تاریخ خبر: کد خبر: 2290

عمل زیبایی، جایزه پارک آبی!+عکس

اعطاي جايزه عمل زيبايي به بانواني كه از پارك آبي استفاده مي‌كنند يكي از عجيب‌ترين تبليغاتي است كه مي‌توان از آن براي تشويق مردم استفاده كرد.

به گزارش قاصدنیوز، چندي پيش تبليغ يكي از پارك‌هاي آبي مشهد به طرز گسترده‌اي در سطح شهر قرار گرفت كه در آن براي آقايان و بانوان جوايزي در نظر گرفته شده بود.

 

اما در ميان جوايز بانوان بعد از سكه طلا به عمل زيبايي و سالن زيبايي اشاره شده بود كه براي بينندگان حيرت‌آور به نظر مي‌رسيد؛ البته پيگيري‌هاي خبرنگار ايسنا نشان داد كه مراجع ذي‌ربط دستور به حذف و جمع‌آوري اين تبليغات را داده‌اند. با اين وجود بررسي اين موضوع كه چرا اساسا چنين تفكري درجامعه ما وجود دارد كه براي كسب سود و بالا بردن تراز اقتصادي خود حاضر است تمام برنامه‌ريزي‌ها و سياست‌گذاري ‌كلان فرهنگي كشور در اين زمينه را زير پا بگذارد و چنين تبليغاتي را در سطح شهر مطرح كند؛ جاي تامل دارد.

 

عمل زیبایی برای پارک آبی ایرانیان

سوالي كه در اين زمينه در ذهن هر مخاطبي ايجاد مي‌شود اين است كه آيا مراجعي كه بر تبليغات شهري نظارت مي‌كنند در خصوص اين تبليغ قبل از اكران شهري به مجموعه‌اي كه آن را منتشر كرده است تذكر داده‌اند يا خير و در صورتي كه پاسخ خير است –كه به احتمال فراوان چنين است- آيا اين مراجع نبايد نظارت‌هايي را پيش از وقوع چنين مسائلي انجام مي‌دادند و در راستاي سياست‌هاي كلي فرهنگي قدم برمي‌داشتند؟ و آيا اساسا مرجعي در كشور وجود دارد كه به نوع جوايز مطرح شده در چنين طرح‌هايي نظارت كند يا خير و در صورتي كه جواب مثبت است چرا در چنين موردي به درستي عمل نكرده و پس از وقوع ماجرا نسبت به رفع و رجوع آن اقدام كرده است؟

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون