین سالروز رحلت این عاشق دلسوخته اهل بیت(ع) و یار صدیق انقلاب و رهبری،  مراسم بزرگداشتی در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

 

وی افزود: در این مراسم که با حضور چهره‌های مختلف سیاسی، مذهبی و حوزوی و شعرا و ذاکران اهل بیت(ع) همراه است حجت‌الاسلام ماندگاری به ایراد سخن می‌پردازند.

 

قاسم‌پور تصریح کرد: مرحوم شیخ عباس حجتی ابردهی، سال‌های سال در زمره شاگردان مرحوم میرزا جوادآقا تهرانی، ادیب نیشابوری، شیخ هاشم قزوینی و آیت‌الله میلانی بود و مدت اندکی نیز از محضر علمای ربانی همچون مرحوم میرزا مهدی اصفهانی و شیخ حسنعلی نخودکی بهره برد.

 

وی ضمن تبیین ویژگی‌های شخصیتی این عالم فرزانه، تأکید کرد: وی از مبلغان توانمند و بنام استان و کشور بود که افزون بر وجهه تبلیغی، جامع وجوه دیگر علمی، معنوی و انقلابی و مبارزاتی نیز بود اما با توجه به سبک خاص و ابتکاری وی در تبلیغ، خصوصا مردم مشهد وی را به عنوان یک مبلغ و سخنران می‌شناسند.

 

دبیر مراسم بزرگداشت حجت الاسلام مرحوم حجتی ابردهی با بیان اینکه وعظ و خطابه و همچنین روضه خوانی شیخ عباس، زبانزد خاص و عام بود، خاطرنشان کرد: وی فردی مردمی، ساده زیست و بی‌آلایش بود که درب خانه‌اش به روی همه باز بود و در رفع گرفتاری مردم بسیار کوشش داشت.

 

وی افزود: سال‌های سال مردم انقلابی مشهد، صدای ملکوتی او را از منابر مختلف، اعم از روضه‌های خانگی تا بیوت علما، می‌شنیدند و از توسلات او به ساحت قدسی حضرات معصومین(ع) بهره می‌بردند و کسانی که طعم منبر و روضه شیخ عباس را چشیده بودند می‌دانستند که او در گدایی خاندان عترت(ع)، شگرد خاصی داشت و  همیشه می‌گفت: «من دکترای گدایی دم خانه اهل بیت را دارم».

 

قاسم‌پور بیان کرد: مرحوم شیخ عباس حجتی ابردهی همچنین از مبارزان انقلابی صاحب سبک و از همراهان  چهره‌های بارز جریان انقلاب در مشهد همچون آیت‌الله خامنه‌ای، آیت‌الله واعظ‌طبسی، آیت‌الله یزدی، شهید هاشمی‌نژاد، آیت‌الله سیدان بوده است.

 

وی اظهار کرد: متأسفانه به دلیل غفلت برخی مدیران از هویت انقلابی حوزه علمیه خراسان،  بسیاری علما و چهره های دیگر این حوزه، غریب و ناشناخته مانده و متأسفانه از سوی برخی جریانات خنثی یا ضدانقلاب مصادره به مطلوب شده اند.

 

دبیر مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام حجتی ابردهی در خاطرنشان کرد: این مراسم از سوی ستادی مردمی متشکل از هیئات و جلسات مذهبی، گروه‌های تبلیغی و کانون نخبگان تبلیغ با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و شهرداری مشهد، در روز پنجشنبه 22 آبان ماه مصادف با 19 محرم الحرام از ساعت 15 در محل مسجدالعلی مشهد واقع در خیابان آیت‌الله بهجت 18 برگزار می‌شود.

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون