تاریخ خبر: کد خبر: 2060

خلیل موحدی در یادواره شهدای بسیجی:

رمز پیروزی در دفاع مقدس، اعتماد به خداوند بود

حاج خلیل موحدی شب گذشته در یادواره شهدای بسیجی با اشاره به ارتباط قوی رزمندگان دفاع مقدس با خداوند، گفت: رمز پیروزی ما در دفاع مقدس، اعتماد به خداوند بود.

رمز پیروزی در دفاع مقدس، اعتماد به خداوند بود

به گزارش قاصدنیوز، شب گذشته یادواره شهدای بسیجی در مسجد امام حسین(ع) مشهد به همت پایگاه بسیج شهید صدوقی برگزار شد و حاج خلیل موحدی به بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس و همچنین ویژگی های شهدا پرداخت.

 

خلیل موحدی با بیان اینکه نظام اسلامی و امنیت و اقتدار این نظام، نعمتی است که به واسطه دفاع مقدس برای ما به ارمغان آمده است، گفت: دفاع مقدس یک نعمت بزرگ است که متاسفانه قدر این نعمت را نمی دانیم و از آن به خوبی محافظت نمی کنیم. امروز، آمریکایی ها که اطراف ما را ناامن کرده اند و هدف شان از این ناامنی زدن نظام اسلامی است، خاطره هشت سال جنگ تحمیلی را در سر دارند و همین باعث شده است تا فکر حمله به این خاک را نکنند.

 

وی همچنین افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و هشت سال دفاع مقدس باعث رکود و خمودی دشمن است و باید شکر این نعمت را به جا آورد و در آن تفکر کرد. اگر دفاع مقدس را بشناسیم و از آن الگو بگیریم قادر به فتح دنیا خواهیم بود، چراکه جوانان ما در دفاع مقدس با کمترین امکانات و با تکیه و اعتماد به خداوند و با نیروی تهجد این کار را کردند.

 

راوی دفاع مقدس در ادامه با بیان برخی از ویژگی های شهدا، اظهار کرد: شهدای ما عزت را در کنار آمدن با دشمن نمی دیدند.  آن ها با روحیه جهادی به دنبال قدم نهادن در راه صواب بودند. امروز برخی ها برای تابعیت گرفتن از یک کشور غربی خود را خوار و ذلیل می کنند درحالی که شخصیتی مثل شهید چمران به تمام موقعیت هایی که برای اش فراهم بوده پشت پا می زند و به کمک شیعیان لبنان می شتابد.

 

رمز پیروزی ما در دفاع مقدس اعتماد به خدا و ارتباط قوی با خداوند بود که باعث می شد رزمنده ها حتی در سخت ترین شرایط خم به ابرو نیاورند. اگر ما امروز ترسی از تحریم داریم و فاصله ای بین خود و شهدا احساس می کنیم به خاطر عدم اعتماد به خداوند و عدم رعایت احکام الهی است. روایت می گوید: من کان لله کان الله له؛ شهدای ما به خاطر خداوند در برابر دشمن ایستادند و خداوند نیز آن ها را یاری کرد.

کلمات کلیدی

ارسال نظر

تریبون