تاریخ خبر: کد خبر: 2692

با حضور آیت الله علم الهدی، شعرخوانی اساتید و مداحی حاج مهدی سلحشور و احمدواعظی/

یاد یاران سیدالشهداء در شب شعر «اصحاب الحسین(ع)»+تیزر

در همایش اصحاب الحسین(علیه السلام) که 18آبان، در محل سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار می شود از مدیرعامل مجمع شیرخوارگان حسینی و دکتر محمدزاده نویسنده 15کتاب عاشورایی تقدیر می شود.

یاد یاران سیدالشهداء در شب شعر «اصحاب الحسین(ع)»+تیزر

به گزارش «قاصدنیوز» جواد قربان‌پور ظهر امروز در نشست خبری «سومین همایش ملی اصحاب‌الحسین (ع)» در محل ستاد جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضوی اظهار کرد: این همایش با هدف معرفی ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی اصحاب‌الحسین (ع) برای جامعه مداحان، شاعران و فعالان فرهنگی و الگو گرفتن آنها از این بزرگواران برگزار می‌شود.

 

مسئول کارگروه هیئات مذهبی جبهه فکری فرهنگی انقلاب اسلامی خراسان رضی تعداد اعضای شرکت کننده در طرح قرائت زیارت عاشورا را حدود 100 هزار نفر عنوان کرد و ادامه داد: اجرای طرح به این صورت بود که هر روز مشخصات یکی از یاران امام حسین(علیه السلام) از طریق پیامک برای اعضا ارسال و قرائت زیارت عاشورای آن روز نیز به نیابت از همان صحابی انجام می شد.

 

وی توزیع 10هزار جلد از کتاب "اصحاب الحسین" که سال گذشته از آن رونمایی شده بود را از دیگر اقدامات ستاد ذکر کرد و افزود: 5هزار جلد از این کتاب به صورت هدفمند برای جامعه مبلغان و مداحان کشور ارسال شده و 5هزار جلد دیگر کتاب توسط شبکه توزیع جامعه ایمانی مشعر در اختیار هیئات سراسر کشور گذاشته شد.

 

قربان پور از توزیع 10هزار جلد کتاب شعر اصحاب الحسین در سال جاری خبر داد و گفت: این کتاب توسط موسسه جوانان آستان قدس رضوی و جامعه ایمانی مشعر به تعداد10هزار جلد چاپ شده که در اختیار مبلغان و مداحان سراسر کشور قرار داده شده است.

 

وی از راه اندازی سایت جامعه اصحاب الحسین(علیه السلام) به آدرس 72shahid.comخبر داد و تصریح کرد: به جهت استفاده بیشتر علاقه مندان، نرم افزار اندروید ویژه تلفن های همراه از کتاب اصحاب الحسین(علیه السلام) آماده شده است که در همایش ملی اصحاب الحسین(علیه السلام) رونمایی می شود.

 

نماینده جامعه ایمانی مشعر در خراسان رضوی خاطر نشان کرد: همایش اصحاب الحسین(علیه السلام) در 18آبان، ساعت 18 و در محل سالن همایش های آستان قدس رضوی، باب الجواد(علیه السلام) با حضور شاعران برجسته کشوری برگزار می شود.

 

قربان پور از تقدیر دو تن فرهیخته و فعال عرصه شعائر اسلامی در این همایش خبر داد و تصریح کرد: داوود منافی، مدیر عامل مجمع جهانی حضرت علی اصغر(علیه السلام) به جهت برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 80 کشور دنیا و  دکتر مرضیه محمدزاده استاد دانشگاه تهران به جهت تالیف بیش از 15 اثر در عرصه نهضت عاشورا و امام حسین(علیه السلام) و تالیف کتاب "بهشتیان جاوید و دوزخیان جاوید" با موضوع اصحاب امام حسین(علیه السلام) از تقدیر شوندگان این همایش هستند.

 

وی رونمایی از کتاب " طرحی نو به دانش نامه عاشورایی" اثر جدید خانم مرضیه محمدزاده را از برنامه های این همایش عنوان کرد و گفت: شعر خوانی شاعران برجسته کشوری و همچنین شعرخوانی احمد احمدی بزدی، شاعر اهل تسنن از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این همایش است.

 

مسئول کارگروه هیئت جبهه فکری فرهنگی انقلاب خاطر نشان کرد: همچنین همایش ملی اصحاب الحسین(علیه السلام) روز دوشنبه 19آبان با حضور شاعران برجسته اهل تسنن در تربت جام برگزار می شود.

 

قابل ذکر است مطابق اعلام دبیرخانه این طرح ملی، قرار است در این همایش آقایان موید، اکبرزاده، مجاهدی، محمدزمانی، برقعی، سهرابی، علوی، بحرالعلوم و... به شعرخوانی پرداخته و حاج مهدی سلحشور و حاج احمد واعظی به ذکر مصیبت خواهند پرداخت.

 

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون