تاریخ خبر: کد خبر: 2165

افزایش زمان پاسخگویی به سؤالات دینی تا ساعت 24 در سامانه e-porsesh

با توجه به حجم قابل توجه مخاطبان و کاربرانی که در ساعات پایانی شب وارد فضای مجازی می‌شوند و عمده آن‌ها نوجوانان و جوانان هستند، تصمیم به افزودن نوبت چهارم پاسخگویی از ساعت 20 الی 24 در نیمه دوم سال جاری گرفته شد

 افزایش زمان پاسخگویی به سؤالات دینی تا ساعت 24 در سامانه e-porsesh

به گزارش قاصدنیوز، حجت‌الاسلام‌ علی کامل‌رضانیا، رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت‌و‌گو با ایکنا، با اشاره به افزایش زمان پاسخگویی دینی در سامانه ایپرسش ابراز کرد: سامانه پاسخگویی ایپرسش از ابتدای شکل‌گیری در بخش گفت‌و‌گوی زنده، در قالب سه شیفت کاری از ساعت هشت صبح تا 20 در سه حوزه مشاوره دینی، احکام شرعی و اعتقادات و شبهات دینی به‌صورت زنده و در قالب چت متنی به سؤالات جوانان، دانشجویان و عموم مردم پاسخ می‌دهد.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به حجم قابل توجه مخاطبان و کاربرانی که در ساعات پایانی شب وارد فضای مجازی می‌شوند و عمده آن‌ها نوجوانان و جوانان هستند، تصمیم به افزودن نوبت چهارم پاسخگویی از ساعت 20 الی 24 در نیمه دوم سال جاری گرفته شد که این امر از ابتدای مهرماه محقق شده است.

 

کامل‌رضانیا با بیان اینکه سامانه پاسخگویی ایپرسش، پاسخگوی سؤالات و شبهات مخاطبان خود به‌صورت تلفنی و پیامکی از سراسر کشور است، گفت: همچنین در قالب اتاق‌های گفت‌و‌گو نیز با مخاطبان خارج از کشور نیز ار تباط برقرار می‌شود که این افزایش ساعات فعالیت به تعداد مخاطبانی که می‌تواند از خدمات سامانه استفاده کنند، می‌افزاید.

 

وی اضافه کرد: کاربران می‌توانند سؤالات خود را در حوزه‌های مشاوره خانواده، ازدواج، تربیت فرزند، آسیب‌های روانی و اجتماعی، مسائل و مشکلات دوران نوجوانی، جوانی، اعتقادات و شبهات دینی و سؤالات شرعی به‌صورت پیامکی به شماره 30007461 ارسال کنند، همچنین می‌توانند از طریق عضویت در پایگاه اینترنتی ایپرسش به نشانی eporsesh.com و یا به‌صورت طرح سؤال در قالب چت متنی در قسمت گفت‌و‌گوی زنده طرح کنند.

 

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ابراز کرد: بر این اساس جهت اطلاع از زمان حضور پاسخگویان در حوزه‌های مختلف دینی در بخش گفت‌و‌گوی زنده سامانه ایپرسش به لینک جدول زمان‌بندی سامانه در سایت ایپرسش مراجعه شود.

 

وی با اشاره به تعداد مراجعان به این سامانه پاسخگویی در شهریورماه سال جاری، ابراز کرد: در بخش گفت‌و‌گوی زنده این سامانه در سه حوزه مشاوره اعتقادی جوانان و تربیت فرزند، اعتقادات و شبهات دینی و احکام دینی تعداد 14 هزار سؤال دریافت و توسط مبلغان خواهر و برادر به آن‌ها پاسخ داده شد.

 

رئیس اداره پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: تعداد سؤالات پیامکی در همین بازه زمانی 12 هزار سؤال بوده که در بخش سایت نیز تعداد 800 سؤال پاسخ داده شده، موجود است.

 

کامل رضانیا با بیان اینکه با تغییر ساعات فعالیت نیروهای مبلغ در این سایت توانستیم تعداد زمان پاسخگویی را بدون جذب نیروی جدید افزایش دهیم، اظهار کرد: برای معرفی و جذب بیشتر مخاطبان به سامانه پاسخگویی به سؤالات و شبهات دینی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیازمند همکاری رسانه‌های مختلف هستیم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مخاطبان خود باشیم.

 

 

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون